Excel 2019 - chyba při otevírání souborů

Používáte Mac, iPad či iPhone pro kancelářskou práci? Potřebujete pomoct? Zde je to pravé místo

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser, ondrejsotek, lukas5

Odpovědět
PaVa_1
Příspěvky: 35
Registrován: 07 úno 2013 22:02

Excel 2019 - chyba při otevírání souborů

Příspěvek od PaVa_1 » 20 kvě 2019 19:12

Ahoj,
vím, že Office pro Mac není úplně dokonalý software, ale trápí mě tato chyba, 2x stejný Mac (základní konfigurace s pevným diskem 2018), jeden 10.13, druhý 10.14, nainstalováno v lednu. Nevyřešil žádný update, Office 2019, trvalá licence (ne 365). Na obou strojích se vyskytuje chyba náhodně, několikrát denně:

Normálně pracujeme, nic složitého. Práce s tabulkami, otevřeno několik souborů .xlsx. Práce s filtry, kopírování z jedné tabulky do druhé... Při pokusu o otevření dalšího souboru se někdy stane, že se neotevře a vyskočí okno podobné jako když se otevírá soubor, kde je dole tlačítko "Udělit přístup". Po odkliknutí vyskočí hláška:

Upozornění
Aplikace Excel nemůže soubor XXX.xlsx otevřít, protože formát nebo přípona souboru nejsou platné. Ověřte, zda nedošlo k poškození souboru a zda přípona souboru odpovídá formátu souboru.


Pak už nejde v Excelu nic, pomůže ho pouze ukončit a znovu spustit.

Hledal jsem na googlu, maximálně rady, co jsem už zkoušel: Několikrát Oprava oprávnění, záchrana disku v diskové utilitě, restarty, vše zaktualizováno a nic nepomohlo.
Dříve jsme používali Office 2011, tam tato chyba nebyla. Neprojevuje se ani v žádných jiných aplikacích.
Podle všeho jsou soubory v pořádku, protože je pak normálně otevřeme. V názvu souboru nejsou žádné speciální znaky ani diakritika. Maximálně pomlčka nebo podtržítko. Ani nejsou názvy moc dlouhé. Víceméně vše tvoříme pod Macem, nejedná se o přeukládání souborů z WIN na MAC a naopak.


Setkal se prosím někdo s něčím podobným?
Potřebuji zjistit, jestli je chyba v Excelu verze 2019 nebo někde jinde (nevylučuji že by se chyba projevila i ve Wordu a PowerPoinu, ale ty oproti Excelu využíváme minimálně). V disku snad problém není, když se chyba vyskytuje na dvou strojích a chyba v macOS snad také ne, když na každém je jiný systém. Jasně, ještě by se dala zkusit čistá instalace.

Děkuji za jakékoliv info či radu.
Pavel

Odpovědět