Po smazání macbooku do továrního nastavení není office

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
Ulmis
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2016 16:13

Po smazání macbooku do továrního nastavení není office

Příspěvek od Ulmis » 12 bře 2016 16:17

Zdravím,
V macbooku jsem měl Pages a Number. Poté jsem macbook smazal do továrního nastavení a ani jedno už zde nemám... Přes appstore jde pouze zakoupit. Dají se nějak nainstalovat zpět aniž bych je musel kupovat? Děkuju za případné rady

Uživatelský avatar
Demonicus
Příspěvky: 1685
Registrován: 10 úno 2013 22:56
Bydliště: Morava

Re: Po smazání macbooku do továrního nastavení není office

Příspěvek od Demonicus » 12 bře 2016 16:48

Jsi v appstore přihlášený pod stejným ID, na který je nákup těch aplikaci vázaný?
Apple Watch 2 42mm, iPhone 12 PRO Max, Time Capsule, Macbook Air 13"
Synology NAS -412+ -> nejlepší kamarád Apple hraček

Skupina uživatelů Apple Watch >> https://www.facebook.com/groups/582857818814445/ <<

Uživatelský avatar
emkei
Příspěvky: 577
Registrován: 31 črc 2012 08:18

Re: Po smazání macbooku do továrního nastavení není office

Příspěvek od emkei » 12 bře 2016 16:51

Jednodusse by mely byt ke stazeni po zadani apple id, na ktere byly porizeny (stazeny ci zakoupeny). Pokud se tato moznost neobjevuje (ani po dohlaseni a znovuprihlaseni), tak jste je k danemu id nikdy nevlastnil.
life sucker × air consumer

Ulmis
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2016 16:13

Re: Po smazání macbooku do továrního nastavení není office

Příspěvek od Ulmis » 12 bře 2016 17:14

jsem na jiném apple id, co vím tak tyto aplikace jsou už nainstalovány na macbooku aniž by se museli stahovat. Proto mi je divné že po nastavení do továrního nastavení zde nejsou...

Uživatelský avatar
SteveJSF
Příspěvky: 1419
Registrován: 22 bře 2013 07:41

Po smazání macbooku do továrního nastavení není office

Příspěvek od SteveJSF » 12 bře 2016 17:54

Aplikace Pages a Numbers, ktere jsou normalne placene, mas zdarma nainstalovane na novem Macu. Pokud Mac smazes a preinstalujes, muzes si Pages a Numbers zakoupit na AppStore. Nejsou soucasti operacniho systemu.

Podobne to je (nebo byvalo) na PC - zdarma dostavas Word a Excel, ovsem tam jen v trial verzi.

Pozn.:
Je mozne, ze se instalacky Pages a Numbers nachazi ve stejnem diskovem oddilu, jako instalacky Mac OS, ale jisty si tim nejsem. Spis bych rekl, ze je potreba to stahnout z AppStore, tedy zakoupit.

Uživatelský avatar
Schumi
Příspěvky: 1189
Registrován: 31 črc 2012 13:21
Bydliště: Příbor

Re: Po smazání macbooku do továrního nastavení není office

Příspěvek od Schumi » 12 bře 2016 18:07

Jde taky o to zdali má nový-prvně aktivovaný stroj, pak se ty app spáruji s jeho Apple ID a má je zdarma navždy na jakémkoliv stroji. Tak to mám aspoň já, nikdy jsem je nekupoval a jdou mi zdarma vždy nainstalovat i na jiném stroji ...

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Po smazání macbooku do továrního nastavení není office

Příspěvek od MichalM.Mac » 12 bře 2016 18:08

Když si koupíš nový Mac, iWork aplikace jsou na něm předinstalované. Aplikace lze svázat s Apple ID účtem -> stanou se z nich "koupené". Anglicky se tomu říká "App Store adoption".

Pokud nikdo iWork aplikace nesvázal s Apple ID účtem a pak se zformátoval disk, tak smolík, budeš si je muset koupit.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: Po smazání macbooku do továrního nastavení není office

Příspěvek od tlacenka » 12 bře 2016 20:08

Ulmis píše:jsem na jiném apple id, ...
tady bych videl hlavni pricinu, kdyz se prihlasite tim, ktere jste zadal po zakoupeni macbooku, mel byste je videt v sekci purchased.. pokud vam nekdo prodal notebook jako "jety", tak je ma on...
pages a numbers se na recovery oddilu nikdy nenachazely...

Ulmis
Příspěvky: 3
Registrován: 12 bře 2016 16:13

Re: Po smazání macbooku do továrního nastavení není office

Příspěvek od Ulmis » 13 bře 2016 00:18

Děkuju moc za informace :)

Odpovědět