Apple Arcade

Hry a zábava na Macu byly dlouho po hříchu opomíjeny. Dnes tomu tak není a jak pro MacOS X a zejména pak pro iOS je nabídka her a zábavy opravdu bohatá. Zde najdete tipy i pomoc v této oblasti.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, lukas5, petrskuta

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Apple Arcade

Příspěvek od Mironet » 12 říj 2019 18:54

Zkoušíte někdo Apple Arcade? Jaké jsou zatím vaše dojmy?

Moje jsou takové, řekněme, rozpačité. Nejspíš tedy nejsem cílová skupina, protože mám doma Playstation 4. Vzhledem k tomu, že pár let starý AAA titul si tam koupím za 200 Kč, pak u mě prostě Arcade s cenou 139 Kč měsíčně prostě neobstojí. Ale Apple zjevně cílí na hráče, kteří nemají žádnou dedikovanou konzoli a hraním tráví minuty a ne hodiny. Jenže to je pro mě právě ten problém. Velká většina her mě do pěti minut začne nudit, protože jsou postavené na velmi jednoduchých principech swipování prstem doleva doprava.

Vzhledově je 80% titulů naprosto zaměnitelných. Vypadá to, jako by Apple rozeslal vývojářům instrukce, že pokud nepoužijou ve své hře pastelové barvy, tak je do Arcade nepustí. Důvodem bude sice spíš grafický výkon zařízení, ale nic to nemění na tom, že jedna hra vypadá jako druhá a po třetí hře s lautr stejným vizuálém si říkám, kde je nějaký autorský vklad? Tohle vypadá spíš jako rychlokvašky z výrobní linky. Velmi jsem si na iPadu užil třeba Old Man's Journey, Monument Valley, Alto's Adventure, Oddmar, Tomb Raider GO, Life Is Strange nebo Brothers: A Tale of Two Sons. V Arcade nevidím nic, co by se těmto titulům byť vzdáleně blížilo. Některé jsou navíc objektivně prostě špatné. Takové Skate City má horší motoriku postav než Tony Hawk's Pro Skater a to je věru dobrých dvacet let.

Přijde mi zajímavé, že Arcade jde přesně opačným směrem, než půjde Apple TV+, kterou Apple prezentuje jako platformu s malým počtem kvalitního obsahu. Arcade je hromada balastu, kde žádná jedna z nabízených her nemá cenu ani těch minimálních 29 Kč na Appstoru. Jenže já nechci trávit čas procházením odpadu v době, kdy jsou velmi kvalitní tituly za cenu jednoho kafe a mám-li si vybrat jeden kvalitní titul za rozumnou cenu anebo hromadu nesmyslů ve stejné cenové režii, beru tu jednu kvalitní.

Ale na internetu vidím i mnoho pozitivních reakcí, takže jak jsem psal hned na začátku, třeba prostě jen nejsem správná cílová skupina...

Anndy
Příspěvky: 173
Registrován: 18 zář 2012 12:07

Re: Apple Arcade

Příspěvek od Anndy » 12 říj 2019 20:12

Možno si len starý už :-)))

Odpovědět