Steam

Hry a zábava na Macu byly dlouho po hříchu opomíjeny. Dnes tomu tak není a jak pro MacOS X a zejména pak pro iOS je nabídka her a zábavy opravdu bohatá. Zde najdete tipy i pomoc v této oblasti.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, lukas5, petrskuta

Odpovědět
Saimonex
Příspěvky: 81
Registrován: 16 črc 2012 07:35

Steam

Příspěvek od Saimonex » 18 črc 2012 08:07

Ahoj z App store stahování her, tak to známe všichni. Ale já používám i Steam, kterou stáhneš zdarma na: http://store.steampowered.com/. Normálně si uděláš účet a přes kreditku můžeš stahovat super hry do pár minut. A teď přes léto mají hodně veliké slevy až 75% off!!!

Služba steam umožňuje si přidávat přátelé, se kterýma si můžeš chatovat (i během hry), zvát je na hry, turnaje apod. Supr věc.

Osobně doporučuji hru Left 4 dead 2 (která je teď cca za 6e) --> Supr multiplayer!!!
Apple iPhone 4 16G/white - Vodafone, iOS 7
Apple Macbook Pro 15 Quad-core i7 2.4 GHz/16 GB/120 SSD+750 GB/HD 6770M/C/Mountain Lion (late 2011)
Apple iPad 3.generace 64Gb WiFi white iOS 7

modraska
Příspěvky: 7
Registrován: 30 črc 2012 16:26
Bydliště: Praha

Re: Steam

Příspěvek od modraska » 30 črc 2012 20:37

Chci se zeptat, vnímá někdo Steam jako absolutně nedodělaný program(pro skvělou službu)? Pomalý, robustní, otravný. Občas hraju TF 2 ale to je kapitola sama o sobě(velmi pomalé načítání, vypínám pouze přes force quit app, většinou se totiž při vypínání děsivě kousne.
Saimonex píše:Osobně doporučuji hru Left 4 dead 2 (která je teď cca za 6e) --> Supr multiplayer!!!
O L4D2 jsem uvažoval, chci se zeptat, jak moc je to na nervy? :D Hraju multiplayer COD4 a občas si chci odpočinout od neustálého kontrolování všech stran, vynervovaného boje o killy.

Uživatelský avatar
Rox
Příspěvky: 77
Registrován: 30 črc 2012 18:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Steam

Příspěvek od Rox » 30 črc 2012 21:17

Steam je robustni, ale nevadi mi. Jeho vlastnosti a moznosti mi bohate vynahrazuji tu zrudnost :)

Co se zombiku tyce, jsou to nervy jako kazda jina hra. Chytnes do tymu lamy a rovnou si muzes pro diazepam. Nejlepsi je sehnat si par kamosu a hrat s nima, domlouvat se pres teamspeak apod.
Samozrejme se to da hrat i jako singl s pocitacem, ale to je uplne stejny jako prvni varianta (pokud si tu hru nezapnes na Normal obtiznost, ktera je pro cajicky).

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Steam

Příspěvek od MichalM.Mac » 30 črc 2012 21:47

Steam.app je vlastně takový rámeček okolo webového prohlížeče. Výledek nic moc, protože pod Mac OS X to je dosti pomalé. Zakousnutí při ukončení signalizuje, že aplikace něco řeší nějaký ukončovací skript, což je v pořádku, ale trvá to občas příliš dlouho.
Celkem vtipná je také nemožnost vybrat cílovou složku pro uložení her -> ať žijou softlinky. Mít kompletní Steam knihovnu na systémovém SSD by jaksi nešlo.

Valve hry imho běhají na Apple železe velice obstojně a mají za to ode mě pochvalu :-)

Steamplay = super věc. Ve slevě si koupíte nepoužitelný cider "port" (např. Splinter Cell: Conviction) -> dá se to zahrát v BootCampu.

Uživatelský avatar
petrskuta
Příspěvky: 21
Registrován: 30 črc 2012 12:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Steam

Příspěvek od petrskuta » 30 črc 2012 21:57

V podstatě souhlasím s Michalem, jen dodám, že některé tituly je lepší kupovat přes Steam (právě díky Steamplay - zahraji si stejnou hru i na PC i na Macu) a některé přes Mac App Store.

Do budoucna bude zajímavé, jak moc s kartami zamíchá Game Center v Mountain Lionovi. V podstatě je to přímá konkurence Steamu a jejich systému achievementů a komunitního hraní.
SuperApple.cz & SuperApple Magazín, Mac-HELP.cz

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Steam

Příspěvek od MichalM.Mac » 30 črc 2012 22:10

Obě služby se profilují trochu jinak.

Steam = hardcore + indie hry.
MAS = převážně Casual Hry a Game Center je na směřováno

Saimonex
Příspěvky: 81
Registrován: 16 črc 2012 07:35

Re: Steam

Příspěvek od Saimonex » 17 srp 2012 13:41

Left for Dead 2

No jako taky je to rychlé a kontrolovat musís furt, ale baví mě na tom to že tam je uplně střašně moc módů co jdou hrát a různé obtížnosti. Nejvíc ze začátku hraješ jen za lidi procházečku --> ale jak zkušíš VERSUS mod tak už se od toho neodtrhneš. Střídáš se po kole za zombíky a za lidi. Geniální!!
Apple iPhone 4 16G/white - Vodafone, iOS 7
Apple Macbook Pro 15 Quad-core i7 2.4 GHz/16 GB/120 SSD+750 GB/HD 6770M/C/Mountain Lion (late 2011)
Apple iPad 3.generace 64Gb WiFi white iOS 7

Odpovědět