video/zrcadlení obrazu z Macbook na TV Smart S

Práce s videem je jednou ze silných stránek Applu. Vše, co se týká zpracování videa pod MacOS X i iOS, patří do této sekce.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pepahorak, Hejla007

Odpovědět
orca
Příspěvky: 53
Registrován: 29 črc 2014 11:47

video/zrcadlení obrazu z Macbook na TV Smart S

Příspěvek od orca » 26 úno 2015 09:12

Příjemný den,
Tuším že toto téma je tady jistě omýlané ale nic jsem nenašel natolik konkrétního aby mi to fungovalo.
Rád bych zrcadlil display z MacBook pro retina 13"(2014) na TV Smart Samsung a nebo alespoň spustil jakékoliv filmy a to vše bez Apple TV.
Zkoušel jsem Plex TV tam jsem muziku rozchodlil ale filmy avi vůbec a ani mp4 mi nešli. Měl jsem půjčené zařízení Miracast a tam vše se nastavilo ale vždy když jsem dal připojit tak řeklo že to nejde (nakonec jsem našel vidou které to popisuje že ačkoli podle návodu by to mělo jít tak to nejde)
Prosím o radu či odkaz jak tohle vyřešit jednoduše a rychle a případně tak aby to bylo natolik mobilní že i při návštěvě jinde to mohu pohodlě zprovoznit za pár minut.
Děkuji za ochotu

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: video/zrcadlení obrazu z Macbook na TV Smart S

Příspěvek od Josef F. » 26 úno 2015 16:42

Já za sebe mohu jen doporučit používat spojení kabelem (HDMI). Mám i Apple TV ale ani to není tak spolehlivé a tak pohodlné při přenášení. Takhle když někam příjdu, jen vytáhnu MacBook, připojím kabel do MB a televize a je to. Vždy funguje na 100%. Výhoda je i to, že se může jednat i starší typ televize nebo jen monitor a funguje to. Nevýhodou tohoto řešení je, že ne všechny MacBooky mají HDMI port, ale Retinove PROčko ho myslím má :).

orca
Příspěvky: 53
Registrován: 29 črc 2014 11:47

Re: video/zrcadlení obrazu z Macbook na TV Smart S

Příspěvek od orca » 26 úno 2015 20:50

A přes kabel se automaticky vše přehraje na TV/monitoru ?
Koukám a můj book má HDMI je v nich nějaký rozdíl ?
Něco takového by bylo fajn ?
http://www.alza.cz/hdmi-v1-4-propojovac ... 219650.htm

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: video/zrcadlení obrazu z Macbook na TV Smart S

Příspěvek od Josef F. » 26 úno 2015 21:26

Vše se začalo po připojení automaticky zrcadlit na TV a zvuk běžel také z TV. Obraz se automaticky přizpůsobil televizi a na MacBooku se objevily černé pruhy po okrajích. Pokud budete chtít nastavit rozlišení jinak, tak se to změní v předvolbách systému.
Co se týká toho kabelu, tak asi ano. Mělo by to být v podstatě jedno :).

PS: Pokud by byl problém, tak zde jsem na rychlo našel návod (http://www.macweb.cz/prakticke-zapojeni ... booku-pro/). V návodu je však starý MacBook Pro a ten HDMI nemá, takže to žene přes redukci do Mini-DisplayPortu, ale jinak je to stejné.

Tomas1334cz
Příspěvky: 379
Registrován: 22 pro 2013 17:40

Re: video/zrcadlení obrazu z Macbook na TV Smart S

Příspěvek od Tomas1334cz » 27 úno 2015 06:23

Přesně tak. HDMI funguje vždy a všude. Prostě se připojí a běží. Když neběží, stačí se podívat do Předvoleb systému a tam buď je špatně nastavený výstup obrazu nebo zvuku, podle toho, co nefunguje. Apple TV je dobrá věc, ale filmy a seriály se přes to moc pouštět nedají, zvláště na 13"MBPR, pokud je nemáte stažené.

orca
Příspěvky: 53
Registrován: 29 črc 2014 11:47

Re: video/zrcadlení obrazu z Macbook na TV Smart S

Příspěvek od orca » 28 úno 2015 14:20

Tak přes HDMI vše jak má jen se musí navíc zadat v MacBooku jaké reproduktory mají být upřednostněny (TV)

Jen ještě dotaz lze docílit toho aby po zaklapnutí to běželo ? Koukal jsem že ta funkce je přiřazená jen při napájení ale ne z baterie (nebo se pletu ?)

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: video/zrcadlení obrazu z Macbook na TV Smart S

Příspěvek od Kobra23 » 28 úno 2015 14:35

Kdyz bude pripojena externi klavesnice a mys, melo byvto bezet se zaklapnutym vikem
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

Odpovědět