Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Uživatelský avatar
Clee-Shock
Příspěvky: 162
Registrován: 17 lis 2012 15:39

Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Clee-Shock » 05 lis 2013 22:11

Zdravím,

Jsem čerstvý uživatel OS X a Apple TV potažmo. ATV jsem si kupoval skrze streamování filmů do TV. Jenže když přidám další obrazovku skrze AirPlay a na ni přesunu film (480p) pomocí programu VLC Player, tak se mi zdá, že obraz není plynulý. Vypadá, že jede plynule, ale jen se tak tváří. Mírně se seká a to mě štve. Mám pocit, že když přes AirPlay nepřidám další plochu speciálně pro FIlm, ale dám pouze mirroring, tak se film "kouše méně".

Myslíte, že to může být tím, že MBA nedokáže svým HW streamovat na TV v 720p (moje LG TV)? Nebo je to routerem? Mám TP-Link TL-WR1043ND a jde mi do něj 60/6 Mb/s. Nebo je to přehrávačem? (používám VLC - zatím). ATV jsem zkoušel připojit do domání sítě jak přes Wifi, tak přes Ethernet.

Kdo má zkušenosti s ATV byl bych vděčný, za každou radu :)
°Macbook Air 13" - Haswell i5/8GB/128GB SSD
°iPhone 6 64GB Space Grey
°AppleTV 3.gen

slezacekm
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2013 19:05

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od slezacekm » 05 lis 2013 22:26

mám to podobně...Airport Express 60/10 a když vytvořím další monitor, tak se to občas maličko sekne. jakým způsobem dáváš jenom airplay?
iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od mberdych » 05 lis 2013 22:59

Nejsem si jist, ze airplay da filmy timto zpusobem (mimo iTunes). Zkusil bych aplikaci Beamer.

Uživatelský avatar
Clee-Shock
Příspěvky: 162
Registrován: 17 lis 2012 15:39

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Clee-Shock » 06 lis 2013 06:15

slezacekm píše:mám to podobně...Airport Express 60/10 a když vytvořím další monitor, tak se to občas maličko sekne. jakým způsobem dáváš jenom airplay?
co myslis tǐm jakym zpusobem davam AirPlay? Klasicky dam nahore v nabidce Airplay a aktivuji AppleTV.
°Macbook Air 13" - Haswell i5/8GB/128GB SSD
°iPhone 6 64GB Space Grey
°AppleTV 3.gen

slezacekm
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2013 19:05

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od slezacekm » 06 lis 2013 07:06

No ja mam nahore v nabidce airplay moznost pouze vytvorit dalsi monitor pomoci apple tv
iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

Uživatelský avatar
Clee-Shock
Příspěvky: 162
Registrován: 17 lis 2012 15:39

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Clee-Shock » 06 lis 2013 12:05

slezacekm píše:No ja mam nahore v nabidce airplay moznost pouze vytvorit dalsi monitor pomoci apple tv
Aha, tak z hlavy nevim to se mrknu doma, ale podle me si toto lze nastavit v dalsich moznostech airplay..

Docela me mrzi, ze to nejede jak ma. Myslel jsem, ze kdyz pouzivam argument "Apple ma sice drahe vyrobky, ale funguji 1A a jsou spolehlive" tak jsem mel pravdu, ale co se tyce AppleTV, tak ten argument asi pada :(
°Macbook Air 13" - Haswell i5/8GB/128GB SSD
°iPhone 6 64GB Space Grey
°AppleTV 3.gen

dmatusek
Příspěvky: 15
Registrován: 05 čer 2013 17:06

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od dmatusek » 06 lis 2013 13:17

Pokud to pouzivate nevhodne tak ano. Filmy se streamuji do atv pres itunes, rozhodne ne pres zrcadleni nebo pres rozsireni jako dalsi monitor. Tohle airplay neda. Pres itunes full hd filmy naprosto v pohode, dokonce i do vice zarizeni najednou.

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Barberry.pha » 06 lis 2013 14:05

Jak píše kolega.

Pokud to cpete přes VLC na AirPlay a do AppleTv, tak už jenom to přehrávání přes to VLC může být pro ten Mac akorát, podle toho jak je to video velké, rozlišení a formát, a pak to ještě ten Mac musí posílat přes WiFi do AppleTv, kde se to zrcadlí a načíta, takže on může být problém už jenom to že ten Mac to úplně nestíhá.

Zkuste stejné video poslat do AppleTv přes App Beamer pro Mac, jestli to bude taky dělat.

Uživatelský avatar
Clee-Shock
Příspěvky: 162
Registrován: 17 lis 2012 15:39

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Clee-Shock » 06 lis 2013 18:12

Barberry.pha píše:Jak píše kolega.

Pokud to cpete přes VLC na AirPlay a do AppleTv, tak už jenom to přehrávání přes to VLC může být pro ten Mac akorát, podle toho jak je to video velké, rozlišení a formát, a pak to ještě ten Mac musí posílat přes WiFi do AppleTv, kde se to zrcadlí a načíta, takže on může být problém už jenom to že ten Mac to úplně nestíhá.

Zkuste stejné video poslat do AppleTv přes App Beamer pro Mac, jestli to bude taky dělat.
Děkuji za upozornění. Když to přehraji v itunes, tak je pravda, že tam žádný problém není. Jede to parádně a bez sekání. Poté se nabízela otázka jak to vyřešit s itunes a titulky a následně typy souborů a kontejnerů co vezme itunes, tak jsem na popud "Barberry.pha" zkusil ten Beamer. Jevi se jako parádní náhrada (je to vlastně takový multimediální přehrávač, který nahradí třeba VLC až na to, že je specializovaný na ATV a velmi jednoduché přehrávání) Myslím akorát, že v programu není playlist přehrávání, takže si podle mě nebudete moct naházet seriál od prvního do 4 dilu a nepojedou vám zároveň. Druhou věcí, kterou jsem psal na support je velikost titulků, která je podle mě dost malá (uvidíme co mě odepíšou).

EDIT: Nevšiml jsem si, že o velikosti tituků ve FAQ píšou, že ej to problém Apple TV a mají tam odkaz na Feedback Applu, takže za to nemůžou oni, ale apple.

EDIT2: Ještě jsem si stáhl program závaný "Subler" ve kterém otevřu video a následně do něj vložím titulky jako metadata, takže je to jeden video soubor s titulky a to když vložím do itunes, tak mi je PC ATV rozpozná, což je taky jedna z dobrých zpráv.
°Macbook Air 13" - Haswell i5/8GB/128GB SSD
°iPhone 6 64GB Space Grey
°AppleTV 3.gen

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Barberry.pha » 06 lis 2013 19:29

Jj Subler používám k maximální spokojenosti a když si člověk zvykné shánět seriály v mp4 a mít je v iTunes, otagované, tak to pak i super vypadá v Apple TV na televizi ;)

Jinak pokud koukáš rád na seriály tak koukni na tuhle app www.tvshowsapp.com a na nalezení titulku app Subtitles

Uživatelský avatar
Clee-Shock
Příspěvky: 162
Registrován: 17 lis 2012 15:39

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Clee-Shock » 06 lis 2013 20:14

Barberry.pha píše:Jj Subler používám k maximální spokojenosti a když si člověk zvykné shánět seriály v mp4 a mít je v iTunes, otagované, tak to pak i super vypadá v Apple TV na televizi ;)

Jinak pokud koukáš rád na seriály tak koukni na tuhle app http://www.tvshowsapp.com a na nalezení titulku app Subtitles
Ohh tak to je nemálo přísné :D Super!

Ještě si hraju s myšlenkou jak přidat vlastní RSS (zdroj informací ke stahování), že bych nestahoval jen z torentům ale z nějakého fóra nebo serveru. To by šlo, nebo už je to za hranicí?

Takže si stáhneš film via torent, zvlášť potom české titulky, pak je spojíš v subleru a následně hodíš do knihovny itunes kde už vlastně jenom pouštíš co chceš.? To zní dobře, akorát ten Subler má nějaké zvláštní procesy. Otevřu film a pak ho zavřu cmd+q ale když chci film odstranit z koše, tak je pry soubor používán hm hm:/

Subtitles je v pohodě, akorát nefunguje úplně korektně. Momentálně mi našell špatné titulky.. konkrétně na "The.Vampire.Diaries.S05E04.HDTV.x264-LOL"
°Macbook Air 13" - Haswell i5/8GB/128GB SSD
°iPhone 6 64GB Space Grey
°AppleTV 3.gen

slezacekm
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2013 19:05

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od slezacekm » 07 lis 2013 07:53

Barberry.pha píše:Jak píše kolega.

Pokud to cpete přes VLC na AirPlay a do AppleTv, tak už jenom to přehrávání přes to VLC může být pro ten Mac akorát, podle toho jak je to video velké, rozlišení a formát, a pak to ještě ten Mac musí posílat přes WiFi do AppleTv, kde se to zrcadlí a načíta, takže on může být problém už jenom to že ten Mac to úplně nestíhá.

Zkuste stejné video poslat do AppleTv přes App Beamer pro Mac, jestli to bude taky dělat.
Děkuji moc za zveřejnění této aplikace (shodou okolností byla navíc v akci). Funguje skvěle, vypadá to, že se obraz vůbec neseká. Je to tím, že se nahrává část filmu dopředu? ovládání je intuitivní a jednoduché, navíc funguje přetáčení apple remote ovladačem. Jediná škoda je těch titulků, ale snad se bude dát zvyknout. líbí se mi hlavně to, že stáhnu filmu...k němu hned titulky a jedu, žádná konverze do iTunes a podobné srandy.
iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

Uživatelský avatar
Clee-Shock
Příspěvky: 162
Registrován: 17 lis 2012 15:39

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Clee-Shock » 07 lis 2013 08:34

slezacekm píše:
Barberry.pha píše:Jak píše kolega.

Pokud to cpete přes VLC na AirPlay a do AppleTv, tak už jenom to přehrávání přes to VLC může být pro ten Mac akorát, podle toho jak je to video velké, rozlišení a formát, a pak to ještě ten Mac musí posílat přes WiFi do AppleTv, kde se to zrcadlí a načíta, takže on může být problém už jenom to že ten Mac to úplně nestíhá.

Zkuste stejné video poslat do AppleTv přes App Beamer pro Mac, jestli to bude taky dělat.
Děkuji moc za zveřejnění této aplikace (shodou okolností byla navíc v akci). Funguje skvěle, vypadá to, že se obraz vůbec neseká. Je to tím, že se nahrává část filmu dopředu? ovládání je intuitivní a jednoduché, navíc funguje přetáčení apple remote ovladačem. Jediná škoda je těch titulků, ale snad se bude dát zvyknout. líbí se mi hlavně to, že stáhnu filmu...k němu hned titulky a jedu, žádná konverze do iTunes a podobné srandy.
O jakem ovladani mluvite? Trial verze ma jen okno kam vlozite film a k ovladani je tam akorat pause potazmo play. Otevrou se snad v placene verzi nejake dalsi moznosti?
°Macbook Air 13" - Haswell i5/8GB/128GB SSD
°iPhone 6 64GB Space Grey
°AppleTV 3.gen

slezacekm
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2013 19:05

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od slezacekm » 07 lis 2013 09:48

no já mám plnou verzi, která je ale funkcemi stejná jako trial (15 minutová). jde o to, že když pustím video tak pomocí toho ovladače pro appleTV (ten hliníkový podlouhlý bazmek) se dá play/pause, přetáčení dopředu dozadu. jestli to přetáčet jde také na macu, to nevím
iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Barberry.pha » 07 lis 2013 11:02

Clee-Shock: přesně jak píšeš, ráno mi to nabídné nové díly ke stažení, tak to potvrdím, večer přes Subtitles najdu titulku, přes Subler přidám, přesunu do knihovny, otaguji a koukám hned nebo jak je čas, je to otázka na pár minut, pokud chce člověk používat AppleTv a mít v tom i pořádek ;)

Po vložení titulku dávám cmd+S a se smazáním nemám problém ani když je Subler, zapnutý. Nevisí v jiné App?
Jinak někdy to najde blbé titulky, tak 1% ;) pokud je špatně pouze čas tak přes App Jubler jdou posunout a hotovo ;)
Někdy je ale potřeba najít jiné.
Ale to je fakt minimum případů.

Jinak Beamer stejně jakou pouštění přes iTunes má tu výhodu že daný film/seriál je náhrán do paměti Apple TV, takže nedáchází k sekání

Uživatelský avatar
Clee-Shock
Příspěvky: 162
Registrován: 17 lis 2012 15:39

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Clee-Shock » 07 lis 2013 16:19

Barberry.pha píše:Clee-Shock: přesně jak píšeš, ráno mi to nabídné nové díly ke stažení, tak to potvrdím, večer přes Subtitles najdu titulku, přes Subler přidám, přesunu do knihovny, otaguji a koukám hned nebo jak je čas, je to otázka na pár minut, pokud chce člověk používat AppleTv a mít v tom i pořádek ;)

Po vložení titulku dávám cmd+S a se smazáním nemám problém ani když je Subler, zapnutý. Nevisí v jiné App?
Jinak někdy to najde blbé titulky, tak 1% ;) pokud je špatně pouze čas tak přes App Jubler jdou posunout a hotovo ;)
Někdy je ale potřeba najít jiné.
Ale to je fakt minimum případů.

Jinak Beamer stejně jakou pouštění přes iTunes má tu výhodu že daný film/seriál je náhrán do paměti Apple TV, takže nedáchází k sekání
Tak to je paráda. Já vlastně můžu mít film, který mi zabírá místo jenom v itunes a ve finderu už ho mít nemusím, takže film nezabere 2x takovou velikost, říkám to správně? Mohl bych si udělat itunes sbírku filmů, alena externí disk? přecejenom 128GB na macu není mnoho.
°Macbook Air 13" - Haswell i5/8GB/128GB SSD
°iPhone 6 64GB Space Grey
°AppleTV 3.gen

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Kobra23 » 07 lis 2013 18:47

Celou knihovnu iTunes si presun na externi disk a iTunes jen rekni kde ta knihovna na externim disku je.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Barberry.pha » 07 lis 2013 21:08

Přesně jak píše kolega

Já mám v Macu SSD na kterém mám systém a app, a na druhém HDD mám iTunes knihovnu, filmy,seriály.
V iTunes si pak vybereš kde je ta knihovna a přidáš ji ;)

Uživatelský avatar
Clee-Shock
Příspěvky: 162
Registrován: 17 lis 2012 15:39

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Clee-Shock » 07 lis 2013 21:58

Barberry.pha píše:Přesně jak píše kolega

Já mám v Macu SSD na kterém mám systém a app, a na druhém HDD mám iTunes knihovnu, filmy,seriály.
V iTunes si pak vybereš kde je ta knihovna a přidáš ji ;)
Muzu se zeptat polopaticky jak to nastavit?
°Macbook Air 13" - Haswell i5/8GB/128GB SSD
°iPhone 6 64GB Space Grey
°AppleTV 3.gen

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Kobra23 » 07 lis 2013 22:30

V predvolbach iTunes je karta (myslim ze posledni-nejsem u Macu) kde se zadava cesta, kde jdou a kde se ukladaji nove soubory.

Uprav cestu, zavri iTunes a pak pri znovu otevreni drz Alt. Zepta se te to kterou knihovnu ma nacist. Da tu na externim disku (zatim ji mas prazdnou) a nactes prazdne iTunes. Pak vem z finderu vse co chces dat do iTunes a uchop ve finderu, pust v iTunes. Tak si tam natahni vse co chces. Az to budes mit, tak vse ve Finderu a ve slozce Hudba/iTunes/.....smaz aby ti to na primarnim disku nezabiralo misto.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

mberdych
Příspěvky: 1746
Registrován: 30 srp 2012 12:14

Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od mberdych » 08 lis 2013 07:45

Tohle je trochu krkolomne z hlediska playlistu a myslim, ze o ne prijde.

Lepsi je vlezt do soucasne iTunes knihovny ve finderu (Music/iTunes Library) a cely ten adresar zkopcit na nove misto (lepe presunout). Pak otevrit iTunes a otevre se prazdna knihovna. Nasledne v nastaveni v posledni zalozce najit cestu k te stare knihovne na novem miste a hotovo. Zustane vse zachovano. Prazdnou knihovnu na starem miste klidne smazat, nebo nechat, nic v ni neni a misto nezabira.

Pripadne tady je dalsi moznost s navodem pokud vladnete anglictinou.

http://support.apple.com/kb/ht1449

A cesky :-)

http://superapple.cz/2009/07/jak-presun ... jiny-disk/

Uživatelský avatar
Clee-Shock
Příspěvky: 162
Registrován: 17 lis 2012 15:39

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Clee-Shock » 08 lis 2013 16:12

Myslím, že takto mi to stačí.

Děkuju moc chlapy!
°Macbook Air 13" - Haswell i5/8GB/128GB SSD
°iPhone 6 64GB Space Grey
°AppleTV 3.gen

Uživatelský avatar
Clee-Shock
Příspěvky: 162
Registrován: 17 lis 2012 15:39

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Clee-Shock » 14 lis 2013 20:45

Teď jsem chtěl přidat do filmu titulky pomocí "Subleru" ale hlasí mi to, že ho nemůže otevřít. Je snad nějaký problém s .avi soubory apod?

Dokonce ani iTunes nechce do knihovny přijmout .avi soubor? :/
Přílohy
Snímek obrazovky 2013-11-14 v 20.44.33.png
°Macbook Air 13" - Haswell i5/8GB/128GB SSD
°iPhone 6 64GB Space Grey
°AppleTV 3.gen

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Barberry.pha » 14 lis 2013 20:57

Do avi to nejde, pouze mp4

To stejné s iTunes, jinačí formát než mp4 do něho nenahraješ a nepřehraješ

Uživatelský avatar
Clee-Shock
Příspěvky: 162
Registrován: 17 lis 2012 15:39

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Clee-Shock » 14 lis 2013 21:05

Tak to se nam znacne komplikuje.. Takze musim sehnat nejaky program na prevod videa? Je to ale dost neprakticky.
°Macbook Air 13" - Haswell i5/8GB/128GB SSD
°iPhone 6 64GB Space Grey
°AppleTV 3.gen

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Barberry.pha » 14 lis 2013 21:15

Doporučuji to raději shánět rovnou v mp4.

Jinak na převod Handbrake

petrmac
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2013 23:21

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od petrmac » 14 lis 2013 23:33

Zdravím... mám asi týden Macbook pro 13 a též Apple TV.. na Macu jsem uplny zacatecnik.. dle vašich rad jsem si stahnul program TV shows, stahnul si jeden dil serialu,pres Subtitles stahl titulky a ted v Subleru kdyz to chci spojit tak mi to pise ze je potrebny jakysi kodek Perian a ze si ho mam stahnout... Stahl jsem ale nevim kam s nim, nebo to je nejaky soubor mnoha kodeku a ja nevim jak je nainstalovat.. kdyz si pustim film v quicktimu tak zase ty titulky nezobrazují správně české znaky háčky a čárky - nevi nekdo proc?? diky moc za radu

Uživatelský avatar
iMe1980
Příspěvky: 1149
Registrován: 28 črc 2012 17:51
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od iMe1980 » 15 lis 2013 01:02

Jen taková malá proměnná, s novým OS pro Apple Tv už jde nastavit změna velikosti titulků přímo v Apple TV a dokonce vytvořit vzhled titulků vlastních.
Jablecnysvet.cz je Apple WeBlog, který přináší
recenze, informace a zamyšlení o produktech a životě
společnosti Apple. My originální obsah tvoříme.


http://jablecnysvet.cz

Uživatelský avatar
Clee-Shock
Příspěvky: 162
Registrován: 17 lis 2012 15:39

Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Clee-Shock » 15 lis 2013 06:05

Barberry.pha píše:Doporučuji to raději shánět rovnou v mp4.

Jinak na převod Handbrake
A nebo pouzit treba beamer, protoze ten mi to bude streamovat ve stejne kvalite jako iTunes akorat s tim minusem, ze to budu muset poustet v ntb kdezto s itunes si muzu rovnou lehnout do betle a prehrat si film pomoci ATV a remote..
°Macbook Air 13" - Haswell i5/8GB/128GB SSD
°iPhone 6 64GB Space Grey
°AppleTV 3.gen

Barberry.pha
Příspěvky: 564
Registrován: 09 říj 2012 14:58

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Barberry.pha » 15 lis 2013 07:22

Petrmac: špatné kódování titulků. Při spuštění V iTunes to na ukazuje taky špatně?

Jinak já žádný Perian, na vkládání titulků přes Subler, nepotřeboval.
To máš mp4 nebo mkv?

Uživatelský avatar
Clee-Shock
Příspěvky: 162
Registrován: 17 lis 2012 15:39

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Clee-Shock » 15 lis 2013 09:01

petrmac píše:Zdravím... mám asi týden Macbook pro 13 a též Apple TV.. na Macu jsem uplny zacatecnik.. dle vašich rad jsem si stahnul program TV shows, stahnul si jeden dil serialu,pres Subtitles stahl titulky a ted v Subleru kdyz to chci spojit tak mi to pise ze je potrebny jakysi kodek Perian a ze si ho mam stahnout... Stahl jsem ale nevim kam s nim, nebo to je nejaky soubor mnoha kodeku a ja nevim jak je nainstalovat.. kdyz si pustim film v quicktimu tak zase ty titulky nezobrazují správně české znaky háčky a čárky - nevi nekdo proc?? diky moc za radu
Taky jsem zadny kodek nepotreboval.. V iTunes jsem kodovani nemenil, protoze tam si myslim, ze se ti automaticky prehodi kodovani podle lokace a nastaveni v iTunes.
°Macbook Air 13" - Haswell i5/8GB/128GB SSD
°iPhone 6 64GB Space Grey
°AppleTV 3.gen

petrmac
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2013 23:21

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od petrmac » 15 lis 2013 22:05

Barberry.pha píše:Petrmac: špatné kódování titulků. Při spuštění V iTunes to na ukazuje taky špatně?

Jinak já žádný Perian, na vkládání titulků přes Subler, nepotřeboval.
To máš mp4 nebo mkv?
Bylo to ve formatu mkv - to je asi ten problem?? Ten perian to chce kvuli zvuku.. Uz se mi povedlo ho nainstalovat a stejne to pise "something wrong with the audio converter" kdyz nevyberu zvukovou stopu pouze video + titulky tak se to krasne spoji a kodovani je v poradku, ale samozrejme nejde zvuk...

Uživatelský avatar
Clee-Shock
Příspěvky: 162
Registrován: 17 lis 2012 15:39

Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od Clee-Shock » 15 lis 2013 22:59

Tvshows-handbrake-itunes

To je muj recept na stazeni filmu v .avi a vlozeni do iTunes
°Macbook Air 13" - Haswell i5/8GB/128GB SSD
°iPhone 6 64GB Space Grey
°AppleTV 3.gen

petrmac
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2013 23:21

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od petrmac » 15 lis 2013 23:05

Clee-Shock píše:Tvshows-handbrake-itunes

To je muj recept na stazeni filmu v .avi a vlozeni do iTunes

Zkouším....

petrmac
Příspěvky: 4
Registrován: 14 lis 2013 23:21

Re: Apple TV 3.gen a streamování přes AirPlay

Příspěvek od petrmac » 16 lis 2013 00:08

petrmac píše:
Clee-Shock píše:Tvshows-handbrake-itunes

To je muj recept na stazeni filmu v .avi a vlozeni do iTunes

Zkouším....

Funguje to až na kodování titulku.. žščř atd to zobrazuje jako nesmysly

Odpovědět