Hrajete na Macu?

Hry a zábava na Macu byly dlouho po hříchu opomíjeny. Dnes tomu tak není a jak pro MacOS X a zejména pak pro iOS je nabídka her a zábavy opravdu bohatá. Zde najdete tipy i pomoc v této oblasti.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, lukas5, petrskuta

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Hrajete na Macu?

Příspěvek od MichalM.Mac » 11 srp 2012 17:44

Podělte se, co zrovna hrajete na vaší šelmě :-)

Uživatelský avatar
Tass
Příspěvky: 285
Registrován: 30 črc 2012 16:40
Bydliště: Ostrava

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Tass » 11 srp 2012 20:17

Starcraft 2, nástupce nejlepší RTS všech dob!
 Mac nemá konkurenci. 

Faramir

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Faramir » 11 srp 2012 20:20

OpenTTD

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Alisczech » 12 srp 2012 11:53

Musim rict, ze v posledni dobe hraju uz jen na iPadu. Dotykove ovladani je na strategie uzasne
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Jaroslav
Příspěvky: 18
Registrován: 12 srp 2012 15:43

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Jaroslav » 12 srp 2012 15:55

Hraju, ale jen v rámci možností... uznejte že na MBP 13" 2011 se toho při integrované HD 3000 Intel moc hrát nedá.

Na hry mám PC, ale brzy bude vyměněno za 2012 iMac :) Ten nabootuju, nebo přes Parallels Desktop na Windows 7 a bude se hrát ;)

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od casey » 12 srp 2012 16:10

nehraju :lol:

Faramir

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Faramir » 12 srp 2012 16:43

Já vlastně kromě OpenTTD na Macu nehraju nic, mám na to výkonné Win PC. Prostě mi chybí odpovídající HW od Applu, abych si mohl kvalitně zahrát a chybí mi i hry. To, co vychází pro Mac, mám už dávno dohrané. Koupil jsem si z nostalgie GTA San Andreas, ale abych pravdu řekl, deset let stará hra mi už nic neříká, radši bych si zahrál Skyrim, AC 3, Zaklínače a podobně. A samozřejmě všechno v češtině. Takže co se týče her, jak Apple tak vydavatelé her mě nutí zůstat u Windows... Apple tím, že má nevýkonný HW (výkonný je jen v Mac Pro za ceny z jiné planety) a vydavatelé tím, že nevydávají nové hry a když už, tak nejsou česky (a ve většině případů mi stejně neběží, pokud to není deset let stará vykopávka)...

Jaroslav
Příspěvky: 18
Registrován: 12 srp 2012 15:43

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Jaroslav » 12 srp 2012 16:58

To bych se musel hádat... podle mě je iMac na hry naprosto skvělí, pokud do něj dáš i Windows. s 8 nebo 16 GB RAM, HD 6790M je to jedna báseň a rozjedeš Skyrim naprosto bez problémů na ultra detaily... hraju a vím... šlabe to naprosto skvělé, i když by někdo řekl že notebook GPU je celkem slabá, v konfiguraci jaká je v iMacu je to skvělé...

Abych to zcela vysvětlil... iMac nevlastním, ale právě Skyrim, Guild Wars 2 beta atp. jsem hrál a vše na ultra (nejvyšší) detaily!

Faramir

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Faramir » 12 srp 2012 17:07

Jak jsem psal jinde, iMac je pro mě nepřijatelný proto, že obsahuje monitor, který nechci, protože mám vlastní a nechci je měnit. Mám v herním PC docela starou HD 5770, která je o něco (docela dost) lepší než 6790M a mám možnost kdykoliv ji vyměnit za výkonnější. Přestane stačit GPU, vyměním ji, to u Macu nejde. Navíc instalovat na Mac Windows nechci. Když už hrát na Macu, tak nativně v OS X (nebo přinejhorším virtualizovaně) a problém je v nedostatku her (i když se to lepší) a v nedostatečném HW. Bral bych HW, co je v iMacu 27", ale bez monitoru. Právě díky monitoru můžu vybírat jen mezi Mac mini a Mac Pro, první HW na hry nemá, druhý je moc drahý.

Jinak to, co mám v PC by mi v pohodě stačilo, přes Parallels a CrossOver mi běží všechno v pohodě (mám na něm nainstalovaný hackintosh 10.8), ale takový Mac neseženu (čtyřjádro, 16 GB RAM, HD 5770, SSD + HDD s možností HW upgradovat). Takže holt musím mít i Win PC, abych si mohl občas něco zahrát.

edit: Právě jsem zkusil chvíli hrát Mafia 2 Dir. cut a není šance, můj mini to prostě neutáhne. Podle testu dává na minimální nastavení v rozlišení 1280x720 v průměru 12 fps a to je nehratelné. Vydržel jsem až do setkání Vita s Joem a pak jsem to vypnul, nejde to. Holt Intel HD 3000 není ani náhodou herní grafika, to vím, ale problém je, že bych si rád něco zahrál (mám na reklamaci základní desku z PC), ale není co, na staré hry chuť nemám a z nových neběží žádná, všechno je pomalé, nehratelné. Už abych měl tu desku zpátky :-)

Jaroslav
Příspěvky: 18
Registrován: 12 srp 2012 15:43

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Jaroslav » 13 srp 2012 19:31

osobně se chystám koupit iMac nebo Mac Pro, až vyjdou někdy tento podzim... iMac je mi sympatický protože je AIO a nejsou tam skoro žádné kabely. Navíc pokud tam dají nVidii 680M bude to super stroj. Je tam taky narozdíl od Macu Pro příznivější cena...
Mac Pro ale jde upgradovat a je "jen" o 10 000 Kč dražší, ale musí se dokoupit monitor :) Mac Pro mi vydrží 6-7 let v provozu, pokud tam bude nvidia GTX 670 nebo 680, tak to bude pohoda stroj na x dalších let dopředu... ;)

Uživatelský avatar
honza.svasek
Příspěvky: 371
Registrován: 15 črc 2012 22:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od honza.svasek » 14 srp 2012 00:41

Já chci FIFA 13 do MacAppStore
Nejsem jen sarkastický...taky spím.

Jaroslav
Příspěvky: 18
Registrován: 12 srp 2012 15:43

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Jaroslav » 14 srp 2012 20:35

fůj FIFA :lol:

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od MichalM.Mac » 14 srp 2012 21:19

Nejste lehce OT? Založte si prosím jiné vlákno na wishlist hw, her v MAS a joke-hate her ;-)

Uživatelský avatar
FrankieX
Příspěvky: 14
Registrován: 14 srp 2012 12:32
Bydliště: Praha

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od FrankieX » 15 srp 2012 00:03

Já momentálně jen hraji hry na ozkoušení nového Game Centeru na Mac - v Mac App Store ještě není tolik her (s podporou GC), ale přece jen tu pár dobrých je - Real Racing 2, VictoryDay, JetDudes....
Jinak jsem samozřejmě normální hráč - Assassin's Creed 2 a Brotherhood, Civilizace 5, Rome Total War, Call of Duty 4: Modern Warfare, Star Wars KOTOR a Jedi Outcast a momentálně šetřím na Star Wars: The Force Unleashed.
A to mám starší MacBook (mid2010), na kterém jsem byl jen nucen upgradovat RAM na 5 Gb.
František Vlček
-redaktor webu Český Mac
-Já a Apple: MacBook (mid 2010) - Intel Core 2 Duo 2,4 Ghz, 5 Gb RAM, NVIDIA GeForce 320M 256, iPod Touch 3. generace
-Oblíbené aplikace a hry: Infinity Blade,Order and Chaos, Pages - Mac i iOS,, Assassin's Creed

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od pheek » 15 srp 2012 10:14

FrankieX píše:Já momentálně jen hraji hry na ozkoušení nového Game Centeru na Mac - v Mac App Store ještě není tolik her (s podporou GC), ale přece jen tu pár dobrých je - Real Racing 2, VictoryDay, JetDudes....
Jinak jsem samozřejmě normální hráč - Assassin's Creed 2 a Brotherhood, Civilizace 5, Rome Total War, Call of Duty 4: Modern Warfare, Star Wars KOTOR a Jedi Outcast a momentálně šetřím na Star Wars: The Force Unleashed.
A to mám starší MacBook (mid2010), na kterém jsem byl jen nucen upgradovat RAM na 5 Gb.
Ahoj, měl bych dotaz to hraješ vše na MBP mid2010, GF 320M, C2D 2,4 nebo 2,6GHz? To jsou nějaká cedega anebo wine porty a nebo nativní porty přímo pro mac?

Uživatelský avatar
FrankieX
Příspěvky: 14
Registrován: 14 srp 2012 12:32
Bydliště: Praha

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od FrankieX » 15 srp 2012 10:46

pheek píše:
FrankieX píše:Já momentálně jen hraji hry na ozkoušení nového Game Centeru na Mac - v Mac App Store ještě není tolik her (s podporou GC), ale přece jen tu pár dobrých je - Real Racing 2, VictoryDay, JetDudes....
Jinak jsem samozřejmě normální hráč - Assassin's Creed 2 a Brotherhood, Civilizace 5, Rome Total War, Call of Duty 4: Modern Warfare, Star Wars KOTOR a Jedi Outcast a momentálně šetřím na Star Wars: The Force Unleashed.
A to mám starší MacBook (mid2010), na kterém jsem byl jen nucen upgradovat RAM na 5 Gb.
Ahoj, měl bych dotaz to hraješ vše na MBP mid2010, GF 320M, C2D 2,4 nebo 2,6GHz? To jsou nějaká cedega anebo wine porty a nebo nativní porty přímo pro mac?
Nazdar. Jo vše hraji na MB (mid2010) a všechny tyhle hry jsou dělané přímo pro mac, ale také si občas zapnu Parallels Desktop a zahraji si Battlefield: Bad Company 2.
František Vlček
-redaktor webu Český Mac
-Já a Apple: MacBook (mid 2010) - Intel Core 2 Duo 2,4 Ghz, 5 Gb RAM, NVIDIA GeForce 320M 256, iPod Touch 3. generace
-Oblíbené aplikace a hry: Infinity Blade,Order and Chaos, Pages - Mac i iOS,, Assassin's Creed

Jaroslav
Příspěvky: 18
Registrován: 12 srp 2012 15:43

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Jaroslav » 15 srp 2012 18:21

Je celkem zajímavé, že když porovnáte stejné hry, tak na Win mají větší požadavky než na OS X, navíc pokud hrajete hru přímo pro OS X tak jede daleko lépe než na Win... Což je celkem zajímavé,přitom Mac není dělaný primárně na hry.

Uživatelský avatar
Zen
Příspěvky: 35
Registrován: 04 srp 2012 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Zen » 15 srp 2012 18:44

Jardo,

to je hodne rozporuplne tvrzeni.
je samozrejme dobre vyjmenovat aplikace, ktere funguji lepe pod opengl, ale primarni mnozstvy her bylo predse jen vyvijeno pro directX.

Urcite nadejde cas, kdy opengl zaplavy trh ve vetsi mire, jen si nemyslim, ze by to bylo prave ted.

Zustavam s pozdravem
Zen
Obrázek

Faramir

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Faramir » 15 srp 2012 22:24

Tak jsem dnes nainstaloval do Win XP v Parallels Mafii (jedničku) a v 1920x1080 na plné detaily běží nádherně :-) Sice je to deset let stará hra, ale graficky je stále moc pěkná a příběh je luxusní. Ale Mafie 2 přímo pro Mac je na mém Macíkovi pod ML nehratelná. V Lionu se to relativně dalo v 1280x720 na minimální detaily, ale v ML s tím samým nastavení to jede jen kolem 12-15 fps, což je o ničem. Jinak mám pocit, že v ML je všechno rychlejší, ale pro Mafii 2 to neplatí.

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od abiba » 16 srp 2012 09:54

Já už mám dva roky Starcrafta II a to mi stačí na MBA. Občas je to fajn relax si zahrát s kamarády na battle netu, je to taková vzpomínka na mladší roky když vyšel a hrával se Starcraft I.

Mekous
Příspěvky: 3
Registrován: 30 črc 2012 16:47

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Mekous » 16 srp 2012 17:40

Já hraji World of Warcraft a ze Steamu jsem si koupil Left 4 Dead 2 a Team Fortress, všechny tři hry jsou přímo na MAC.
MacBook Pro 13" (mid2010)
iPad 2
iPhone 4s

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od abiba » 17 srp 2012 17:19

A jinak je zajímavá služba OnLIve

Uživatelský avatar
petrskuta
Příspěvky: 21
Registrován: 30 črc 2012 12:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od petrskuta » 20 srp 2012 20:10

No pokud by chtěl někdo zahrát Counter Strike: Source, Left 4 Dead 2, StarCraft II nebo Diablo III - není problém. Rád si zahraji se začátečníkem i profíkem ;)
SuperApple.cz & SuperApple Magazín, Mac-HELP.cz

Uživatelský avatar
filiphovorka
Příspěvky: 98
Registrován: 31 črc 2012 08:27
Bydliště: Spain, Empuriabrava

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od filiphovorka » 24 srp 2012 17:06

zkousel jsem dirt2 z macapp store na mbpro 15" late 2007 ale pod osx 10.7.4 to bylo temer nehratelne, pouze na uplne minimum a svete div se v bootcamp a win7 jsem hral 1280x720 na medium detaily s celkem slusnym fps. toto me totalne odradilo jakoukoliv hru pro osx kupovat nebo i jakkoliv zkouset a dokud me nekdo nepresvedci o opaku zustanu u hrani jen a pouze v bootcamp. taky proto ze me nejvice bavi World of Tanks a ten stejne pro osx neni a nevypada ze nekdy bude... ;)
iPhone 6 128GB
MacBook Pro 15" 2.2 i7 late 2011, 16GB, 512GB ssd, 500GB HDD
MacBook Pro 15" 2.4 c2d 2008
MacBook Air 13" 1.8 i5 2012
iPad 3 64GB LTE ,iPod nano 3g, iPod nano 5g
Airport Extreme, iTV 2g

Rhino
Příspěvky: 315
Registrován: 18 srp 2012 10:11

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Rhino » 08 zář 2012 21:00

Dnes jsem si pořídil Trine 2 ve slevě za 2.99 EUR. Nádhera. Kdo ještě nehrál, doporučuji. Z té grafiky Vás budou oči přecházet. Hraji na základním Macu 2011 a jede jedna báseň.

Faramir

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Faramir » 09 zář 2012 03:09

filiphovorka píše:zkousel jsem dirt2 z macapp store na mbpro 15" late 2007 ale pod osx 10.7.4 to bylo temer nehratelne, pouze na uplne minimum a svete div se v bootcamp a win7 jsem hral 1280x720 na medium detaily s celkem slusnym fps. toto me totalne odradilo jakoukoliv hru pro osx kupovat nebo i jakkoliv zkouset a dokud me nekdo nepresvedci o opaku zustanu u hrani jen a pouze v bootcamp. taky proto ze me nejvice bavi World of Tanks a ten stejne pro osx neni a nevypada ze nekdy bude... ;)
Mám konečně zpátky své Win PC, tak jsem zkusil několik her pro Windows a OS X (mám nainstalovaný Hackintosh 10.8.1) a ve Windows 8 ty hry běží výrazně lépe než v OS X. Největší rozdíl je v Mafii 2, která mi ve Windows 8 běží v 1920x1080 na maximální detaily kolem 50 fps a v OS X v tom samém rozlišení a detailech dá stěží 25 fps. Holt Mac není herní platforma, ovladače nejsou tak dobře optimalizované. Navíc většina Maců ani nemá dostatečný výkon, aby se na nich dalo rozumně hrát a hry v podstatě taky nejsou. Osobně bych si radši koupil konzoli, kdybych neměl výkonné PC, než se trápit na Macu s nedostatkem výkonu a her.

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od abiba » 09 zář 2012 13:08

Mě osobně jde vždy jen o hratelnost a to jak dokáže hra vtáhnout do děje. To pak ani nestíhám tu grafiku sledovat a je mi jedno jaké má rozlišení atd., jelikož stejně kolikrát nepoznám rozdíl u toho a toho efektu. Konzole jsou stejně v tomhle nejlepší, když se dá hrát z gauče u velké tv. a pohodlně ve více lidech, než se mačkat u jednoho monitoru. (neberu tedy strategie a podobné hry)

Proto se mi líbí Onlive, kdyby tohle v sobě měla AppleTv, bylo by to super.:)

Faramir

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Faramir » 09 zář 2012 15:27

Já hraju na 40" TV, která mi slouží jako monitor, takže rozlišení je hodně důležité. Nezapomínej, že stejně jako k TV můžeš připojit konzoli, můžeš k ní připojit i počítač ;-) Už jsem dávno vyrostl z kostičkovaných a trhaných her, kromě příběhu (který považuji za nejdůležitější), chci také kvalitní audiovizuální zážitek a to mi nějaké nízké rozlišení na 40" obrazovce opravdu nedá. Navíc většinu her, která dnes vychází pro OS X mám už dávno dohranou nebo nepatří do mého oblíbeného žánru (nemám rád střílečky). Rád si zahraju strategie (Tropico 4, Settlers, OpenTTD), RPG (Skyrim, Fallout, Two Worlds), adventury (Syberia a podobně, prostě tento styl) a vlastně i akční hry (Assassin`s Creed). Teď třeba hraju L. A. Noire, výborná detektivka, kde záleží nejen na příběhu, ale i na grafice, protože tam je výborně zpracovaná mimika a emoce, podle kterých vyšetřujete. Tuhle hru si prostě na Macu není šance zahrát, protože akorát Mac Pro je dostatečně výkonný, aby ji slušně rozpohyboval a pochybuji, že si někdo koupí Mac Pro aby si zahrál nějakou hru.

hejno.vrn
Příspěvky: 66
Registrován: 30 črc 2012 16:45
Bydliště: Hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od hejno.vrn » 16 zář 2012 00:39

Zrovna hraju Bastion a Superbrothers Sword & Sworcery. Prokládám to šachama v OS X.
MacBook Pro 13" Mid 2009
OS X Mountain Lion
iPod Nano 5th gen

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 242
Registrován: 20 zář 2012 10:56
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Krtek » 07 říj 2012 18:27

Já doteď hrál prakticky jenom na PC případně na MACku ale hry v emulátoru Amigy (ta mně prostě nepustí nikdy!). Teď jsem chvíli zkoušel parallels a rozhod se je koupit. už jsem línej přepínat switchem periferie mezi PC a MACkem. Hraju Diablo II (rád bych i trojku ale díky způsobu distribuce mi nesmí do baráku) a většinou starší hry z DVDček z časáků -Sacreed 1,2, Flatout 1,2 atd. Nic moc náročnýho a většinu toho iMac 27" Late09 zvádá dobře.
Akorát mam problém s Flatoutem Ultimate carnage. Nedá se o hrát a škube se jako kráva. Myslel jsme že na to iMac nemá dokud jsem nepřepnul pohled na auto zepředu. Pak to běží normálně plynule přes 30 fps. Ale jakmile se dívam po směru jízdy tak to dělá 1 snímek za 2 vteřiny :-( A pohledem dozadu se to řídit nedá :-( Netuší někdo, kde může být problém ? Autoři parallels mi vzkázali něco ve stylu že to je prostě problém hry, když jiný behaj dobře :-(
Ináč taky od her vyžaduju aby byly pkud možno v češtině a na fyzickym nosiči. Steam a podobný kraviny odmítam podporovat Taže výběr moc neni :-( Ale v časákách vyšlo her že je do smrti stejně nedojedu :-)
Krom toho jsem díky hrám připopjil k iMackovi 19" LCDčko a mam ho jenom pro virtualizovanej stroj. Ona ta 4850ka fakt nemá na hry v plnym rozlišení 27" iMAcka. Teda, něco šlo, něco bylo zpraseně roztažený, něco cukalo. teď mam všechno natsavený jako klasiku na PC 1280x1024 a jde to.... Až na ten Flatout :-(
MacPro 5.1 s prokletym Yosemitem, iMac G3 Blue Dalmation, G4 17", G4 20", PowerMac G3 B&W, G4 AGP, G4 Cube, G4 QS, G4 MDD + párek Sonnetů.

petr.freyburg
Příspěvky: 9
Registrován: 03 srp 2012 22:52
Bydliště: Brno

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od petr.freyburg » 17 lis 2012 23:58

Já na Macu moc nehraji, na to mám PC, ale vzhledem k tomu, že mám loňský Macbook Air 11" s Intel HD 3000, tak jsem si myslel, že nemám moc na vyběr, ale nedávno jsem si koupil Real Racing 2 a tato hra jede dost dobře a dostalo mě hlavně možnost použití iPodu jako ovladač, takže já se bude otázkou hrání na Macu budu ještě zabývat.. :)
Macbook Air 11" , iPod Touch 4g, Apple TV 2012

Uživatelský avatar
marcelnik
Příspěvky: 55
Registrován: 21 lis 2012 14:05
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od marcelnik » 22 lis 2012 12:18

Ja momentalne hravam COD Black Ops, real racing2, aj slendermana som mal,ale prestolo ma to bavit.Hral som aj vydaeny Starcraft2. Vacsinu hier mam na STEAM.com.
Mam ale problem urcit ako ovladac na real racing2 svoj i phone4 a to robim vsetko presne ako ma byt.
Fungujem na Mountain Lion. Bud nie je podpora na OSX ML, co sa mi moc nezda, alebo je to len momentalny problem serveru.
Funguje vam to v poriadku?
iPhone5 16 Giga
iPad 4
MacBookPro 17" Early 2011
Mountain Lion

Faramir

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Faramir » 22 lis 2012 15:18

Já už rok hraju Skyrim, před pár dny jsem podruhé dohrál Dishonored a právě instaluji Assassin`s Creed III, těším se na něj :-) Ale pravda je, že Mac verze asi není a mini by to stejně neutáhl.

Uživatelský avatar
pheek
Příspěvky: 465
Registrován: 01 srp 2012 07:53
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od pheek » 22 lis 2012 15:43

A na čem to hraješ? Wokna na macu a nebo wokna na PC?

Faramir

Re: Hrajete na Macu?

Příspěvek od Faramir » 22 lis 2012 16:29

Windows 8 na PC, původně počítač na všechno, po pořízení Maca degradován na obyčejnou herní konzoli :-) Maca mám miniho a ten žádnou novější hru prostě nemá šanci utáhnout. Zkoušel jsem Mafii 2 a dalo se to relativně hrát při rozlišení 1280x720 na minimální detaily, kolem 25 fps, ale občas se to škubalo a když nastaly nějaké větší výbuchy nebo prostě větší mela, klesal framerate k absolutně nehratelným 10 fps.... Jenže na herním PC mi běží v 1920x1080 na maximální detaily. Deus Ex Human Revolution je na Macu mini nehratelný v jakémkoliv rozlišení a jakýchkoliv detailech, na herním PC běží opět ve fullHD na maximální detaily. Takže holt si tu udržuju konzoli s Windows 8 kvůli hrám (opravdovou konzoli nechci, kvůli doplňkům, které často používám a na konzolích nefungují, třeba TES bez doplňků je celkem slušná hra/série, ale s doplňky naprosto dokonalá). No a Mac mám na práci, na tu jeho nízký výkon stačí. Ovšem pravda je, že na svém herním PC mám nainstalovaný hackintosh (ML 10.8.2) a podle testů běží lépe než nativní Mac Pro a na tom už hry běží ve fullHD na plné detaily, což je super :-) Ale kupovat si Mac Pro za 70.000 Kč kvůli hraní her je dost šílená představa :-D

Jinak ten můj herní PC není moc výkonný, je to obyčejná i5 750 na 3.6 GHz, 16 GB RAM a dnes už docela podprůměrný Radeon HD 5770 (ten počítač má skoro tři roky, ale výkonem mi zatím v pohodě stačí, akorát by to už pomalu chtělo lepší grafiku, něco z řady HD 7xxx, ale ta není podporovaná OS X a hackintoshe se nechci vzdát).

Odpovědět