MacBook Air vs MacBook Pro

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
franzkfk
Příspěvky: 23
Registrován: 28 srp 2013 12:42

MacBook Air vs MacBook Pro

Příspěvek od franzkfk » 28 srp 2013 13:09

Zdravím, celý život jsem žil s Windows. Poprvé jsem se setkal s Applem v roce 2007, kdy jsem si nechal dovézt iPhone 2G. ten mám dodnes, ale za tu dobu jsem už měl asi tři notebooky. Vždycky něco odešlo, něco nevydrželo.Buď mě štval soft nebo odcházel hardware. Tak nějak mám pocit, že Apple to bere vážněji a už bych se teda chtěl rozhoupat pro MacBook. Jsem obyčejnej uživatel - filmy, psaní dokumentů, hudba, možná občas nějaká nenáročná hra. Asi mi doporučíte Aira. Co třeba, když připojím víc věcí do usb portů, když bych si koupil třeba hub a nestačily mi dva. Jak je MacBook Air malej, tak co napájení? Byl by s tím problém? Jsem laik, takže jen mám pocit, že něco takovýho bych měl řešit. Plus taky co se týče oprav a výměny třeba disku, když by odešel atp. To u Airu jde? A když je tak malej, není přece problém se zahříváním? neměl bych si raději připlatit za Pro? Děkuju předem za rady.

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: MacBook Air vs MacBook Pro

Příspěvek od Kobra23 » 28 srp 2013 18:45

USB Hub kupte s externim napajenim.
PRO bude teplejsi asi vic nez Air.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: MacBook Air vs MacBook Pro

Příspěvek od Demonicus » 28 srp 2013 19:08

U nových verzí Airu, které jsou aktuálně v prodeji, se dá "uživatelsky" vyměnit jen HDD. Ram jsou pevně napájené na desce.
S každým notebookem, který jsem do teď měl, jsem používal myšku a nedokázal jsem si představit, že na Airu budu mít jen jedno USB a druhé bude zabráno myší. Po vyzkoušení touchpadu a gest jsem se na myš vykašlal a nepotřebuji ji. USB jsou u AIRu oba 3.0, což stačí na běžný externí disk. Otázkou je, jaká zařízení plánujete do USB portů zapojovat. Pokud něco náročnějšího, tak opravdu bude potřeba HUB a ideálně s ext. napájením.
No a nezapomínejte na thunderbolt, který se dá také využít :)
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

PlugIN
Příspěvky: 21
Registrován: 29 čer 2013 15:52

Re: MacBook Air vs MacBook Pro

Příspěvek od PlugIN » 29 srp 2013 06:46

Před pár měsíci jsem si také zakoupil Macbook Air, ve třináctipalcové variantě a mohu jen doporučit. Oproti klasickému Pročku má NAND Flash paměťové čipy, které jsou například při čtení malých souborů až 70 krát rychlejší než běžný pevný disk. Takže start systému je otázkou 10 sekund, a taky odezva aplikací je úžasná. Pamatuju si že například GIMP se mi kdysi spouštěl bez problému 90 sekund, na Airu mi naběhne za 5. :D
iPhone X 64GB
Macbook Pro 2016 13"

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: MacBook Air vs MacBook Pro

Příspěvek od albertan » 29 srp 2013 07:24

Jako hub doporucuji - Kanex DualRole http://www.kanexlive.com/dualrole, vyresi to problem se siti a zaroven 3x USB3 port, napajeni se porizuje zvlast.
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Odpovědět