nejdou stáhnout hry zdarma

Hry a zábava na Macu byly dlouho po hříchu opomíjeny. Dnes tomu tak není a jak pro MacOS X a zejména pak pro iOS je nabídka her a zábavy opravdu bohatá. Zde najdete tipy i pomoc v této oblasti.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, lukas5, petrskuta

Odpovědět
Lucillka
Příspěvky: 6
Registrován: 28 pro 2014 22:52

nejdou stáhnout hry zdarma

Příspěvek od Lucillka » 28 pro 2014 23:03

Dobrý den, máme od vánoc Ipad a synovi jsem stáhla pár her, které jsou zdarma ,i placených,
máme ale u některých her problém, že i když je tam psáno free nebo get, není u nich cena, tak přesto
to po mě chce údaje o kreditní kartě. Dočetla jsme se u nich, že je placená plná verze, ale já chci třeba jen tu zkrácenou.
jak je to s tím placením?
děkuji za odpověď
Lucillka

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

nejdou stáhnout hry zdarma

Příspěvek od Jadro » 28 pro 2014 23:31

Zdravim. Pokud vim, platebni kartu je treba mit nastavenou i pro stahovani Free App. Mate ji nastavenou v iTunes a stale aktivni (povolene platby pres internet)?

Tomas1334cz
Příspěvky: 379
Registrován: 22 pro 2013 17:40

Re: nejdou stáhnout hry zdarma

Příspěvek od Tomas1334cz » 28 pro 2014 23:33

Pokud je u aplikace "Get" nezaplatíte nic. Pokud je u ní cena, potom zaplatíte onu cenu. Na heslo se vás to ptá pokaždé. Jediné co, tak bych si dával pozor na In-App Purchases...

Lucillka
Příspěvky: 6
Registrován: 28 pro 2014 22:52

Re: nejdou stáhnout hry zdarma

Příspěvek od Lucillka » 28 pro 2014 23:36

Jadro píše:Zdravim. Pokud vim, platebni kartu je treba mit nastavenou i pro stahovani Free App. Mate ji nastavenou v iTunes a stale aktivni (povolene platby pres internet)?
ano mám

Lucillka
Příspěvky: 6
Registrován: 28 pro 2014 22:52

Re: nejdou stáhnout hry zdarma

Příspěvek od Lucillka » 28 pro 2014 23:43

Tomas1334cz píše:Pokud je u aplikace "Get" nezaplatíte nic. Pokud je u ní cena, potom zaplatíte onu cenu. Na heslo se vás to ptá pokaždé. Jediné co, tak bych si dával pozor na In-App Purchases...
děkuji za odpověď, koukám že většina her je placených, a ještě se zeptám, pokud stáhnu hru , která je "get", ale chce to údaje o
platební kartě, platí se ta hra nebo mi to později nabídne placenou plnou verzi? jak to funguje?

Tomas1334cz
Příspěvky: 379
Registrován: 22 pro 2013 17:40

Re: nejdou stáhnout hry zdarma

Příspěvek od Tomas1334cz » 29 pro 2014 09:04

Rozdíl je, jestli to chce údaje o platební kartě nebo heslo k Apple ID. Po mně to tedy chce Apple ID vždy, i když je aplikace zdarma. Je to z důvodu, aby se Vám aplikace registrovala na účet a Vy ji potom už mohla stahovat bez omezení ...

Uživatelský avatar
Jadro
Příspěvky: 758
Registrován: 24 lis 2013 18:19

Re: nejdou stáhnout hry zdarma

Příspěvek od Jadro » 29 pro 2014 09:17

Presne jak pise Tomas1334cz. Jen bych doplnil, ze App bude fungovat. Samozrejme vyvojar vetsinou propaguje sam sebe, takze nejakym zpusobem ve Free verzi bude nabizet tu placenou. Byva to ruzne. Nekdy je to jen v menu, nekdy vyskoci nabidka nakupu, kdyz vyberete nejakou funkci, ktera je jen v placene verzi. Nekdy vyskakuji nabidky pri kazdem spusteni...

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: nejdou stáhnout hry zdarma

Příspěvek od MichalM.Mac » 29 pro 2014 13:10

Neni problém v tom, že AppleID bylo vytvořeno mimo App Stores bez payment options a teď tam tu kreditku chce přidat a ani nenabídne možnost bez kreditiky?

Lucillka
Příspěvky: 6
Registrován: 28 pro 2014 22:52

Re: nejdou stáhnout hry zdarma

Příspěvek od Lucillka » 29 pro 2014 15:39

MichalM.Mac píše:Neni problém v tom, že AppleID bylo vytvořeno mimo App Stores bez payment options a teď tam tu kreditku chce přidat a ani nenabídne možnost bez kreditiky?
děkuji moc moc za radu :) , zjistili jsem, že je problém v tom, že AppID bylo registrováno na syna a placení na mojí kreditku...
změnili jsme ID na mě a už to funguje jak má :D :D

Odpovědět