Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Sandra » 07 pro 2023 13:10

Zdravím, mám na Synology NAS Plex server a ještě nedávno jsem používala i Plex klient všude, ale už podruhé se stalo, že mi Plex přestal přehrávat některé soubory, jen na Mac Mini M1. Odinstalace (přes App Cleaner) a čistá instalace nepomohla. Poprvé pomohla aktualizace, teď už nemám trpělivost, tak jsem zkusila Infuse a není to špatné. Ale problém je, že když si pustím film na Macu a chci po nějaké době pokračovat na iPadu nebo kdekoliv jinde, tak pokračovat nejde a pustí mi to od začátku. V Nastavení jsem nic nenašla, ale asi mi něco uteklo. Poradíte mi, jak tohle zprovoznit? Děkuji.

Zeggjk
Příspěvky: 838
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Zeggjk » 07 pro 2023 15:35

A musí být instalován nějaký klient? Mám taky doma Plex server, ale klienta mám jen v AppleTV a v LG televizi. Na počítačích a mobilech to přehrávám v prohlížeči.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Sandra » 07 pro 2023 16:34

Ano, musí být klient, je to tak mnohem pohodlnější. Do postele si televizi nebo Apple TV fakt nevezmu. Navíc nevím proč, ale přes prohlížeč se na Plex nedostanu, asi nějaká chyba v nastavení, ale za několik let se mi ji nepodařilo odhalit, porty jsou povolené, z aplikace se dostanu k obsahu i mimo lokální síť, ale přes prohlížeč to prostě nejde, řekne to chybu, že server je nedostupný... Navíc aplikace je mnohem pohodlnější.

Takže odpověď na moji otázku znáš, prosím?

Zeggjk
Příspěvky: 838
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Zeggjk » 07 pro 2023 18:24

Bohužel ne, jak jsem psal klienta mám jen na TV a v posteli si pustím film na Macu v prohlížeči. Ale pokud ti nejde se z prohlížeče připojit na web stránky plexu ani na domácí síti ( tedy v té síti co ti běží i NAS s plex serverem) tak nemusí být chyba v klientovi že to tak blbne. Odstranil bych problém na straně serveru a teprve poté bych řešil klienta. Bude-li ještě co řešit.

Web server plexu běží defaultně na portu 32400 takže přístup z prohlížeče bude http://IP_ADRESA_NASU:32400/web/index.html#!/
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Sandra » 07 pro 2023 18:43

O problému v Plexu vědí, jen asi nevědí, jak ho opravit. Prostě Plex na M1 nedokáže přehrát některé typy souborů, zamrzne obraz, někdy potichu, někdy to píská. Ovšem v ten samý okamžik to dokáže stejná verze klienta na Macu s Intelem ve stejné verzi macOS přehrát bez problémů a to samé na iPhonu, iPadu, Apple TV a na PC s Windows. Takže na serveru opravdu chyba není, zvláště když to začalo zlobit po aktualizaci klienta.

Jinak všechno kromě přístupu přes web browser funguje, tak nemám úplně potřebu se tím zabývat, nepotřebuju se přihlašovat přes web browser, vyhovuje mi klient, ostatně proto také ten klient je, pro pohodlné používání, web browser je jen nouzovka.

Zeggjk
Příspěvky: 838
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Zeggjk » 08 pro 2023 13:18

Aha, takže problém je jen zařízeních s Apple M procesory? Ted budu trošku hnidopich. Vypadá Plex klient na Macu jinak než na AppleTV? Protože já nevidim rozdíl v tom jak vypadá Plex klient a v tom jak vypadá webové rozhraní.
IMG_2148.jpeg
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Sandra » 08 pro 2023 13:52

O to ale vůbec nejde, prosím, proč nemůžeš jednoduše akceptovat, že proste chci klienta? Tak jsem taky hnidopich 😂 Navíc se mi nechce řešit to rozběhnutí webu, něčím si to blokuju, nevím čím, ale server funguje. A nevím jak přijít na to, co mi to blokuje.
Jinak ano, zlobí to jenom na Apple Silicon. A navíc jen v macOS, mám teď nový iPad Air M1 a na něm to běží ok. A navíc to vypadá, že problém je jenom v Sonomě…

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Sandra » 08 pro 2023 14:52

Před chvílí mi přišla aktualizace Plex klienta a od té doby to zase funguje. Ale stejně bych ráda vyřešila to pokračování přehrávání v Infuse na různých zařízeních. Přerušila jsem přehrávání v Infuse a v Plex jsem pokračovala ze stejného místa. Ale Infuse na jiném zařízení z tohoto místa nepokračuje... Chtěla bych si koupit lifetime licenci, ale s takovou si to dvakrát rozmyslím...

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od rony » 09 pro 2023 12:05

A preco to mate cez plex?

Ja mam viac zariadeni s Infuse a mam Synology.

Vsade to mam rovnako: rovno namapovana zlozka z NAS v Infuse.

Pozicia vo videu by sa mala prenasat aj cez iCloud (zapnute v nastaveni Infuse) ale ja mam sucasne aj ucet na Trakt.tv tiez nakonfigurovany v infuse.

Pozicie sa mi prenasaju, obcas ale cakam na dalsom zariadeni kym sa to naindexuje. Trva to 10-20 sekund ale ak som na danom zariadeni infuse nespustil dlhsie, tak umerne tomu. Prave vcera som spustil,infuse po roku ale vsetko sa naindexovalo
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Sandra » 09 pro 2023 19:36

Protože jsem to přes Plex nastavila před lety a Infuse jsem začala řešit až když Plex začal dělat problémy na M1 Macu.

Mimochodem k čemu je ten Trakt.tv?

Infuse má nějak sdílenou databázi? Že se to nastaví jednou a ostatní zařízení si to načtou? Ono i teď, při nastavení metadat přímo v Plex serveru, trvá Infuse několik desítek minut, než si načte požadovaná data, což je dost na 💩 a nebaví mě to, Plex to má okamžitě. Navíc to neběží na pozadí, takže sledovat film a současně indexovat nejde. A když si vzpomenu, jak dlouho trvalo prvotní indexování a přiřazení správných dat k filmům a seriálům, tak už tím nechci projít znovu, něco bylo nutné přiřadit ručně.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od rony » 09 pro 2023 22:38

Tak skuste priame zdielanie. Presne ako ked si z nas zdielate zlozku do pocitaca, tak rovnako do infuse.

Trakt.tv je tracker. Zaznamenava videne videa, zobrazuje to na ich strankach, zaznamenava aj poziciu pri pozerani. Sucasne par veci, co si viete predstavit od takej sluzby - rebricky, statistiky, …

Imfuse nieco zdiela do icloud ale metadata najma obrazky si potom kazda instancia stahuje sama.

To indexovanie v infuse nie je zasa az taka tragedia. Holt ak dojde k strate dat, tak sa urobi znova ale nerobi to dlhe dni, to by bolo neunosne.

Na strankach infuse su rady k pomenuvaniu suborov s videami, su vacsinou logicke. Akonahle su nazvy “spravne”, netreba nic rucne doklepavat. Ja subory spravujem z pocitaca, nesmatlam to v atv.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
ttkanicka
Příspěvky: 24
Registrován: 15 srp 2019 13:13

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od ttkanicka » 11 pro 2023 10:09

Dobrý den,

„Přerušila jsem přehrávání v Infuse a v Plex jsem pokračovala ze stejného místa. Ale Infuse na jiném zařízení z tohoto místa nepokračuje... Chtěla bych si koupit lifetime licenci, ale s takovou si to dvakrát rozmyslím...“

Máte zaplou synchronizaci na iCloud? Mě to jde úplně v pohodě. Není to třeba až ve verzi PRO? Zkuste kouknout na jejich stránky.https://firecore.com/infuse popřípadě položit dotaz na podporu.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Sandra » 11 pro 2023 15:21

Synchronizaci na iCloud zapnutou mám a mám koupené Pro za 29 czk na měsíc, bez toho to nepřehrává totiž vůbec nic... Ale nejsem zastánce předplatného, takže to je jen na zkoušku a po měsíci to zruším a buď koupím lifetime za těch 2490 czk nebo kolik za to chtějí, nebo zůstanu u Plex, který po aktualizaci zase funguje.

U Infuse vidím jeden zásadní problém, nemá databázi pro všechny zařízení, ale každé zařízení si načte úplně všechno a trvá to fakt dost dlouho, což mě nebaví, já chci spustit app, vybrat si film nebo seriál a spustit ho a ne čekat dlouhou dobu, než se to všechno načte. A i 10 sekund je o 10 sekund víc, než jsem ochotná čekat. Plex je k dispozici okamžitě, Infuse mi na iPadu Air 2022 načítal data třičtvrtě hodiny. Na Apple TV jsem to ještě nezkoušela, ale tu zapínám jen tehdy, když se chci na něco dívat. A z rodiny už tuplem nikdo nebude mít trpělivost čekat, až se něco načte, jsou zvyklí, že spustí Plex, vyberou si svůj účet a přehrávají, od zapnutí Apple TV do puštění videa je to pár sekund, čeká se vlastně akorát na spuštění Plex a pak když se vybírá, co spustit.

No, doufám, že chyba u Plex se už opakovat nebude, Infuse je fajn, ale rozhodně není plnohodnotná alternativa, hlavně kvůli tomu čekání.

Uživatelský avatar
ttkanicka
Příspěvky: 24
Registrován: 15 srp 2019 13:13

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od ttkanicka » 12 pro 2023 14:28

Já to mám vše ok. Taky vyberu film, nebo seriál a jede hned. Všechny informace mám načtené. Plex neznám, nebo spíš nemám s ním zkušenost. Tak hlavně že vám už ten Plex šlape jak má.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Sandra » 12 pro 2023 14:38

Díky, taky jsem ráda, že to už jede. Jenže se to stalo už podruhé a Mac mám jako hlavní multimediální centrum, 5.1 zvuk, relativně velký 21:9 monitor, takže když tam nejde přehrát film, tak mě to hodně zlobí. Ale snad už to opravili definitivně. Jinak mě Infuse dělá taky to co má, přehrává a to dost dobře, problém je, že když se přesunu od Macu do postele a pokračuju na iPadu, tak to trvá klidně minutu nebo i dýl, než se načte pozice, kde jsem skončila a když jsem netrpělivá a chci si film pustit hned, jakmile spustím Infuse, tak běží od začátku... To právě Plex nemá, okamžitě po spuštění ví rozkoukanou pozici. Upřímně, kdyby Infuse nebylo v tomhle tak pomalé, tak si koupím lifetime i když Plex už zase funguje, ale ta pomalost načítání dat je dost iritující. Navíc mi přijde, že se nesmí v Infuse nic dělat, musí se zůstat na hlavní stránce a prostě to musí běžet, pak to načte. Ale když ho nechám na pozadí, nedělá nic, když si pustím film, taky nedělá nic a informace nenačítá.

Uživatelský avatar
ttkanicka
Příspěvky: 24
Registrován: 15 srp 2019 13:13

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od ttkanicka » 12 pro 2023 15:00

Já mám taky NAS Synology a z toho přehrávámMě vadí že se na Plexu musím přihlašovat účtem. Nepřišel jsem na to jak přes Plex pouštět filmy bez toho abych byl přihlášený k účtu a měl nainstalovaný jejich Plex server na Synology. Taky jsem to kdysi testoval, ale tohle mě na tom vadilo. Nevím jestli se od té doby něco změnilo.

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Sandra » 12 pro 2023 16:38

Mě teda účet naopak vyhovuje, protože třeba Apple TV je sdílená a každý v rodině má svůj účet a tedy přehrává “to svoje”. Ale asi bych se s absencí účtu smířila, kdyby jinak Infuse fungovalo podle mého očekávání a ne že budu trvat desítky sekund na načtení “novinek” nebo na pokračování na jiném zařízení.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od rony » 12 pro 2023 17:04

To je naozaj divne to desitky sekund.

Nieco je inak, nez to mam ja.

Pocitam, ze nepridavate denne stovky suborov.

Ak spustam infuse denne, tak vazne to zakazdym nie su desiatky sekund.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Sandra » 12 pro 2023 17:12

To neee, spíš tak jeden dva filmy týdně 🙂

To čekání myslím když přecházím ve sledování třeba z Macu na iPad, tak trvá, než se načte správná pozice ve videu. Zajímavé je, že v rozkoukaných to dané video je, ale oranžová čárka chybí a načte se právě až za desítky sekund. Wifi máme dobrou, Synology router i mesh, který je napojený kabelem, internet teda je poněkud retardovaný, je to kombinace O2 5g fixní a místní wifi, což nám dává dohromady nějakých 90/70 Mbps (Synology umí používat dvě připojení současně a rozdělovat zátěž), ale ty hodnoty to drží trvale, tak to by snad taky neměla být velká překážka. Nevím no, ale zlobí mě to, zvláště když to nemá dělat. Můžete někdo zkusit rozkoukat film na jednom zařízení, ukončit přehrávání, spustit Infuse na druhém a změřit, jak dlouho bude trvat, než bude možné pokračovat ve sledování z místa, kde jste skončili? Díky.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od rony » 12 pro 2023 17:19

Ani toto sa mi nedeje.

Obcas robim to, ze pozeram na ipade a potom spustim na atv a nikdy ma to neprekvapilo, zdrzanie tam je ale nie neobvykle dlhe ci necakane.

Pisal som vyssie aky mam setup.

Takze sa k nemu mozete priblizit - podla mna ako prva vec je asi vyhadzov plexu.

Druha asi aj kontrola efektivity sietovych prepojeni na nas, tam moze byt kopec naslapnych min, ktore ste si nakonfigurovali a hadzu vidly do funkcnosti celku. Moj tip: kontrola formatov sietovych zdielani, ich modernizacia (ja pri prechode na moderne macos som vypinal afp napr.).

Ps: ad siet… kabel kabel kabel, vsade, kde to ide kabel. A medzi routrom, synology a atv rozhodne kabel kabel kabel. Ani nepiste, ze to “nejde lebo…”. Kabel a najst sposob ;-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Sandra » 12 pro 2023 17:31

Afp mám taky vypnuté, se zapnutým mi blbla Time Machine. S kabelem plně souhlasím, kde to jde je natažený kabel. NAS je nastavený tak, že tam běží jen to, co skutečně používám a jeho rychlost je normální, disky (podle interní kontroly) jsou také v pořádku. Nevím no…

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od rony » 12 pro 2023 20:52

Nie je to “j” model?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Sandra » 12 pro 2023 21:15

Není, je to DS418.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od rony » 12 pro 2023 22:36

a krucialna otazka, ma do tych zloziek Infuse moznost ZAPISU?

a tie kable teda skusite natiahnut? Kludne docasne. Ja mam NASku tesne vedla routeru, dost to usetri premyslania. Router mam pri vchode ale na vstupe kabelaze do stien (v tom mam asi vyhodu), no v modernejsich prostrediach sa kable lahko tahaju pod listami podlah (tie ozdobne listy na krajoch podlahy pripevnene k stene - je tam habadej miesta aj na 4 kable). Trosku oriesok bude dotiahnut kabel k AppleTV ale toto chce len trosku premyslania.

Ja som totiz v tom, ze akonahle riesim vsetko jednou WiFinou, tak VSETKY zariadenia ZDIELAJU jednu "trubku", ktora ma danu priepustnost, akonahle jedno zariadenie intenzivne komunikuje aj do internetu aj lokalne, navyse data lietaju obojsmerne, tak vsetko ide cez tu jednu trubku. Naproti tomu KABEL tym tak netrpi. Takze ak VY mate problem s odozvami (akoze mate, nejde totiz asi ani o prenosove rychlosti ako o intenzivnu komunikaciu), no tak asi by som to riesil.

Este poznamka k Infuse, znacna cast trafficu je stahovanie obrazkov (metadata). Preto som narazal na to RW.

Tema sa pomaly vycerpava, pretoze zacina byt jasne, ze vec potrebuje odstup ale sucasne detailnejsiu znalost infrastruktury u vas (pohlad dalsich oci, ktore mozno trochu skryty problem odhalia).

Znacnu cast veci uz viete: zbavit sa PLEXu u Infuse (kludne si plex majte, no v Infuse rovno mapujte sietove disky). Sledujte zataze v NASke (mate tam monitoring), potrebujete diagnostiku a vylucovaciu metodu (co ide to vypnut a sledovat).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Sandra » 12 pro 2023 23:15

Já jsem vybrala přímo možnost Plex, takže by to mělo jen načítat databázi Plexu, která už je hotová. Každopádně do databáze Plexu možnost zápisu nemá, ale má možnost zápisu do složek s videama. Asi zkusím dát možnost zápisu do databáze, ale aby mi to nerozbilo, dávala jsem to dohromady poprvé před lety asi dva týdny...

Tady asi došlo k nepochopení, já mám kabely natažené všude, kde to jde, pochopitelně iPhone, iPad a MacBook ne, protože nemají ethernet, ale všechno ostatní (Mac Mini, Apple TV, Synology, kde využívám bonding) jsou napojené na 1 Gbps ethernet a kabely jsou dlouhé cat6 a krátké od switche jsou některé cat6 a některé cat5e. Máme to tak, že protože máme cca 170 let starý dům s kamennými metrovými zdmi, tak jsou potřeba dva routry, jeden hlavní (Synology RT2600ac) a mesh připojený kabelem (MR1900ac). K tomu meshi je připojený kabelem osmiportový switch, ze kterého jsou připojené NAS, Apple TV a "hloupý" router v režimu AP v technické místnosti pro tepelné čerpadlo a FVE. Hlavní router má svůj switch, odkud je vytažený dlouhý cat6 kabel do pracovny, kde je pětiportový switch, kam je připojený Mac Mini a PC a do hlavního routru je též zapojený PoE switch na 4 kamery a pátá je přímo do routru + je tam připojená zigbee brána. Zbytek je přes wifi (2.4+5 GHz s jedním SSID), je tu asi 30 chytrých věcí a postupně se rozrůstají, všechno přes HomeKit a něco přes ten Zigbee, ale opět integrované do HomeKitu. A dva HomePody Mini, čtyři iPhony, jeden iPad, dva MacBooky, dva PC notebooky, meteostanice a to už je asi všechno.

Jinak tedy Synology je používané i na kamery, takže Synology Surveillance, 5 kamer, záznamy na disk a vytížení CPU je běžně kolem 20%, při přehrávání přes Plex na dvou místech toho nejnáročnějšího se dostane lehce přes 50% a RAM se drží v rozsahu 50-80%, což mi přijde v pohodě. Jsou tam 4x 4 TB, 3x Seagate IronWolf a 1x WD RED.

Nevím jestli se mi chce v Infuse nastavovat správné přiřazení filmů a hlavně seriálů a to na několika zařízeních, Plex má výhodu, že se to nastaví jednou a víc se to neřeší. A přeci jen některé seriály to fakt přiřadit neumí a musí se to udělat ručně...

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od rony » 13 pro 2023 09:39

hm, taky siahodlhy opis techniky, ktora celkom iste nema suvis s indexovanim Infuse z NAS ;-) ale posobi to uveritelne ;-)

len posledny odstavec

probuh infuse sa tiez nenastavuju nazvy suborov na kazdom zariadeni

snad sme sa pochopili, ze infuse ma na webe popis ako identifikuje nazvy a ake menne konvencie pouziva. a snad je jasne, ze to sa potom pomennuvaju SUBORY S VIDEAMI, cize na tom, mieste, kde fyzicky mate ten SUBOR s videom. CIZE IBA RAZ u zdroja. Priradi to prakticky vsetko, co je v zdrojovych databazach na videa (tvdb atd.) a naozaj, verte mi, naozaj zalezi len na nazve suboru s videom. Ano, mam s tym obcas problem, najma s raritnymi vecami.

Strasne spekulujete, neprestanjne opisujete ten PLEX, pricom pre funkcnost Infuse je nepotrebny a navrhy co vyskusat ste uz dostali, ale ak vobec mate nejake problemy, tak skor si ich sposobujete vy ;-) mam na mysli opis vasho "problemu". Napriek siahodlhej konverzacii neprejavujete ani trosku ochoty vyskusat ponukane riesenia. Len opisujete stav aky mate s vecami ;-) Pokladam to za zbytocne, uz som naznacil, ze pokial by ste potrebovali vyriesit opisany problem, uz to chce fyzicku znalost infrastruktury a VYKONANIE nejakych pokusov, ktorymi by sa vylucovacou metodou prislo na pricinu. Takze je to skor na vas, ci sa na toto odhodlate a pokusite sa riesit si to. ;-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Infuse - přehrávání na různých zařízeních

Příspěvek od Sandra » 13 pro 2023 12:30

Vidím to tak, že nechám Plex, který snad bude už zase tak spolehlivý jako ty roky předtím a problém se už opakovat nebude, protože Infuse je fakt brutálně pomalé. Soubory mám pojmenované správně podle Plexu, načítá to taky z tvdb a podobně.

Teď jsem dokoukala jeden díl seriálu v Plexu, přešla jsem na další, vypnula jsem to, zapnula Infuse a vpravo nahoře se točilo 1 minutu a 17 sekund kolečko, než to načetlo uloženou pozici. Pak to začalo přehrávat správně. To bylo na Macu. Udělala jsem to samé na iPadu a trvalo to 1 minutu a 25 sekund. Pak jsem spustila Plex na iPadu a načetlo se to okamžitě. Takže děkuji za rady, rozhodně na ně nezapomenu, ale Infuse je v tomhle nějaké rozbité a předělávat celou videotéku se mi fakt nechce. Navíc bych přišla o možnost přehrávání ve Windows a to taky nechci.

Jo a taky jsem zjistila, že Infuse na iPadu má nacachováno přes 2.8 GB dat, proč? Plex zabírá 174.9 MB, infuse 2.91 GB z čehož těch 2.8 GB zabírá cache, kterou když jsem vymazala, tak to začalo zase na hodinu skenovat. To není úplně dobrý systém...

Odpovědět