Aplikace Fotky (Photos)

Práce s videem je jednou ze silných stránek Applu. Vše, co se týká zpracování videa pod MacOS X i iOS, patří do této sekce.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pepahorak, Hejla007

Odpovědět
Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Aplikace Fotky (Photos)

Příspěvek od chodec » 09 črc 2015 17:31

Zdravím,
mám "problém", který se mi nedaří nijak pohodlně vyřešit. Bohužel ani Google moc nepomohl (kombinace klíčových slov hází mnoho nerelevantních výsledků).

Dotaz zní: jak po importu videa z iOS do aplikace Photos (Fotky) toto video snadno dostat v původní kvalitě z aplikace pryč?

Důvod: iPhoto ani Photos pro archivaci fotek/videí nepoužívám, na Macu mi slouží jen pro export z telefonu do počítače. V iPhotu stačilo naimportované videa chytit a myší přetáhnout kamkoliv jsem chtěl. Tato činnost ve Photos způsobí překódování videa do nižšího rozlišení. K originálnímu videu se musím složitě proklikávat přes muCommander až do knihovny Photos (/Users/jméno/Pictures/Knihovna Fotky.photoslibrary/Masters/rok/měsíc/den/rokměsícden-čas/*.mov)

Neřešil jste to již někdo?

Díky za rady.

OT: proč se Apple snaží pořád vše zjednodušovat na úkor kvality? Kombinace iPhoto/Aperture fungovala léta. Teď aby člověk zabíjel čas řešením primitivností, se kterejma ale v Applu nikdo nepočítal.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Aplikace Fotky (Photos)

Příspěvek od Hajnejch » 09 črc 2015 19:07

Na přenos fotek a videa z iZařízení do Macu je lepší používat aplikaci Přenos obrázků. Je to systémová aplikace a na tohle je vynikající. Zvlášť když Photos nepoužíváte k jiným věcem. Osobně jsem Photos z Macu vymazal. Jde to přes aplikaci třetí strany.
CapturFiles.jpg

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: Aplikace Fotky (Photos)

Příspěvek od chodec » 10 črc 2015 05:34

Díky moc. Funguje skvěle.

Odpovědět