Macbook Air z USA

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Romik
Příspěvky: 8
Registrován: 09 zář 2013 10:12

Macbook Air z USA

Příspěvek od Romik » 09 zář 2013 10:40

Zdravím Apple nadšence,

Na podzim chci využít rodinného příslušníka, který žije v USA, aby mi přivezl Macbook Air s 8 GB RAM za 1259 $(včetně jejich daně). Peníze bych mu chtěl poslat na účet do zahraničí, protože pochybuji, že se to dá zaplatit kartou z ČR. Má někdo z Vás zkušenost s posíláním peněz na zahraniční účet mimo EU?

Pak také uvažuji, jak pořídit CZ koncovku do zásuvky, docela se bojím kupovat neoriginální koncovky, padělky na Aukru. Napadlo mi, že bych si koupil originální nabíječku na iPad(stojí cca 500 kč) a z té bych pak měl originální koncovku a zbytek pak prodal. Co si o tom myslíte? Jde mi o to, že moc nevěřím Aukru s tím, že tam nabízejí originální koncovky, sám to těžko poznám...

Děkuji za rady :)

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od MichalM.Mac » 09 zář 2013 11:19

Originální česká koncovka na nabíječku stojí 200 korun..

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od tlacenka » 09 zář 2013 11:58

ad zkusenosti s platbou mimo eu - nejlepsi bude asi paypall ne ?

Macforum_Admin
Příspěvky: 16
Registrován: 09 zář 2013 07:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od Macforum_Admin » 09 zář 2013 12:23

Zdravím Vás,
platba do USA, nejlepší je MIKROplatební systém (PayPay, MoneyBookers, PayPal a podobné, ale pokud byste zasílal platbu přímo z Vašeho účtu, také by proběhla, jen by za ní byl vcelku vysoký poplatek, záleží na bance, kterou máte a kam platbu posíláte, cena se hodně liší. Nejlepším řešením je poradit se s Vašim poradcem v bance. A co se týče té koncovky, dala by se využít i redukce na americkou koncovku (otázka 100-200kč).
--
Hlavní moderátor Macforum.cz

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4642
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od ra3662 » 09 zář 2013 12:26

Jak již bylo uvedeno, paypal (myslím že má nejnižší poplatky)
A koncovka tady třeba:
http://aukro.cz/eu-koncovka-do-site-k-n ... 05422.html

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od MICKI2701000 » 09 zář 2013 14:20

Ahoj,
Koncovka se da podle me sehnat i tady v iStyle, alze atd.
Co se tyce platby bud co zminovali kolegove nebo myslim Equabank mam snad zdarma transfer. Teoreticky by to s tou kartou mohlo jit, otazka je, jestli to enni omezene stejne jako Apstore, dky vzdy ten ucet a karta dane zeme.
Proc to nekoupi tesne nez prijede a vy mu to nedate otove?
M D
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

pertino
Příspěvky: 1
Registrován: 27 čer 2013 12:56

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od pertino » 09 zář 2013 14:22

Ceskou kartou se da pres net platit uplne v pohode, staci si to nastavit na internetbankingu. Kurz se pocita devizy prodej. Sam sem takhle nakupoval uz nekolikrat. Nejjednodussi je to objednat na netu, nechat poslat na adresu v usa a zaplatit kartou z domu. Jinak jeste mala rada: kdyz to objednas z jineho statu nez do ktereho to nechas poslat, neplatis tu jejich dan. Adapter s prevodniky snad na vsechny zasuvky co existuji se da koupit za 3$.

Romik
Příspěvky: 8
Registrován: 09 zář 2013 10:12

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od Romik » 09 zář 2013 14:52

Děkuji za odpovědi ohledně CZ koncovky.

Co se týče té platební metody, s bankou by problém nebyl. Mám Air Bank a mají tam 100 kč poplatek + poplatky ostatních bank. Osobně bych to zaplatil nejraději online kartou. Má někdo zkušenost s platbou CZ kartou online v App Store? Nemají tam náhodou omezení, že to musí být pouze karta z USA? Platil bych to CZ kartou a posílal na adresu v USA...

Mohl by se tady někdo prosím rozepsat ohledně platby přes PayPal konkrétně v App Store US?

Díky :)

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od tlacenka » 09 zář 2013 15:18

paypal pres appstore nejde - vy jste hledal reseni jak poslat penize vasemu rodinnemu prislusnikovy v US, ne jak to zaplatit v appstore...alespon tak jsem to pochopil - vy mu poslete penize, on vam to koupi a priveze/posle. ne ?

iMattes
Příspěvky: 177
Registrován: 15 lis 2012 15:36

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od iMattes » 09 zář 2013 15:25

Platba CZ kartou v USA(jiném státu) funguje. Pokud vše máte správně nastaveno. Ale je tam riziko, že spadnete do kontrolního oddělení karet v Applu. Fakturační adresa se musí totiž shodovat s adresou na kterou je ta karta vystavena a jméno držitele též. No a pak nemluvím o tom, že až Váš známý bude převážet MacBook tak bude muset platit clo.

Romik
Příspěvky: 8
Registrován: 09 zář 2013 10:12

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od Romik » 09 zář 2013 15:31

Ano, máte pravdu. Původně jsem chtěl poslat peníze na účet rodinnému příslušníkovi do USA a on plánuje na podzim přiletět, tak by mi MBA vzal s sebou.
Jenže bankovní transakce zaslání peněz z mého účtu na jeho vyžaduje několik poplatků. Poplatek mé banky 100 kč bych vůbec neřešil, jde mi o poplatky ostatních bank přes které půjdou peníze. Nemám tušení do jaké výše se můžou poplatky vyšplhat(kdyby to bylo pár dolarů, tak bych nic neřešil).
Proto si říkám, jestli by nebyla lepší varianta s platbou karty online, jestli to vůbec jde...

Romik
Příspěvky: 8
Registrován: 09 zář 2013 10:12

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od Romik » 09 zář 2013 15:32

iMattes píše:Platba CZ kartou v USA(jiném státu) funguje. Pokud vše máte správně nastaveno. Ale je tam riziko, že spadnete do kontrolního oddělení karet v Applu. Fakturační adresa se musí totiž shodovat s adresou na kterou je ta karta vystavena a jméno držitele též. No a pak nemluvím o tom, že až Váš známý bude převážet MacBook tak bude muset platit clo.
Právě, že něčeho takového jsem se obával... Asi bude nejlepší mu ty peníze na účet poslat. Clo by platit neměl, krabici nechá doma a poveze ho jako vlastní.

iMattes
Příspěvky: 177
Registrován: 15 lis 2012 15:36

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od iMattes » 09 zář 2013 15:52

Nejjednoduší by bylo neojebávat daně a cla a koupit si ho v čr.

Macforum_Admin
Příspěvky: 16
Registrován: 09 zář 2013 07:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od Macforum_Admin » 09 zář 2013 17:25

Nejjednodušší by bylo zaplatit rodinnému příslušníkovy až přiletí do ČR, nebo mu popřípadě klasicky poslat platbu přes účet v bance. Váš poplatek je vyřešen a na ten v US, se musí Váš kamarád zeptat na pobočce, v každé je to jinak.
--
Hlavní moderátor Macforum.cz

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od MICKI2701000 » 10 zář 2013 08:52

Ahoj,
Nevim, jak Apstore, ja casto obednaval neco z napr. Asie, Ameriky, uvedl sem kartu CZ, ale dodaci adresa nemusi byt stejna, nicmene se bojim, ze budou blokovany na jejich Apstore jakekoli karty, co nejsou USA.
Ze to da prislusnikovi az prileti sem tez navrhoval, za predpokladu, ze ma volnych cca 1300 USD, ale zase co ten chudak ted s ceskyma penezma :D. Equabank ma snad nejakou moznost platit z dolaroveho uctu, ale nevim, jak je to v praxi.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od tlacenka » 10 zář 2013 08:59

a presne z tehle duvodu jsem doporucoval ten paypal

Romik
Příspěvky: 8
Registrován: 09 zář 2013 10:12

Re: Macbook Air z USA

Příspěvek od Romik » 21 zář 2013 12:02

Tak jsem ho nakonec koupil v Praze z iStylu. Strýček si namohl záda, když lezl na tetu, takže nemůže do jara přiletět :D.

Díky všem za rady :)

Odpovědět