Apple account

Hry a zábava na Macu byly dlouho po hříchu opomíjeny. Dnes tomu tak není a jak pro MacOS X a zejména pak pro iOS je nabídka her a zábavy opravdu bohatá. Zde najdete tipy i pomoc v této oblasti.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, lukas5, petrskuta

Odpovědět
aRTies89
Příspěvky: 49
Registrován: 18 lis 2013 20:21

Apple account

Příspěvek od aRTies89 » 08 pro 2013 10:07

Ahoj, mam problem s uctem na appstore. Ucet mam jiz aktivovany, kupoval jsem jiz aplikaci pres iphone, ted jsem si poridil Mac a chtel koupit hru, jenze ted mi pise, ze chce security code, kdyz ho zadam, tak pise, ze moje platebni metoda Mastercard je zablokovana, muzete poradit? Diky.
Resp. myslel jsem, ze je jedno z jakeho apple zarizeni appstore pouzivam, ze jsem ho poprve pouzil pres ios a ted pres mac, ze to bude fugovat normalne.

aRTies89
Příspěvky: 49
Registrován: 18 lis 2013 20:21

Re: Apple account

Příspěvek od aRTies89 » 08 pro 2013 11:53

Posilam co se mi konkretne zobrazuje, pritom udaje jsou spravne, prosim o radu. Diky.

http://www.pixhost.org/show/3399/197372 ... -52-26.png

confusum
Příspěvky: 320
Registrován: 30 črc 2012 13:51

Re: Apple account

Příspěvek od confusum » 08 pro 2013 12:11

Zdravím, podle obrázku je ještě potřeba doplnit security code. C

aRTies89
Příspěvky: 49
Registrován: 18 lis 2013 20:21

Re: Apple account

Příspěvek od aRTies89 » 08 pro 2013 12:39

Ten jsem doplnil, ale ptz jsem paranoidni, tak jsem ho ted smazal, kdyz jsem udelal screenshot :D...Ale pokud zadam a dam potvrdit, tak se mi opet objevi tato hlaska o platebni metode. Zajimave ale je, ze jsem ted kupoval aplikaci pres iphone a uplne v pohode to probehlo.

Uživatelský avatar
lulu
Příspěvky: 2606
Registrován: 31 črc 2012 10:44

Re: Apple account

Příspěvek od lulu » 08 pro 2013 13:08

nedostatečný zůstatek

Kyssi
Příspěvky: 16
Registrován: 05 lis 2013 10:57

Re: Apple account

Příspěvek od Kyssi » 12 pro 2013 12:19

Ano, jak píše lulu - zdá se, že jste si sice koupil aplikaci, ale neměl jste dostatečný zůstatek na účtu, takže se platba neprovedla a Apple pak zablokoval nákupy (i free) z této karty.

Řešení je lehké - počkat na výplatu a znova zadat ten "security code". Pak by se platba za aplikaci měla provést sama a měl by ste být schopný znovu používat Váš účet.

Uživatelský avatar
rony
Příspěvky: 3635
Registrován: 01 srp 2012 07:47
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple account

Příspěvek od rony » 12 pro 2013 12:35

Paranoju vypni, z dvoch dovodov:

1. apple je doveryhodny obchodnik, najviac funguje ako Paypal, tj. nikto sa udaje o tvojej karte nedozvie (urcite nie autor aplikacie)

2. kazda zmena v udajoch o karte vyvola to kolecko s overenim funkcnosti karty (docasnou blokaciou malej sumy) a dostatku prostriedkov na nej.

Tak isto sa system sprava divne ak mas velmi maly zostatok.

ak si paranoik, rob to inak:

v ibankingu si u internetovych platieb nastav limit. az pred platenim si ho zdvihni. predpokladam, ze tvoja banka si za zmenu tohto limitu nic neuctuje ale ask your bank :)

ak si paranoik, radsej si platby ries cez gift karty a budes v klude. prinajhorsom ak trvas teda na platobnej karte, tak si zaloz ucet len na internetove platby alebo si u banky dojednaj kreditnu kartu, fraudy znasa v tom pripade banka nie ty (zjednodusene).

ak tam nemas peniaze, preco si paranoidny? :-)

ps: ak si paranoik, zrejme kartu nikde nikomu nedavas pri plateni, vlastne ju ani nikomu nedavaj ani nou neplat. tam je zrejme najvyssie riziko. rovnako ani nou nevyberaj ziadne peniaze z bankomatov - tam mozes o prachy prist najcastejsie.
-- /\/\ .\ > .\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch spravodaj.madaj.net
 Mac Mini  iPhone 13pro  iPad Pro  Pencil  TV  WATCH  AirPods  Homepod

Odpovědět