Apple Pay

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Fesko
Příspěvky: 487
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Apple Pay

Příspěvek od Fesko » 03 led 2024 11:39

Zdravím !
Keď pridám platobnú kartu na Macu do Apple Pay, ktoré je napojené na iCloud, prečo sa neobjaví v iPhone a naopak ?
Účty sú predsa prepojené cez iCloud. To musím zvlášť zadať na iP a zvlášť na Macu ?
Ďakujem !

Zeggjk
Příspěvky: 838
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Apple Pay

Příspěvek od Zeggjk » 03 led 2024 13:04

Ne, platební karta je svázána s konkrétním Apple zařízením. Proto ji musíte přidat extra do Macu a extra do iPhone.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

Fesko
Příspěvky: 487
Registrován: 02 říj 2014 14:54

Re: Apple Pay

Příspěvek od Fesko » 03 led 2024 14:09

Ďakujem !

Applista82
Příspěvky: 41
Registrován: 06 bře 2016 11:57

Re: Apple Pay

Příspěvek od Applista82 » 23 dub 2024 19:52

Zdravím, může mi někdo prosím poradit jak nastavit kartu pro platby na AppStore?
Kartu jsem normálně přidal manuálně z banky přišlo potvrzení a mám jí v systému. Ale jakmile chci koupit aplikaci vyskočí mi hláška že dle nařízení EU musí být karta ověřena u vydavatele - potvrdím - vyskočí mi okno kde se napíše ,,ověřuje se....." ale po chvilce nápis zmizne a mám jen prázdné okno bez jakéhokoliv obsahu a platbu nelze dokončit.
Kartu jsem odebíral a přidával několikrát, ale je to stále stejné.
Chtěl jsem si koupit Photomator.

Applista82
Příspěvky: 41
Registrován: 06 bře 2016 11:57

Re: Apple Pay

Příspěvek od Applista82 » 23 dub 2024 21:39

Tak jsem trochu pokročil. Smazal jsem opět kartu ale tentokrát jsem jí nezadával dle nabídky (pamatuje si to nebo načte z iPhone) ale zadal jsem jí ručně jako jinou kartu. Chce to ověření telefonátem do ČSOB - takže jsem dal volat a problém je na světě - nenaskočí tam ověření karty ale tupý automat, který nechápe co po něm člověk chce. Takže to budu muset řešit v pracovní dobu s někým živým, pokud mne to ještě na někoho dnes spojí.
Když jsem dřív ověřoval karty telefonátem tak to tam naskočilo samo - u jiné karty mi chodí klíč a mohu si vybrat, tady u té lze nastavit jen hovor.
MC vydaná ČSOB.

Applista82
Příspěvky: 41
Registrován: 06 bře 2016 11:57

Re: Apple Pay

Příspěvek od Applista82 » 24 dub 2024 07:22

No odpovím si zase sám, ale snad to někomu v budoucnu pomůže. Takže jsem opět nechal ověřovat kartu tentokrát jsem automatu řekl že chci spojit operátora, s tím jsem po sdělení údajů a potvrzení ve smart klíči kartu ověřil a nyní se tváří ověřená. Nicméně Photomator s tím má neustále problém - stáhnul jsem ho, zapnu vyskočí okno ať si vyberu licenci - roční se 7 dny trial, měsíční nebo doživotní, ať vyberu to nebo to je to stejné - přihlášení AppleID, chcete koupit, opravdu chcete koupit, je nutné ověřit kartu, vyskočí mi bílé okno přes půl obrazovky tam se asi 10s napíše kontaktujeme vydavatele karty pro ověření, pak to zmizne a nic....
Už opravdu nevím co s tím.
Teď jsem si stáhl MS Word z AppStore jestli to funguje a funguje, alespoň u aplikace zdarma ale ani ty by bez funkční karty neměli jít stáhnout ne?
Kontaktovat tým Pixelmator, nebo Apple?

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple Pay

Příspěvek od rony » 24 dub 2024 08:08

platite v appstore -> problem -> Apple resp. vasa banka
platite tym, ze platite napriamo vydavatelovi appky -> problem -> vydavatel appky, vasa banka.

vy sa z apple id zakazdym odhlasujete a po kupe app kartu z apple pay vyhadzujete a pri dalsej kupe vsetko odznova? ci sa vam to vsetko takto nejako zbehlo? aj ste kupili HW aj zakladali nove Apple ID, lebo ste ho nikdy nemali aj ste mali novu kartu od banky aj ste ju sucasne parovali k apple id a aj sucasne kupujete v appstore prvyraz software resp. kupujete online software pre mac po prvy raz? (len pre kontext situacie)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Applista82
Příspěvky: 41
Registrován: 06 bře 2016 11:57

Re: Apple Pay

Příspěvek od Applista82 » 24 dub 2024 08:18

Ne měl jsem starší MacBook M2 tam jsem měl tu samou a kartu a všechny nákupy v pohodě. Teď jsem si koupil nový s M3 a přidal tu samou kartu - ale problém byl s jejím ověřením. Dříve se mi ověřila přes kód na mobil teď to nabízelo jen hovor. Takže jsem to dělal několikrát, až dnes se povedlo když jsem se na hovoru pro ověření spojil s živým bankéřem a ten mi poslal ověřovací klíč do mobilu kde jsem mu ho potvrdil.
Karta tam má zůstat nechci ji odebírat.
Photomator jsem stáhl z AppStore a chci vybrat nějakou licenci, ale oni chtějí znovu ověřovat kartu a to vždy skončí prázdným oknem.

Applista82
Příspěvky: 41
Registrován: 06 bře 2016 11:57

Re: Apple Pay

Příspěvek od Applista82 » 24 dub 2024 09:38

Tady skiny z obrazovky
Přílohy
Snímek obrazovky 2024-04-24 v 9.33.49.jpeg
Snímek obrazovky 2024-04-24 v 9.33.43.jpeg
Snímek obrazovky 2024-04-24 v 9.33.37.jpeg

Applista82
Příspěvky: 41
Registrován: 06 bře 2016 11:57

Re: Apple Pay

Příspěvek od Applista82 » 24 dub 2024 09:39

a pak ty poslední okna - tím prázdným to skončí a dál se nic neděje.
Přílohy
Snímek obrazovky 2024-04-24 v 9.34.43.jpeg
Snímek obrazovky 2024-04-24 v 9.34.11.jpeg
Snímek obrazovky 2024-04-24 v 9.33.59.jpeg

Applista82
Příspěvky: 41
Registrován: 06 bře 2016 11:57

Re: Apple Pay

Příspěvek od Applista82 » 24 dub 2024 11:08

Tak to došlo už tak daleko, že jsem kontaktoval Apple podporu. Po vysvětlení problému, jsem pánovi sdílel obrazovku aby viděl celý proces, pak se radil ještě s kolegy, prošli jsme i nějaké další pokusy a celé to vypadá na problém s 3D Security v EU. Zároveň jsem ještě ráno psal mail vývojářům aplikace tak jsme se dohodli, že se v pátek bude kontaktovat zda mi nějak odepsali. Kartu mám normálně přidanou a funkční v tom to není.

No jsem docela zvědav jak tohle dopadne.

Applista82
Příspěvky: 41
Registrován: 06 bře 2016 11:57

Re: Apple Pay

Příspěvek od Applista82 » 24 dub 2024 17:12

Tak se mi povedlo to obejít. Photomator má verzi pro iPhone a iPad s tím, že po zakoupení na jakémkoliv zařízení platí licence pro všechny ostatní. Tak jsem to stáhl na iPhone kde mám tu samou kartu a probíhalo to úplně stejně jen v tom bílém okně na konci se mi zobrazil popis s mojí MC kartou a hodilo mi to požadavek do ČSOB Smart klíče - nechápu proč ho tam Mac nehodil taky když to tak dřív fungovalo. No takže teď už mi licence jede i na MacBook.

Jen je blbý, že to neřeší tu podstatu toho ,,proč to nejde na Macu"

Odpovědět