HD video v MACBOOKu

Práce s videem je jednou ze silných stránek Applu. Vše, co se týká zpracování videa pod MacOS X i iOS, patří do této sekce.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pepahorak, Hejla007

Odpovědět
Martin3367
Příspěvky: 2
Registrován: 04 srp 2012 15:51

HD video v MACBOOKu

Příspěvek od Martin3367 » 30 zář 2012 19:21

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli budu mít problémy s přehráváním popřípadě stříháním a tvořením vlastních videií ve formátu HD (1080p) na MBP 13 (late 2010, early 2011) z důvodu toho že mají všechny modely pouze integrovanou grafickou kartu.

Ptám se protože, si chci kupovat svůj první MAC a nevím jestli bude MBP 13´´ stačit na práci s videem, hudbou a fotkami případně jestli bude lepší koupit MBP 15´´.

Dík za každou odpověď.Určitě mě pomůže při rozhodování.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: HD video v MACBOOKu

Příspěvek od rony » 01 říj 2012 06:09

tak z toho dovodu urcite nie.

vykonovo to bude asi inde ako modely 2012, no to video nastrihas.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

musashi
Příspěvky: 833
Registrován: 08 srp 2012 11:24

Re: HD video v MACBOOKu

Příspěvek od musashi » 01 říj 2012 08:41

Strihani videa a prace v iMovie ci v Final Cut X bude bez problemu. Co bude dele trvat bude konecne renderovani vysledneho videa ... to Ti pobezi dele nez na soucasnych modelech. Neni to ale zasadni problem ... proste pustis pres noc a hotovo.
Kdyz jsem tenhle model mel, pracoval jsem v iMovie bezproblemove s fullHD videem ze zrcadlovky 5DMkII.
V cem jsem narazel byl vykon CPU. Napr. v Lightroomu byl ten slabsi procik znat a zpracovani rawu z tohoto fotaku bylo docela lenive a zdlouhave. Prace s rawem z fotaku s nizsim rozlisenim (napr. stare fotky z D700) bylo o poznani sviznejsi a v pohode pouzitelne.

Odpovědět