Střihový software

Práce s videem je jednou ze silných stránek Applu. Vše, co se týká zpracování videa pod MacOS X i iOS, patří do této sekce.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pepahorak, Hejla007

Odpovědět
han
Příspěvky: 2
Registrován: 11 pro 2015 19:40

Střihový software

Příspěvek od han » 11 pro 2015 19:53

Přecházím na .Mac z Pc. Mám objednán iMac v poměrně dobré konfiguraci+ datové úložiště přes thunderbolt. Na PC jsem pracoval s Edius 6. Uvažuji o Final cut a na fotky Lightroom. Dalo by se najít pro .Mac něco lepšího ? Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střihový software

Příspěvek od rony » 11 pro 2015 20:43

zacni s iMovie a Photos. Su pomerne silne, aj ked domackejsie zalozene, no mas ich hned bez investicie. Tym padom uvidis ako ti vyhovuju. to je moja rada pricom urcite prechod na final cut a podobne veci bude bezproblemovy.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Střihový software

Příspěvek od casey » 12 pro 2015 00:14

Jestli děláš s fotkami trochu víc, případně si platíš Creative Cloud, tak Photos přeskoč a jdi rovnou do Lightroomu :-)
I když vyzkoušet si je samozřejmě můžeš, jsou součástí systému :-)

han
Příspěvky: 2
Registrován: 11 pro 2015 19:40

Re: Střihový software

Příspěvek od han » 12 pro 2015 13:14

Umí Photos pracovat s Rawem ? Konkrétně fotoaparáty. Olympus. iMovie zkusím a uvidíme. Díky za reakce.

filipvele
Příspěvky: 189
Registrován: 17 dub 2014 13:41

Re: Střihový software

Příspěvek od filipvele » 15 pro 2015 14:26

Photos s RAWem umí a zdá se mi, že Apple poměrně slušně updatuje podporovaná zařízení všech větších výrobců. Dovolím si ještě pár dalších poznámek. Já jsem fotograf amatér, prošel jsem si také kolečko Lightroom, dlouho Aperture atd. Nakonec jsem skončil také u Photos, které zvládají jakous takous katalogizaci, která je víceméně v souladu s mým workflow. Vyhovuje mi, že je to nativní aplikace a synchronizace s mobilem a iPadem je opravdu příkladná. Překousl jsem tedy po čase jistou nechuť, naučil se ho pořádně používat, zakoupil ještě pár rozšíření která umožňují slušnější úpravy (Především Noiseless), k tomu zakoupil Affinity photo (vč. pluginů) a jsem teď moc spokojený. (A Adobe mi může...) Stále ještě to není tak uživatelsky přívětivé jako bylo Aperture, ale na druhou stranu má to i několik přínosů.
Videem se zabývám okrajově, přes léto točím foťákem pro známé parkury, které pak jen ostříhnu, semtam přidám nějaké titulky a šoupnu to na Youtube, na to je iMovie ideální.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3637
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Střihový software

Příspěvek od rony » 15 pro 2015 16:47

ako si lahko prezriem ake doplnky su k Photos?
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

filipvele
Příspěvky: 189
Registrován: 17 dub 2014 13:41

Re: Střihový software

Příspěvek od filipvele » 16 pro 2015 10:21

Těžko. Také nevím o žádném katalogu, jen co jsem vysledoval na netu. Slušnou porci nabízí Affinity photo, i proto jsem ho koupil, mohu teď selektivně upravovat běžné věci jako jas, kontrast atd přímo v Photos, pak dělá celou řadu pluginů Macphun, ke koupi v Appstore. Z těch jsem zakoupil pouze noiseless. Mám APSC, takže občas se šumem trochu bojuji. Kdyby ses dozvěděl víc, napiš sem, jistě to bude zajímat více lidí.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Střihový software

Příspěvek od Jirka_S » 26 pro 2015 10:19

Hledal jsem na fóru, ale nenašel. Existuje prosím nějaký jednoduchý program, který by mi umožnil velmi jednoduchou editaci videa v mp4? Prakticky se jedná jen o oříznutí pár historických domácích videí.

Uživatelský avatar
calven
Příspěvky: 280
Registrován: 30 črc 2012 17:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Střihový software

Příspěvek od calven » 26 pro 2015 10:31

iMovie.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Střihový software

Příspěvek od Jirka_S » 26 pro 2015 11:09

To jsem zkoušel jako první. Bohužel iMovie tento soubor neotevře:
Dokument „Home video 1.m4v“ nelze otevřít. iMovie nemůže otvírat soubory ve formátu „Apple MPEG‑4 video“.

Uživatelský avatar
calven
Příspěvky: 280
Registrován: 30 črc 2012 17:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Střihový software

Příspěvek od calven » 26 pro 2015 16:51

Tak potom prekódovať - HadBrake. Je to asi jednuduchšia cesta.

KarelP
Příspěvky: 138
Registrován: 17 úno 2013 21:24

Re: Střihový software

Příspěvek od KarelP » 27 pro 2015 08:58

iMovie sice soubor neumí otevřít, ale u mí ho importovat do projektu. Nejprve je potřeba vytvořit nový projekt a pak to video naimportuj tlačítkem "importovat médium".
Přílohy
Snímek obrazovky 2015-12-27 v 8.56.22.png

Odpovědět