Začátečnické rady - aktualizováno

Tato sekce je určena všem začínajícím Apple uživatelům, kteří potřebují pomoc a nejsou si jistí, do které ze sekcí jejich dotaz přesně patří. Pokud se Vám nepodařilo pomocí vyhledávání najít řešení pro Váš problém, tak neváhejte a napište svůj dotaz právě sem. Neexistují hloupé otázky, jen hloupé odpovědi.

Moderátoři: Alisczech, RadimSvidrnoch, emkei, MichalM.Mac, Streeter, Renik, zmiy, dandas

Odpovědět
Uživatelský avatar
mkmiki
Příspěvky: 120
Registrován: 14 zář 2013 11:16

Začátečnické rady - aktualizováno

Příspěvek od mkmiki » 06 lis 2013 11:27

Ahoj, jsem začátečník s MacOS a potřeboval bych pár rad.

1: Asi úplně nerozumím jak fungují obrazy disku, například VLC player se mi tak stáhnul, ikonu jsem přesunul do složky aplikace a myslel jsem, že je to vše, ale když vypojím svazek, který mam na ploše, tak si smažu program z počítače.
- Také když jsem instaloval Parallels Desktop, tak když sem se dostal přes všechny registrace atd., tak když se mi otevřelo okno parallels, v něm jakoby v biosu instalace windowsu, tak mi to psalo ať vložím zařízení, v mém případě ten obraz disku, který sem ale měl připojený.

2: Nevíte kde mám najít Icloud složku? Chci si ji přidat do Finderu, ale nikde jsem ji nenašel..

3: Když dám informace o uložišti, tak tam mám že mám 35GB Audia, Hudby mám 22GB a žadné další audio nemám, nevíte co by to mohlo být?
Naposledy upravil(a) mkmiki dne 07 lis 2013 20:19, celkem upraveno 1 x.
Macbook Pro Retina 15 - 2013 Late, iPhone 6s

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečnické rady

Příspěvek od MichalM.Mac » 06 lis 2013 12:14

1) Když připojíš .dmg obraz s aplikací, aplikaci.app chceš přetáhnout do složky /Applications <- tím jí "nainstaluješ". Napadají mě 2 možné problémy. Do aplikací sis nějak přetáhnul zástupce (poznáš podle malé šipečky na ikoně) nebo spouštíš aplikaci kliknutím v na ikonu Docku, ale tam ten zástupce směřuje na aplikaci v .dmg obrazu, protože si ji odtamtud přetáhnul před tím?

Zkus to třeba s Firefoxem. Když to nepůjde, postnu screenshot návod :-)

2) iCloud neni Dropbox. V uživatelově knihovně sice taková složka je, ale nedoporučoval bych ji používat (neni k tomu určená). Na sync souborů si ostatně můžeš vybrat mezi Dropboxem, Google Drive, MS SkyDrive, etc.

3) Audio soubory jako např. stopy GarageBandu nebo jiné zvukové aplikace nebo špatně "zdetekovaná" data jako audio. Dokud ti podezřele nechybí místo, neřešil bych to. Tahle grafická informace o tom, čím je disk zaplněný je hodně zjednodušující a zkreslená.

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Začátečnické rady

Příspěvek od MICKI2701000 » 06 lis 2013 14:47

Ahoj,
No mne se podarila jina kuriozita, mel sem slozku hudba v iTunes, bylo mi receno, ze mam este jit do itunes/media/automaticky pridat do itunes, tak sem to tam prekopiroval a tu hudbu mam asi zdvojenou.
Tak ted premyslim, jestli to puvodni misto muzu smazat ci ne.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Začátečnické rady

Příspěvek od Hajnejch » 06 lis 2013 23:22

Není nic jednodušího než si tu muziku překopírovat do nějaké jiné složky, no a tu v původním umístění smazat. Když to zůstane tak jak potřebujete tak můžete bez obav smazat tu pokusnou. A když se smažou obě původní, tak to zase z té pokusné překopírujete tam kam potřebujete.

Uživatelský avatar
mkmiki
Příspěvky: 120
Registrován: 14 zář 2013 11:16

Re: Začátečnické rady

Příspěvek od mkmiki » 07 lis 2013 10:09

Děkuji za rady

1: Můžu se nějak ujistit že mám připojený obraz disku? Mě při té instalaci parallels (ne programu parallels deskop ale už windowsu v parallels) pořád píše že není vsunuto, přitom to mám mezi zařízeníma ve finderu.

2: Jde mi o to, abych sdílené dokumenty v Pages mohl otevírat normálně na macu v pages a pak na nějakém jiném zařízení přes web icloud.com, jde to?

3: Teď sem našel, že všechna má hudba se mi nakopírovala do složky iTunes, tak to mám dvakrát, takže veškerou novou hudbu mám dávat složitě do té knihovny v iTunes? Není nějaká jiná varianta? Nemůže si iTunes brát hudbu přímo z toho umístění, kde mám hudbu?
Macbook Pro Retina 15 - 2013 Late, iPhone 6s

Uživatelský avatar
mkmiki
Příspěvky: 120
Registrován: 14 zář 2013 11:16

Re: Začátečnické rady - aktualizováno

Příspěvek od mkmiki » 08 lis 2013 10:32

Taky bych se rád zeptal co to je ten kelner_task, žere mi několikatinásobně víc cpu než ostatní aplikace, a žere to tak pořád....
Macbook Pro Retina 15 - 2013 Late, iPhone 6s

Macforum_Admin
Příspěvky: 16
Registrován: 09 zář 2013 07:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečnické rady - aktualizováno

Příspěvek od Macforum_Admin » 08 lis 2013 10:40

Dobrý den,
zde je něco o kernel task

( http://translate.google.cz/translate?hl ... 6bih%3D807 )
--
Hlavní moderátor Macforum.cz

Uživatelský avatar
mkmiki
Příspěvky: 120
Registrován: 14 zář 2013 11:16

Re: Začátečnické rady

Příspěvek od mkmiki » 09 lis 2013 19:31

Mohl by mi ještě někdo prosím pomoct s tímto?
mkmiki píše: 2: Jde mi o to, abych sdílené dokumenty v Pages mohl otevírat normálně na macu v pages a pak na nějakém jiném zařízení přes web icloud.com, jde to?

3: Teď sem našel, že všechna má hudba se mi nakopírovala do složky iTunes, takže ji mám dvakrát. Tak veškerou novou hudbu mám dávat složitě do té knihovny v iTunes? Není nějaká jiná varianta? Nemůže si iTunes brát hudbu přímo z toho umístění, kde mám hudbu?
děkuji
Macbook Pro Retina 15 - 2013 Late, iPhone 6s

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Začátečnické rady - aktualizováno

Příspěvek od Mironet » 10 lis 2013 08:40

2 by neměl být problém. Standartně, co vytvoříte v Pages na Macu se uloží na iCloud a stejný file můžete upravovat z webového rozhraní (byť je toto momentálně v betě). Na webu samozřejmě nezáleží jaký máte OS.

3: Takhle, Mac obecně je dělaný tak, abyste jako uživatel do složek vůbec nemusel chodit. Tzn. pokud máte veškerou hudbu zdvojenou, doporučuji vše smazat a pak nově nakopírovat jednoduše přetažením do okna iTunes. V defaultním nastavení si iTunes takto přetaženou hudbu zkopíruje do svojí složky, ale to vy jako uživatel nemusíte vůbec řešit a přistupujete k hudbě pouze přes rozhraní programu.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Začátečnické rady - aktualizováno

Příspěvek od tlacenka » 10 lis 2013 10:12

a pokud nechcete, aby se to kopirovalo do te slozky itunes, zmente si to v nastaveni itunes
Přílohy
Snímek obrazovky 2013-11-10 v 10.09.02.png

Uživatelský avatar
mkmiki
Příspěvky: 120
Registrován: 14 zář 2013 11:16

Re: Začátečnické rady - aktualizováno

Příspěvek od mkmiki » 10 lis 2013 10:49

super, díky moc
Macbook Pro Retina 15 - 2013 Late, iPhone 6s

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: Začátečnické rady - aktualizováno

Příspěvek od MICKI2701000 » 11 lis 2013 11:05

Ahoj,
No ja nevim, iTunes si to nejak rozdelil asi dle skladatelu, ale kdyz ho spustim v te tabulce mam cca 9000 autoru, chci napr. jit na Daniela Landu, tak se mi iTunes seknou a pisi stejne jako finder zaneprazdneno, resp.u Finderu mi to nedela pokavad si dam seznamove zobrazeni a ne sloupcove, jak su zvykly.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

Tereka
Příspěvky: 1
Registrován: 13 lis 2013 12:36

Re: Začátečnické rady - aktualizováno

Příspěvek od Tereka » 13 lis 2013 14:15

Dobrý den, ráda bych použila na svém iPhone jako vyzváněcí tón hudební skladby z mého iTunes. Na androidu jsem byla zvyklá mít různé písničky k různým lidem. Tady to stále nemohu prorazit. Poradíte? Díky moc.

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Začátečnické rady - aktualizováno

Příspěvek od Mironet » 13 lis 2013 19:15

iPhone podporuje pouze max. 30 sec. melodie ve formátu .m4r. Ty se pak v iTunes nahrají do části "zvuky" a synchronizují do telefonu. Na Macu doporučuji pro vytváření melodií Ringer z Mac App Store. Různé melodie se k jednotlivým lidem dají přiřadit jak pro volání, tak pro sms, vše na iPhonu v aplikaci Kontakty.

Odpovědět