Přepínání jazyků v Office

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
ric.hard
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2019 15:37

Přepínání jazyků v Office

Příspěvek od ric.hard » 25 úno 2019 15:42

Ahoj,

Mac používám krátce a bojuji s jednou záležitostí - často v dokumentech přeskakuji mezi angličtinou a češtinou. Lze nějak jednoduše přepínat v Office for Mac mezi jazyky? Objevil jsem jen v hlavním menu Nástroje / Jazyk. Chtěl jsem si tuto položku dát např. do pásu karet a namapovat klávesovou zkratku, ale nevím, jak na to. Nabídka nenabízí položky z hlavního menu.. Jak to řešíte vy?

Díky za pomoc,

Richard

Uživatelský avatar
SharkeeCZ
Příspěvky: 1609
Registrován: 09 lis 2015 17:57

Re: Přepínání jazyků v Office

Příspěvek od SharkeeCZ » 25 úno 2019 16:52

Záleží jak v kterém balíku, ale vždy je tam pás, který má v sobě přepínání jazyka
DOC> Revize > Jazyk
OUTLOOK > Možnosti > Jazyk
iPhone14Pro/MBA 2021/iPad Air 2020/iPAD2018/MBA early2014/aTV4/ AirPodsGen3

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Přepínání jazyků v Office

Příspěvek od lipon » 26 úno 2019 08:44

využijte ikonu příkazu Set Proofing Language z panelu Review, co zmínil SharkeeCZ

nabídka Word -> Preferences -> Ribbon&Toolbar -> levý sloupec, vybrat All Tabs -> Review -> Language, označit příkaz Set proofing language, vpravo označit skupinu, kam chcete příkaz přidat, já mám v Home vytvořenou skupinu Review, pak už jen kliknout na tlačítko > , pak Save a voila :idea:

pokud chcete klávesovou zkratku, pak Tools -> Customize Keyboard -> vlevo zvolit Tools -> vybrat příkaz ToolsLanguage, zvolit klávesovou zkratku, třeba CTRL+ALT+SHIFT+L, kliknout na Assign a OK

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Přepínání jazyků v Office

Příspěvek od lipon » 28 úno 2019 22:19

tak co, povedlo?

Odpovědět