Nelze otevřít stažené soubory, dokud z názvu neodstraním diakritiku.

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Honza1234
Příspěvky: 2
Registrován: 19 dub 2023 08:56

Nelze otevřít stažené soubory, dokud z názvu neodstraním diakritiku.

Příspěvek od Honza1234 » 19 dub 2023 09:13

Nelze otevřít stažené soubory, dokud z názvu neodstraním diakritiku.

Ahoj, mám velký problém, který mě dost limituje v práci. Pokud si stáhnu soubor z internetu (z jakéhokoli prohlížeče a stránky), nelze otevřít, pokud má v názvu diakritiku. Po odstranění diakritiky lze otevřít úplně běžně. Pokud stejný soubor do macu dostanu jinou cestou, například přes airdrop, otevřít lze i bez přejmenování.

Problém nastal po aktualizaci 13.3. Zkoušel jsem restart, více prohlížečů, opakované stažení souborů a stažení z více zdrojů. Problém se mi nepodařilo vyřešit. Nemáte někdo nápad, co s tím? Moc děkuji.

Honza1234
Příspěvky: 2
Registrován: 19 dub 2023 08:56

Re: Nelze otevřít stažené soubory, dokud z názvu neodstraním diakritiku.

Příspěvek od Honza1234 » 19 dub 2023 09:21

A ještě bych chtěl dodat, že když stažený soubor, který nejde otevřít, jenom zkopíruji v rámci stejné složky, tak zkopírovaný soubor otevřít lze a původní stále ne. Vlastnosti souboru jsou zcela stejné. No je to oříšek :) .... aspoň pro mě, protože mám mac relativně chvíli.

Uživatelský avatar
Korwin
Příspěvky: 218
Registrován: 10 dub 2012 17:41
Bydliště: Praha 4

Re: Nelze otevřít stažené soubory, dokud z názvu neodstraním diakritiku.

Příspěvek od Korwin » 20 dub 2023 08:07

Zdar, děje se mi to také, hledal jsem na fórech a problém je v diakritice .. stačí přejmenovat nebo ve Finderu na soubor kliknout entrem pro přejmenování a znovu pro potvrzení a pak už fungují normálně...
Je to otravné, snad to opraví :(
iPhone13pro_MAX: 128GB_16.1 iPadPRO 11: 256GB_GSM iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM AirPods_pro
MacBook Pro 15"Retina: Late2013 16GB RAM, 512GB SSD MacPRO: Late2013 16GB RAM, 2T SSD

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nelze otevřít stažené soubory, dokud z názvu neodstraním diakritiku.

Příspěvek od ra3662 » 20 dub 2023 09:14

Než to opraví udělat akci v Automatoru na odstranění diakritiky. Pak už jen přetáhnout soubor na akci a je to .

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Nelze otevřít stažené soubory, dokud z názvu neodstraním diakritiku.

Příspěvek od lipon » 20 dub 2023 12:04

problém je nepříjemnější u síťových disků, kam soubor nahrál někdo jiný - u některých souborů s dlouhým názvem a diakritikou je vidět jen název, nejde quick preview ani otevření ani přejmenování, musí to přejmenovat zas jen ten, kdo to uložil; nešlo ani duplikovat

vlastně když tak o tom přemýšlím, tak nepomohlo ani uložení na flešku, tvářila se jako prázdná, na Win stroji to bylo vidět i šlo otevřít;
poslední dobou se mi to ale nestává, mám všechny aktualizace, poslední byla myslím minulý týden (Monterey)

Odpovědět