Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od davidhavir » 29 srp 2013 22:03

Ahoj,
zakládám toto téma jelikož se nám blíží uvedení nových iPadů a rád bych si udělal jasno, než půjdu stát frontu.
Pokud upřednostňuji mobilitu a váhu, pak mini, pokud výkon, retinu a plochu, pak klasiku, to je taková ta známá a opodstatněná rada. Bohužel nyní jsem v situaci, kdy chci koupit první iPad a odpovědět si tedy rovnou nedokážu a přeci jen cena to není na pochybení zanedbatelná.

Chtěl bych tedy poprosit uživatele iPadů (mini i klasika), zda by se nepodělili o info typu osobních zkušeností "vybral jsem tuto variantu protože ..., příště bych šel do této varianty protože, rozhodující pro mě je ..., kdyby tato varianta měla ..., tak ji beru, protože ..."

Za každý postřeh budu moc rád a věřím, že to pomůže nejednomu stále nerozhodnému zájemci.

Díky!
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

kubahucek
Příspěvky: 147
Registrován: 04 srp 2012 07:18

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od kubahucek » 29 srp 2013 22:17

Drive jsem pouzival klasicky velky iPad. Na podzim minuleho roku jsem poridil iPad mini a velky iPad sel z domu. Myslim si ze to bylo dobre rozhodnut. IPad mini je mnohem vice mobilni. Jedine co mi trochu chybi je Retina displej. Pri klasicke praci rozliseni iPadu mini bohate staci, kdyz ale prohlizim nekde v terenu fotografie porizene zrcadlovkou je horsi displej znat

Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od davidhavir » 29 srp 2013 23:08

Super, tak nějak obsahově si to představuji, díky!
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od Kobra23 » 30 srp 2013 04:34

Mel jsem velky iPad a po chvili me zacala vadit velikost a tak jsem stale casteji sahal po iPhone a velky jsem prestal pouzivat - poslal jsem ho dal do rodiny. Pak jsem mel iPad mini, ale pro cteni knih to bez retina displeje nebylo ono (ctu hodne - denne) a zase jsem radsi sahal po iPhone - mini jsem take poslal dale do rodiny. No a ted cekam na iPad mini s retinou (pokud teda bude) a ten uz bude presne to co mi vyhovuje. A urcite bude ve 3G verzi abych ho mohl mit i v aute jako panel s navigaci Navigon + moznost pouzivani multimedialniho obsahu na cestach.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

James
Příspěvky: 132
Registrován: 22 zář 2012 13:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od James » 30 srp 2013 06:01

Mam veľký aj mini iPad. Momentálne by som veľký nedal preč najmä kvoli Retine a výkonu, avšak váha iPadu mini je veľké plus. Tiež čakám na predstavenie novej rady a ak bude iPad mini s Retina displejom tak dávam veľký preč a beriem mini
iPod, iPhone, iPad, Macbook user

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od rony » 30 srp 2013 06:34

keby bol 13" iPad, vzdam sa 10"veho. Maly je pre mna velmi maly, chcem mat normalne velku klavesnicu = na 10" iPade maju klavesy identicky rozmer ako klavesy na Apple keyboard, co je obrovska vyhoda. Nepotrebujem male zariadenie, tym je iPhone ;-)
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

seaman
Příspěvky: 166
Registrován: 30 črc 2012 15:10

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od seaman » 30 srp 2013 08:06

Mam velky ipad, skusal som mini, ale neuspel, na pohodlnu pracu je klasicky ipad ovela lepsi, hlavne ked ma niekto este aj iphone, v tejto kombinacii podla mojho nazoru straca ipad mini vyznam, pretoze iphone zastane vela prace a ten rozdiel nie je azntaky velky. Vaha a mobilita u ipadu obec nie je problem a bezne ho nosim cele dni u seba, myslim, ze ked niekto bude nosit ipad mini, moze aj normalny, este ked ho v novej verzii trochu zmensia, bude idealny.

Toto je ale moj nazor :-)

kosumberak
Příspěvky: 158
Registrován: 30 črc 2013 19:27

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od kosumberak » 30 srp 2013 10:00

Měl jsem velký ipad a ze začátku jsem z něj byl nadšený a všude ho tahal.. po nějaké době mě ale začala vadit velikost a skončilo to tak, že jsem ho měl doma jako fotorámeček za 13 000... prodal jsem ho a řekl jsem si, že tablet nepotřebuji.. náhle vyšel mini a bylo to pro mě úplně nové zařízení.. velikost naprosto suprová, lehoučký, vejde se do skoro každé brašničky..
na ipad mini nedám dopustit, jen to rozlišení mě trochu mrzí... jestli vyjde ipad mini s retinou, tak to bude naprosto dokonalé zařízení..
suma sumárum.. na práci, na video, na fotky, na web..na to vše je lepší větší display - větší ipad..
musíš se rozhodnout, jestli ti náhodou nebude vadit velikost, protože mě těch 10" po nějaké době až tak mobilní nepřišlo..
iphone 5 využívám často na web, na maily apod.. jde to..jde to dobře a celkem pohodlně, ale ipad mini byť je né o moc větší, tak i tak je to hodně znát a pokud je možnost, pracuji raději na ipadu..
---------------------------------
iPhone 12 Pro 128GB Blue
Macbook Air M1
Apple Watch 4 40mm black
iPad Pro 12.9” 2020 128GB space gray
2x Apple TV 4K with new remote

Uživatelský avatar
kaktusik007
Příspěvky: 142
Registrován: 26 úno 2013 09:30

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od kaktusik007 » 30 srp 2013 19:51

iPad ma ujo uz roky... myslim 2 si kupil a odvtedy pravidelne vymiena... pre mna totalne zbytocnost, pretoze je to tazke jak des a nechapala som, preco je z neho nadseny... ja iPad v jednej ruke ani neudrzim - ani desat sekund, je to pre mna proste nepouzitelne....
teraz v juni som si kupila iPad mini - jednoznacne kvoli vahe a kabelkovej velkosti. internet v nom zatial nemam (iba cez wifi idem) ale moznost som si priplatila, bez 3G by som ani neuvazovala (clovek nikdy nevie). Pouzivam ho ako trosku drahsi diar, plus niekedy surfujem ked som leniva si sadnut k notebooku...
detom vyhovuje tiez, tie ho pouzivaju daleko viac ako ja - nech ziju aplikacie pre ne :D - ak by som sa mala rozhodnut znova, rozhodnem sa opat pre mini v tejto verzii... je to na nezaplatenie napriklad pri cakani s detmi u lekara - dam tablet, a viem, ze obsedia.... to proste fakt za tie prachy rozhodne stalo :lol:
ale ano, ma aj negativum - niektore stranky (chodim na mamickovske fora najcastejsie) maju po bokoch najnovsie kopec reklamy a tak na samotny text stranky ostava fakt malo preistoru.... a tak sa mi stava, ze obcas kliknem o odkaz vyssie/nizsie, ako som chcela... a to mam stihle prsty... ale na druhu stranu - staci si zvacsit obraz (co som ja leniva) a pojde to aj so sirokanskymi chlapskymi lodami ;)
iPhone 12 pro max 256 GB
Apple Watch 4
Macbook Air 13" retina 2019
, i5 1,6 GHz

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od lulu » 30 srp 2013 20:45

iPad pouzivam predevsim pracovne - skicovani, reference, pristup k zakazkam na server, prezentace, zapisnik atp. Napsal jsem na nem i dizertaci - cca 150 stran hrubyho textu, finalni upravy na Macu. V rodine mame 3ks a jeden mini. Jeho jedinou vyhodou je mobilita. Jinak je to maly, blbe je na to videt, klavesnice na zenske prsty. Idealni do kabelky pro pani na cestu nebo na hajzl.

Uživatelský avatar
Tass
Příspěvky: 285
Registrován: 30 črc 2012 16:40
Bydliště: Ostrava

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od Tass » 31 srp 2013 12:12

Používal jsem ipad 2, následně zkoupil mini verzi (kvůli mobility), ovšem během následujících tří měsíců jsem se jej zbavil. Mini má naprosto mizernou ergonomii, ty uzoučké rámečky kolem displaye mi opravdu vadily, poněvadž na ipadu převážně čtu knihy. Neustále jsem si omylem otáčel stránky, softwarovou úpravu applu považuji za nedostatečnou. Za mě velkou verzi!
 Mac nemá konkurenci. 

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od lipon » 31 srp 2013 14:54

mam normálni velikost, protože "size does matter" :-)
prostě velký displej je velký displej - taham ho v tašce, kde stejně mám spoustu dalších věcí, takže váhá mi neva, dobře se na tom čtou knížky (hodně textu na jedné obrazovce), fotky na tom jsou taky líp vidět (obzvlášť u fotek ta velikost hraje roli)

franzkfk
Příspěvky: 23
Registrován: 28 srp 2013 12:42

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od franzkfk » 31 srp 2013 22:23

Otázka je, na co ho pevážně chcete. Měl jsem rok iPad 2. Nosil jsem ho stále při sobě - venku atd. Převážně na čtení, doma jen tak surfování, když jsem byl línej jít k notebooku. Já opravdu čekám na představení nových modelů a určitě jdu do mini. Opravdu jde hlavně o tu mobilitu.

seaman
Příspěvky: 166
Registrován: 30 črc 2012 15:10

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od seaman » 01 zář 2013 07:20

Z mojej skusenosti az taky rozdiel v mobilite nie je, obidve zariadenia su moilne, normalny iPad sa mi ale pouziva ovela komfortnejsie, zhrnul by som to tak, nemam rad velke telefony a male tablety :-)

Uživatelský avatar
davidhavir
Příspěvky: 212
Registrován: 15 črc 2012 22:05
Bydliště: Červený Kostelec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od davidhavir » 01 zář 2013 17:21

Paráda, díky moc, hodně mi to pomohlo.
Vtipné bude pokud se vše vyplní a představí o kousek menší a lehčí velký iPad a iPad mini s Retinou, zváží pak někdo z Vás rozhodnutí nebo to jen potvrdí předchozí výběr/doporučení?
Apple Watch Sport
iPhone 6 Plus
MacBook 12 (2016)

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od lulu » 01 zář 2013 17:33

Ne

seaman
Příspěvky: 166
Registrován: 30 črc 2012 15:10

Re: Jiný pohled na iPad vs. iPad mini

Příspěvek od seaman » 01 zář 2013 18:09

U mna bude stale normalna velkost najlepsia, ked bude trochu lahsi a mensi bude fajn

Odpovědět