Safari neotevírá xxx.local

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Safari neotevírá xxx.local

Příspěvek od Sandra » 26 led 2024 13:17

Zdravím, doufám, že mi dokážete poradit. Je to tak měsíc, co Safari přestalo otevírat adresu mého NASu xxx.local. Firefox Edge i Chrome na stejném počítači (Mac Mini M1 s macOS Sonoma v aktuální verzi) to normálně otevřou, Safari řekne chybu:

Safari nemůže otevřít stránku
Safari nemůže stránku "https://xxx.local" otevřít, protože nemůže navázat zabezpečené připojení k serveru "xxx.local".

Nic jsem neměnila, zkusila jsem vypnout všechny doplňky (jenže i s AdGuardem to původně fungovalo, spoustu let). Safari je ve verzi 17.3 v macOS Sonoma 14.3, začalo to zlobit ve 14.2. Na NASu jsem nic neměnila, v ostatních prohlížečích a i ve Windows a na iPadu a iPhonu to funguje správně, takže se něco stalo asi přímo v konkrétním Safari na konkrétním Macu. Netušíte co s tím? Není třeba možnost nějak uvést Safari do výchozího stavu před prvním použitím? Data mám na iCloudu, tak by to nemusel být problém. Ale zlobí mě to, chtěla bych to mít funkční. Jinak přes Quick Connect a IP adresu 192.... to funguje.

Díky.

edit: připojení přes smb a Time Machine k xxx.local funguje, problém je podle všeho jen v Safari.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3638
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Safari neotevírá xxx.local

Příspěvek od rony » 26 led 2024 18:47

co skusiť ako problematicky router? ten, co vam sprostredkuva sietove sluzby moze byt prvy, co aj robi problemy...
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Sandra
Příspěvky: 607
Registrován: 23 pro 2012 03:33

Re: Safari neotevírá xxx.local

Příspěvek od Sandra » 31 led 2024 16:55

Tak mám vyřešeno, sice asi nejhorším možným způsobem, ale už to funguje (a routrem to nebylo, to by ostatně nefungovalo ani na dalších zařízeních). Nainstalovala jsem macOS načisto, po cca 16 letech obnovování z Time Machine to už asi potřebovalo 🙂

Odpovědět