Pages a Word, to je ale dvojka

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Pages a Word, to je ale dvojka

Příspěvek od likethis » 29 led 2019 02:11

Prosím vás pěkně, dokázal by mi tady někdo vysvětlit, k čemu je v Pages export do formátu .docx? Jestli je tam jenom pro formu, nebo i na ozdobu?

Výstupy vždy předávám dále v PDF, ale potřebuji teď prostě exportovat více .docx dokumentů a věc se má tak, že je to úplně k ničemu. Ale úplně.

Mám naprosto jednoduchý a ne nijak dlouhý text v Pages, nadpisy H1 a H2, klasické odstavce s odsazením za, řádkování 1,2 a pár odrážek, nějaké odkazy, font Helvetica (kterou obsahuje také Word).

Po otevření exportu ve Wordu je situace takováto. Všechno je nalepené na sobě jak sardinky bez jediného zachovaného odsazení, řádkování rovněž nic. Nadpisy neexistují, je to pouze větší tučný text, což je úplně k ničemu. Odrážky neexistují. Odkazy neexistují, je to jen podtržený text s kdoví proč šedým pozadím. A to nejlepší na konec, každé jednotlivé písmeno s českou diakritikou je zpitvořené na výchozí wordovský font Calibri, zbytek zůstala Helvetica.

Toto je jako normální? Jestli je to vtip, tak prvního apríla není. Právě jsem strávil 2 zbytečné hodiny života opětovným formátováním ve Wordu.

Děkuji za rady, pokud nějaké vůbec jsou. Beztak ne.

overgrounder
Příspěvky: 60
Registrován: 29 lis 2018 11:43

Re: Pages a Word, to je ale dvojka

Příspěvek od overgrounder » 29 led 2019 07:49

Bohužel je to tak. Doufal jsem, že to bude nějak smysluplně fungovat aspoň pro jednoduché texty nebo tabulky. Nakonec jsem koupil Office.

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Pages a Word, to je ale dvojka

Příspěvek od likethis » 30 led 2019 03:16

Děkuji za reakci, no bylo mi jasné, že s tím asi nic neudělám, ale potřeboval jsem se někde vypsat.

A nějaký tip na licenci na Office 365 za nějakou jinou cenu než 2,5 litru ročně? Nebo kolik za to chtějí? Zas tak často je nepoužívám, levnější mám i pojistku na auto a tím jezdím furt.

overgrounder
Příspěvky: 60
Registrován: 29 lis 2018 11:43

Re: Pages a Word, to je ale dvojka

Příspěvek od overgrounder » 30 led 2019 06:11

Beru to jako daň za nutnost používat Office. Platím 190,- měsíčně a mám 5 licencí. Beztak jsem domů potřeboval další dvě, tak to nějak neřeším a radši nad tím ani nepřemýšlím.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Pages a Word, to je ale dvojka

Příspěvek od Jirka_S » 30 led 2019 07:17

V CZC nebo Alze je Office 365 pro domácnost ještě stále za 1490 s daní. Loni kolem vánoc to měli za krásných 1111.

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Pages a Word, to je ale dvojka

Příspěvek od SharkeeCZ » 30 led 2019 10:44

anebo koupit trvalou licenci za 2.690 Kč
https://www.alza.cz/media/microsoft-off ... 467926.htm
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

Gwaihir
Příspěvky: 499
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Pages a Word, to je ale dvojka

Příspěvek od Gwaihir » 30 led 2019 10:49

Já si vystačím s LibreOffice.

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Pages a Word, to je ale dvojka

Příspěvek od likethis » 30 led 2019 12:00

Tak nakonec koupeno na Alze Office 365. Levněji jsem to nenašel, takže díky za tip.

Ovšem mám tedy problém, nevím jestli jsem debil, nebo je třeba na zprovoznění Office 365 nějaká speciální škola, ale...

Nejprve už ten quest, jak to vlastně má člověk stáhnout. A že mi tedy trvalo se k tomu proklikat. Ale i přes různé chyby o momentální nemožnosti přihlášení a stopadesát tisíc přesměrování se nakonec urodilo a na nějaké anglické stránce jsem tam někde dole našel malý odkaz na stažení. Myslím, že člověk co si moc netyká s počítačem, musí být úplně v prdeli.

A teď po instalaci a přihlášení k účtu, kde mám licenci aktivní končím na okně "Looking for Licenses" nebo "Activation" nebo to rovnou hodí "No license found". Takže super, jsem o patnáset chudší, pracovat stále nemůžu a řešení asi v nedohlednu.

Gwaihir: já bych si také vystačil, ale ostatní co nemají "ve wordu", to pro ně neexistuje.

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Pages a Word, to je ale dvojka

Příspěvek od Jirka_S » 30 led 2019 12:14


likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Pages a Word, to je ale dvojka

Příspěvek od likethis » 30 led 2019 12:21

To je celkem jedno, mne to vždy přesměruje na eng verzi, ale to je asi proto, že mám v systému angličtinu jako výchozí jazyk.

Každopádně je to irelevantní, stáhnul jsem a nainstaloval z MS webu ten .pkg balík a aktivovat se to nechce.

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Pages a Word, to je ale dvojka

Příspěvek od likethis » 30 led 2019 13:57

Tak už mi to jde, ale musím konstatovat, že Microsoft nezklame fakt nikdy. Normálně jsem se vrátil zase do let na Windowsu a ještě teď se mi z toho točí hlava.

Prošel jsem si ten kilometrový článek o problémech s aktivací a nakonec pomohlo to řešení kdesi z prostředku textu, kdy se má na složce v /Library/PrivilegedHelperTools nastavit práva everyone read&write. No klasická MS komedie.

//EDIT: jo a ještě bych škarohlídsky dodal, že kdybych si to splašil někde na torrentu, tak mne to nestojí tolik nesmyslného úsilí a ještě to bude zadarmo...

//EDIT2: tak ještě pro zasmání, už se to taky asi po 10 minutách poprvé seklo :lol: Při pokusu vytvořit složku přes save dialog. Tak doufám, že to tak bude pokračovat :lol:

Jirka_S
Příspěvky: 1377
Registrován: 08 čer 2015 18:39
Bydliště: CZ

Re: Pages a Word, to je ale dvojka

Příspěvek od Jirka_S » 30 led 2019 14:26

Na ebay i za £2 a kupodivu fungující, přinejmenším dočasně. :D

likethis
Příspěvky: 230
Registrován: 01 srp 2012 01:22

Re: Pages a Word, to je ale dvojka

Příspěvek od likethis » 30 led 2019 14:56

No říkám si, že jsem to tak měl udělat, zvlášt když s tím teď pracuju. V MS se nic nezměnilo. Někdy nadávám na Apple, ale zlatý Apple.

Třeba by mne zajímalo, proč se ten Word chová tak vystresovaně? Takové jakési náhodné někdy líné někdy okamžité reakce na pohyb kurzoru v textu, ať už při rychlém psaní nebo při mazání, jako bych měl nějakou stoletou šunku co neutáhne textový editor. Také ten kurzor by potřeboval kardiostimulátor, jak nepravidelně bliká, občas i blikat přestane úplně. Normálně se na tu aplikaci koukám a jak píši, jen čekám, kdy už spadne.

A také autosave jen na OneDrive? Takže když ukládám lokálně a vyletí elektrika, tak co jsem neuložil je v pérdéli, jako to bývalo za časů krále klacka? Žádné realtime verze v Mac OS, nic? Takže furt stejná MS písnička léta ohraná, kdy opět just nestandardní chování oproti moderním aplikacím na Macu? No co taky čekat, že ano.

Odpovědět