Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od Atrej » 15 kvě 2019 19:14

Přátelé,
koupil jsem si Reeder 4, ale nerozumím tomu jakým způsoem zobrazuje články, při výchozím nastavení se zobrazuje je nadpis článku a perex a pokud si ho chci přečíst, tak u každého článku musím přepnout na "Read View", abych si mohl článel přečíst. Nechce se mi věřit, že by to bylo tak blbě udělané.
aa

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od rony » 16 kvě 2019 08:30

a mal si predtym predosle Reeder 3? Mozes ukazat screen toho, co ti vadi?

Lebo ak je to o tom, ze RSS/Atom obecne malokedy obsahuju plny obsah (a hlavne obsahuju link na webstranku s plnym obsahom clanku), tak pomocky ako Reeder mozu dodatocne dotiahnut z webu cely obsah ale najobvyklejsie to vsak robia tak, ze po pozreti contentu z RSS/Atom musis tuknut a dotiahne sa obsah clanku. Nieketore citacky maju funkcnost, ze rovno miesto klasickeho rozlozenia ako ma webstranka s clankov rovno prepina na ReaderView.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od Atrej » 16 kvě 2019 14:48

Reader 3 jsem nikdy neměl, zlákalo mě až teď, protože jsem chtěl omezit "lítání po všech webech"

Vlozil jsem Screenshoty, jde tam vidět, že u článku vidím jen pár řádků textu a až když zapnu "Read View" tak teprve vidim co chci
Přílohy
Snímek obrazovky 2019-05-16 v 15.46.38.png
Snímek obrazovky 2019-05-16 v 15.46.23.png
aa

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od rony » 16 kvě 2019 18:15

aha tak ano.

vysvetlil som to uz vyssie.

RSS ci Atom su male subory ulozene na danych weboch. Ich vyhodou je, ze obsah je ulozeny strukturovane.

Nevyhodou to, ze vacsina webou nevklada tam kompletny obsah clankov ale len anotacie.

Preto sa citacky vybavuju funkciami na doplnkove dotiahnutie zvysku obsahu ale na to musia nacitat beznu stranku webu s clankom a potom technikami ocesat. To samozrejme je vykonnostne narocne, aby to robila citacka vopred a vsetko.

Napriek tomu Reeder pouzivam uz 10 rokov. PRetoze mam rychly prehlad z nadpisov a anotacii a ked chcem citat, tak si to precitam hned alebo odlozim na precitanie neskor.

Takze naozaj to nie je chyba.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od Atrej » 16 kvě 2019 19:16

Hmm to mi přijde hrozně otravné a UX mám z toho teda otřesný, protože misto toho, abych mohl pohodlně číst (k čemuž ta aplikace slouží), tak musím stále dokola a dokola a dokola a dokola u každého článku aktivovat funkci, bez které to stejně nejde. Nechápu v cem to ma teda neco usnadnit. Ve výsledku je to v podstate stejne otravne jako ty weby procházet. Jsem z toho zklamaný, přitom by stačilo aby si ta appka každé ráno stáhla plny obsah nových článků.
aa

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od Mironet » 16 kvě 2019 21:55

Podle mě je to ze strany provozovatelů webů zcela cílené a pochopitelné chování. Proč by do RSS dávali celé články, což by umožnilo lidem si číst jejich texty bez návštěvy webu? Já používám Feedly, to mi zobrazí perex, a pro zobrazení celého článku musím jít přímo na web, čímž se mi zobrazí reklama a započítá se návštěvnost. Ona ta tvorba obsahu taky není zadarmo...

lipon
Příspěvky: 1617
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od lipon » 16 kvě 2019 23:09

nevím, jak teď Reeder na OSX, ale na iOS funguje Reeder dle očekávání
jednak mám nastaveno agregování RSS kanálů skrz Feedly, Reeder načítá primárně feedly, k tomu pár separé RSS kanálů

v hlavním seznamu feedů vidím titulek "náhled" pár slov, tapnu na titulek, co mě zaujal, a vpravo se mi načte zkrácený obsah
kliknu na ikonu načtení článku (v mobilní verzi je to M nahoře uprostřed) a načte se mi textová verze článku, stejně jako když v Safari na Macu kliknu na Reader, vlevo od adresního řádku
až když (na iOS) přetáhnu stránku zprava doleva, načte se webová verze se vším balastem, na Macu na to bude nějaká volba nebo ikona

na Macu používám ReadKit a funguje to víceméně stejně - seznam feedů, kliknu na feed, vpravo se načte zkrácená verze, CMD+G načte textovou verzi, zmáčknu šipku doprava a načte se mi full web verze

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od Atrej » 22 kvě 2019 07:52

Koukám, že přímo v Appstoru je Screenshot, kde jde vidět něco co vypadá jako celý článek, aniž by byl zaplý "Reader View", takže tedka nevím teda
Přílohy
Snímek obrazovky 2019-05-22 v 8.52.11.png
aa

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od MichalJ » 22 kvě 2019 08:49

Jak už tady bylo zmíněno, záleží to na tom jaká data web v RSS poskytuje.

Gwaihir
Příspěvky: 495
Registrován: 19 čer 2014 10:20

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od Gwaihir » 24 kvě 2019 12:19

Nainstaluj se Feedly (zadarmo) a porovnej to. Mě u Feedly taky irituje, že se to přepíná na webovou stránku, tak to moc nepoužívám...

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od rony » 24 kvě 2019 17:12

LEn poznamka: mam ucet na Feedly, ich app nepouzivam a Feedly som vlozil do Reeder. Toto je nateraz moja najlepsia kombinacia.
len par mesiacov sa rozhodli pchat do feedov reklamne odkazy, tie su vsak vidiet len v ich webovom rozhrani.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od Atrej » 25 kvě 2019 07:27

Tak jsem narazil na další problém, chtěl jsem si přidat přes RSS Acount odběr z iMagazine.cz, ale zobrazuje se mi hlášení viz. obrázek. Tak jsem teda zkusil ten účet na Feedly.com, tam to přidat lze, ale zase po napojení do Reederu se mi ty zprávy dělí na ty co mám přidané do RSS a na ty co mám ve Feedly, takže zase nevidím všechny najednou :( Poradí někdo? Opravdu se mi nechce pořád přepínat mezi RSS a Feedly, prostě bych chtěl vidět všechny články najednou.
Přílohy
Snímek obrazovky 2019-05-25 v 8.28.01.png
aa

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od rony » 26 kvě 2019 13:10

je dobre sa rozhodnut, ci budes pre vsetko pouzivat Feedly a v Reederi budes mat len feedly alebo pojdes systemom, ze RSS si tahas sam.

Odporucam Feedly, ten sa stara o stahovanie RSS (tj. nic ti neujde). Priamym stahovanim ak chvilu nebudes Reeder spustat, prides o nejake obdobia s viac spravami (proste vynecha).

A tvoj problem, musis z daneho webu inym sposobom najst presny link na ich funkcny RSS/Atom. Obvykle to niekde maju zverejnene, ak nemaju, das na nich dotaz, alebo das dotaz napr. sem, ci ti niekto nevie povedat.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od Atrej » 26 kvě 2019 20:01

No a není náhodou feedly omezený v množství zdrojů, které si tam můžu připojit, pamatuju si, že tam na mě po registraci vyskakoval nějaký ceník.
aa

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od rony » 27 kvě 2019 09:20

neviem, na limit som zatial nenarazil.
Ale existuju:

Up to 100 sources
Up to 3 feeds

Zdroj: https://feedly.com/i/pro/landing-pro
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Atrej
Příspěvky: 348
Registrován: 10 zář 2012 15:51
Bydliště: Ostrava - Zábřeh !!!

Re: Reeder 4 zobrazuje jen část článku

Příspěvek od Atrej » 27 kvě 2019 14:56

Tak jsem to teda přemigroval všechno ma Feedly a vypadá to, že zatím vše jede.

Díky všem
aa

Odpovědět