Apple TV ovladani hlasitosti + Sledovani.tv

Práce s videem je jednou ze silných stránek Applu. Vše, co se týká zpracování videa pod MacOS X i iOS, patří do této sekce.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, pepahorak, Hejla007

Odpovědět
Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Apple TV ovladani hlasitosti + Sledovani.tv

Příspěvek od Hnata » 18 pro 2020 09:30

Dovolím si založit nové téma, protože historická témata o této aplikaci nejsou přesně to co hledám:
Zkouším aplikaci sledovani.tv a narazil jsem na potíže s ovládáním zvuku při použití na Apple TV. Nevím jestli jde o problém čistě u mne a tedy nějakou chybu v nastavení Apple TV, nebo o problém aplikace sledovani.tv
Jde o to, že na mé Apple TV jen v konkrétních případech fungují tlačítka ovladače pro ovládání hlasitosti výstupu a jinak ne.
Nastavené to mám tak, že z Apple TV jde HDMI kabel do TV, která dále posílá zvuk do svých reproduktorů. K Apple TV mám také připojené airplay reproduktory. Když zapnu Apple TV, tak se automaticky primárně zvuk posílá přes HDMI a v takovém případě NEFUNGUJE OVLÁDÁNÍ HLASITOSTI na ovladači Apple TV a musím jej ovládat ovladačem k TV reproduktorům. V případě, že přepnu manuálně výstup zvuku Apple TV do Airplay reproduktorů, tak OVLÁDÁNÍ HLASITOSTI FUNGUJE i tlačítkama na ovladači k ATV.
Toto chování je normální? - přijde mi dost logické, že ano - přeci jen zvuk je součástí toho HDMI výstupu s videem a ATV nemá možnost s ním něco udělat, ale raději se ptám jestli je to doměnka správná.

S tím související druhý dotaz je na chování zvuku v aplikaci sledování.tv ... tato aplikace v mém případě zcela ignoruje nastavení výstupu zvuku Apple TV a vesele si zvuk stále posílá přes HDMI a do Airplay reproduktorů NIKOLIV! Tohle mi už normální a ani logické nepřijde a tady si tedy myslím, že jde o nějakou chybu u mě ... můžete mi někdo kdo tuhle aplikaci používá potvrdit, že mu zvuk jde odeslat do airplay reproduktorů (lze otestovat i s airpodama nemusí to být reproduktory)?

Děkuji!

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Apple TV ovladani hlasitosti + Sledovani.tv

Příspěvek od Josef F. » 18 pro 2020 10:57

Ovládání hlasitosti tlačítky na Apple TV ovladači jde narozdíl od jiných tlačítek přes IR rovnou do televize (to je důvod proč možnost ovládání hlasitosti není v aplikaci Apple TV Remote v iOS).
Hlasitost tak lze ovládat pouze pokud zvuk jde z Apple TV do televize, případně potom z výstupu televize do externího reproduktoru.

U sledovani.tv používám jen výstup televize, takže chování s AirPods vyzkouším a dám vědět.

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Apple TV ovladani hlasitosti + Sledovani.tv

Příspěvek od Hnata » 18 pro 2020 11:36

Tak pokud jde z ovladače pokyn tlačítek hlasitosti přes IR, tak mi přijde zvláštní jak Apple dosáhl toho že naprogramovali správný IR kód aby na to jakákoliv televize reagovala ... nicméně teď jsem to zkoušel a TV na to nereaguje i když mířím na IR přijímač ... Ale je pro mě docela důležité vůbec to že to někomu funguje a že je tedy chyba u mne ... jen nevím kde

Mimochodem není pravdou že v aplikaci Remote nejsou tlačítka ovládání hlasitosti - oni tam nejsou vyobrazené, ale jen proto že při spuštěné Remote se halsitost ovládá standardními tlačítky hlasitosti iPhonu, nebo iPadu ...

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Apple TV ovladani hlasitosti + Sledovani.tv

Příspěvek od Hnata » 18 pro 2020 11:40

výborně - poznámka s tím že hlasitost jde pouze přes IR mě navedla k návodu nastavení (naprogramování) a funguje! Díky!!!
I tak budu moc rád pokud vyzkoušíte ten zvuk odeslaný přes Airplay u sledovani.tv - tam mě to pořád zajímá a určitě jde opět o chybu u mne

mimochodem návod je zde: https://support.apple.com/cs-cz/HT205225#volume

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Apple TV ovladani hlasitosti + Sledovani.tv

Příspěvek od Jirka_S » 18 pro 2020 11:42

Hmm, máme doma 3x ATV, na všech je sledovanitv, u jedné TV je i soundbar, ovladačem od ATV bezproblémově ovládáme jak příslušné televize, tak i ten soundbar u jedné, tam to jde obojí najednou. Airplay repro nemám.

Josef F.
Příspěvky: 193
Registrován: 04 zář 2014 13:01

Re: Apple TV ovladani hlasitosti + Sledovani.tv

Příspěvek od Josef F. » 18 pro 2020 12:06

Hnata píše:
18 pro 2020 11:36
Mimochodem není pravdou že v aplikaci Remote nejsou tlačítka ovládání hlasitosti - oni tam nejsou vyobrazené, ale jen proto že při spuštěné Remote se halsitost ovládá standardními tlačítky hlasitosti iPhonu, nebo iPadu ...
V tom případě se ale neovládá hlasitost výstupu televize ale přímo hlasitost vstupu. Ale nakonec jsme se pochopili ;).

Jinak teď jsem zkusil ty AirPody. Sice se nechtěly připojit automaticky a musel jsem je připárovat ručně přes nastavení bluetooth, ale teď vše funguje. Zvuk z Youtube, Spotify i Sledovani.tv hraje z AirPodů.
Zajímavé potom je, že ovládání hlasitosti pomocí Apple TV ovladače teď přímo ovládá zvuk v AirPodech (čehož chcete dosáhnout na reproduktorech) a ne samotný výstup televize.
2256464C-53F7-425C-B9B2-98006A382EFE.jpeg

Hnata
Příspěvky: 348
Registrován: 21 led 2015 09:43

Re: Apple TV ovladani hlasitosti + Sledovani.tv

Příspěvek od Hnata » 18 pro 2020 12:54

hmmm takže to evidentně funguje všechno u Vás správně tak jak bych si představoval ... jen u mě se tomu nějak nechce :-) Nevadí ... zkusím to pořešit odpárováním těch reproduktorů a opětovným spárováním ... jen se na to musím psychicky připravit páč párování sonos systému více reproduktorů je porod. MOC DĚKUJU ZA POMOC A TESTOVÁNÍ!

Odpovědět