Hlavni email

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
user
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2024 09:39

Hlavni email

Příspěvek od user » 17 led 2024 09:48

Ahoj.

Dostal jsem se do fáze týkající se emailu, kdy se snažím najít náhradu za svůj stávající, který je již v takové nedobré spam kondici, že snažím najít jiné řešení/poskytovatele, kde bych nalezl více soukromí, bezpečnosti a spam ochrany.

Rozhoduji se mezi Gmail a iCloud Mail.

Gmail mírně znám a neprovází jej zrovna dobrá pověst soukromí..... Nastavil jsem si na Gmail co nejméně vychytávek typu personifikace a jiné které jako uživatel mohu ovlivnit, ale stále si nejsem jist zda je to to správná cesta.

Dále mám ve výběru iCloud Mail, ale zde nemám žádné zkušenosti.

Ještě jsem se dostal na ProtonMail. Ale.... 🙂 Opět chybí zkušenost.... A síla ProtonMail je myslím pokud jej používá jak odesílatel tak adresát

Používáte iCloud Mail jako primární email?
Jaké s ním máte zkušenosti?

Řešili jste obdobný problém? Jak jaké vybrali řešení a proč?

Díky za postřehy.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavni email

Příspěvek od rony » 17 led 2024 11:38

Pouzivam obidva (realne mam este vlastny hosting)

Na obecnu komunikaciu pouzivam gmail, tam vyhrava excelentny antispam. Vsetky moje dalsie emaily (webmaily kdekade) mam presmerovane na gmail. Sucasne mam aj emaily z mojho hostingu smerovane na gmail.

Popritom mam icloud - tam nemate preco spekulovat, len to zapnete. Ten pouzivam najma na dolezitu komunikaciu pretoze tam su notifikacie okamzite, takze uzky okruh ludi a potom rozne dolezite sluzby. Mam to vsak tak, ze oni mi pisu na moje emaily z mojho hostingu, nie priamo na icloud adresu od apple.

Gmail mam komfigurovany tak, ze pri odpovediach ide mnou zvolena adresa.
Naposledy upravil(a) rony dne 18 led 2024 16:55, celkem upraveno 1 x.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

user
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2024 09:39

Re: Hlavni email

Příspěvek od user » 17 led 2024 12:27

Děkuji za reakci.

Na iCloud používáte iCloud+ s využitím mail hosting?

Děkuji
H

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Hlavni email

Příspěvek od mberdych » 17 led 2024 15:22

iCloud měl historicky problém, že zahazoval některé maily, které vyhodnotil jako spam. Kompletně, nehodil je do spamu, ale vůbec je nedoručil. Už je to nějaký čas, ale řešilo se to na různých diskuzích. Nevím jak je to dnes, ale pro mě to není akceptovatelné. Apple on-line služby neumí. Držel bych se gmailu.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1612
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Hlavni email

Příspěvek od SharkeeCZ » 17 led 2024 20:39

Souhlasím, GMAIl je jistota a notifikace okamžitě. 100% spolehlivost.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavni email

Příspěvek od rony » 17 led 2024 22:56

user píše:
17 led 2024 12:27
Děkuji za reakci.

Na iCloud používáte iCloud+ s využitím mail hosting?

Děkuji
H
Nie.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavni email

Příspěvek od rony » 17 led 2024 22:59

mberdych píše:
17 led 2024 15:22
iCloud měl historicky problém, že zahazoval některé maily, které vyhodnotil jako spam. Kompletně, nehodil je do spamu, ale vůbec je nedoručil. Už je to nějaký čas, ale řešilo se to na různých diskuzích. Nevím jak je to dnes, ale pro mě to není akceptovatelné. Apple on-line služby neumí. Držel bych se gmailu.
Nie je to teraz asi az taky problem, len nema az taky uzasny antispam. Je to super prave Pre moj operacny mod ako to pouzivam - vybrani VIP a dolezite notifikacie je super mat zadarmo sluzbu, co notifikacie posiela bez zdrzania. Gmail ich neposiela ako PUSH, nad gmail mailboxom je mozne len zapnut FETCH. {PUSH posle len ako plateny alebo len ak si mailbox nastavite v gmail.app a pouzivate teda gmail v nej}.
Naposledy upravil(a) rony dne 18 led 2024 16:57, celkem upraveno 1 x.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Hlavni email

Příspěvek od mberdych » 18 led 2024 00:19

Gmail je neposílá platí jen pro nativní Apple mail, což je upřímně dost outdated klient dnes. Má hromadu problému s náročnějším pouzitim o365, kalendáře, updaty schůzek apod.

Chápu, že může na ten use case vyhovovat, ale hlavní mail bych z iCloud služby neudělal.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1612
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Hlavni email

Příspěvek od SharkeeCZ » 18 led 2024 07:26

rony píše:
17 led 2024 22:59
mberdych píše:
17 led 2024 15:22
iCloud měl historicky problém, že zahazoval některé maily, které vyhodnotil jako spam. Kompletně, nehodil je do spamu, ale vůbec je nedoručil. Už je to nějaký čas, ale řešilo se to na různých diskuzích. Nevím jak je to dnes, ale pro mě to není akceptovatelné. Apple on-line služby neumí. Držel bych se gmailu.
Nie je to teraz asi az taky problem, len nema az taky uzasny antispam. Je to super prave Pre moj operacny mod ako to pouzivam - vybrani VIP a dolezite notifikacie je super mat zadarmo sluzbu, co notifikacie posiela bez zdrzania. Gmail ich neposiela {len ako plateny}.
To slyším prvně o placené notifikaci u GMAILu.
Mám Gmail cca 15 let, notifikace mám okamžité a nehradím nic.
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

czhook
Příspěvky: 386
Registrován: 07 zář 2013 21:13

Re: Hlavni email

Příspěvek od czhook » 18 led 2024 14:23

Mám historický mail na Gmailu, ten používám dodnes často jako registraci na eshopech, pro osobní komunikaci mám iCloud a nikdy jsem neměl žádný problém, umí push notifikace bez nuznosti používat klienta třetích stran - to byl v minulosti problém, protože různí klienti třeba uchovávali přístupové údaje v plain textu atd. Dnes už to tak nemusí být, i tak mě ale neláká předávat svoje přístupové údaje kdejakému vývojáři.
Macbook Air M1
iPhone 15 Pro Max
iPad Pro 11

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavni email

Příspěvek od rony » 18 led 2024 16:54

mberdych píše:
18 led 2024 00:19
Gmail je neposílá platí jen pro nativní Apple mail, což je upřímně dost outdated klient dnes. Má hromadu problému s náročnějším pouzitim o365, kalendáře, updaty schůzek apod.
v tom pripade asi je lepsie, ak pouzijete klientske prostredia od MS, ja to tak voci M365 mam (skor z donutenia, kedze je to firemny set, dobrovolne nemam dovod pouzivat M365).

Na sukromne vyuzitie klientske prostredia v iOS vyhovuju, trochu treba rozlisovat MAILBOX a klientsku app. Da sa to vzajomne kombinovat, vy zrejme pisete o tom, ze ste sa snazili M365 mailbox navrtat do klienta mail.app a podobne asi aj kalendar, ale naco to znasilnovat, ked MS poskytuje klientske prostredie aj pre iOS/iPadOS. Kebyze by mne slo o sukromne pouzivanie maiboxu z M365 (nie kalendar, len mailbox), tak si ho namontujem do mail.app v iOS, za cele tie roky sa tym zasa tolko netrapim - je to len email, nie je to nosna vec, ktorou zijem ;-) (to len na vysvetlenie postoja k mail.app).
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Hlavni email

Příspěvek od mberdych » 18 led 2024 19:37

V pohodě, jak jsem psal, může vyhovovat, ale mam pocit, že dobře funguje jen s iCloud mailem a nebo možná IMAP serverem. Ale to už je jiná diskuze.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Hlavni email

Příspěvek od kecinzer » 19 led 2024 10:33

Mám vlastní doménu na mail a doposud používám placený FastMail. Hlavně z toho důvodu, že jako email klienta používám Apple Mail a FM u něj umí přes IMAP push notifikace.
Pak ale Apple představil iCloud+ kde je možnost použít vlastní doménu na email. Postupně tedy přecházím tam, protože větší tarif si kvůli iCloud Drive už platím. Mám tam nastaveno několik domén a nikdy jsem neměl s maily problém. Až mi na začátku dubna skončí 3leté předplatné FastMailu, přejdu z hlavním mailem na iCloud.

Ještě za časů Androidu jsem měl jako hlavní email Gmail, ale na iOS byl právě aplikaci Apple Mail problém s PUSH notifikacemi.

Určitě bych tedy doporučil iCloud Mail v kombinaci s Apple Mail aplikací.

Mám v Apple Mailu nastavený i služební MS365 účet a vše funguje naprosto spolehlivě. Nevím, kde měl @mberdych problém. To samé platí i o kalendáři.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB + Garmin Epix Pro 51mm Sapphire
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Zeggjk
Příspěvky: 838
Registrován: 15 bře 2013 11:17
Bydliště: Děčín

Re: Hlavni email

Příspěvek od Zeggjk » 19 led 2024 13:36

user píše:
17 led 2024 12:27
Děkuji za reakci.

Na iCloud používáte iCloud+ s využitím mail hosting?

Děkuji
H
Ano, mám na iCloud+ nasazenu vlastní doménu.
iPhone 15 pro 128GB
Macbook Pro 14" 2021 M1 Pro, 512GB SSD, 16GB RAM
Mac mini 2014, Intel i5 1,4GHz, 250GB SSD, 4 GB RAM
AW Nike+ Series 4 GPS 44mm
Apple TV 4K

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Hlavni email

Příspěvek od mberdych » 19 led 2024 23:24

kecinzer píše:
19 led 2024 10:33
Mám vlastní doménu na mail a doposud používám placený FastMail. Hlavně z toho důvodu, že jako email klienta používám Apple Mail a FM u něj umí přes IMAP push notifikace.
Pak ale Apple představil iCloud+ kde je možnost použít vlastní doménu na email. Postupně tedy přecházím tam, protože větší tarif si kvůli iCloud Drive už platím. Mám tam nastaveno několik domén a nikdy jsem neměl s maily problém. Až mi na začátku dubna skončí 3leté předplatné FastMailu, přejdu z hlavním mailem na iCloud.

Ještě za časů Androidu jsem měl jako hlavní email Gmail, ale na iOS byl právě aplikaci Apple Mail problém s PUSH notifikacemi.

Určitě bych tedy doporučil iCloud Mail v kombinaci s Apple Mail aplikací.

Mám v Apple Mailu nastavený i služební MS365 účet a vše funguje naprosto spolehlivě. Nevím, kde měl @mberdych problém. To samé platí i o kalendáři.
Ono to funguje do té doby (myslím celý M365) než začnete dostávat updaty schůzek, případně Vám někdo spravuje kalendář, posílá pozvánky z Vašeho kalendáře apod. Pak jsem měl různé věci v telefonu a jiné na serveru, neupdatoval se čas schůzky nebo místo apod. Mail samotný funguje, ale tyhle problémy jsem měl já a lidi kolem mě kdekoli jsem pracoval a byl exchange a posléze M365.

Nicméně možná stojí za pokus tomu iCloud mailu dát (na vlastní doméně) šanci.

Uživatelský avatar
kecinzer
Příspěvky: 562
Registrován: 06 úno 2015 07:09
Bydliště: Děčín - perla severu

Re: Hlavni email

Příspěvek od kecinzer » 22 led 2024 08:56

mberdych píše:
19 led 2024 23:24
kecinzer píše:
19 led 2024 10:33
Mám vlastní doménu na mail a doposud používám placený FastMail. Hlavně z toho důvodu, že jako email klienta používám Apple Mail a FM u něj umí přes IMAP push notifikace.
Pak ale Apple představil iCloud+ kde je možnost použít vlastní doménu na email. Postupně tedy přecházím tam, protože větší tarif si kvůli iCloud Drive už platím. Mám tam nastaveno několik domén a nikdy jsem neměl s maily problém. Až mi na začátku dubna skončí 3leté předplatné FastMailu, přejdu z hlavním mailem na iCloud.

Ještě za časů Androidu jsem měl jako hlavní email Gmail, ale na iOS byl právě aplikaci Apple Mail problém s PUSH notifikacemi.

Určitě bych tedy doporučil iCloud Mail v kombinaci s Apple Mail aplikací.

Mám v Apple Mailu nastavený i služební MS365 účet a vše funguje naprosto spolehlivě. Nevím, kde měl @mberdych problém. To samé platí i o kalendáři.
Ono to funguje do té doby (myslím celý M365) než začnete dostávat updaty schůzek, případně Vám někdo spravuje kalendář, posílá pozvánky z Vašeho kalendáře apod. Pak jsem měl různé věci v telefonu a jiné na serveru, neupdatoval se čas schůzky nebo místo apod. Mail samotný funguje, ale tyhle problémy jsem měl já a lidi kolem mě kdekoli jsem pracoval a byl exchange a posléze M365.

Nicméně možná stojí za pokus tomu iCloud mailu dát (na vlastní doméně) šanci.
Tak to je možná docela specifické použití. Já si naštěstí svůj kalendář spravuji jen sám a pozvánky na schůzky také přijímám sám. Používám ale i delegovaný společný kalendář a to také funguje celkem bezproblémově.
Aktuálně tedy na kalendáře požívám Fantastical, protože umí třeba u M365 kategorie, což Apple Kalendář nepodporuje.
 MacBook Air 13.6" M2 8/10 512GB 24GB RAM + Keychron M3 Mini 4K/MacMouseFix + Samsung U28R550
 iPhone 14 Pro Max 128GB + Garmin Epix Pro 51mm Sapphire
 iPad 2021 64GB
 HomePod Mini  AirPodsPro

Odpovědět