hraní na OS X

Hry a zábava na Macu byly dlouho po hříchu opomíjeny. Dnes tomu tak není a jak pro MacOS X a zejména pak pro iOS je nabídka her a zábavy opravdu bohatá. Zde najdete tipy i pomoc v této oblasti.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, lukas5, petrskuta

Odpovědět
controller
Příspěvky: 10
Registrován: 02 pro 2013 18:37

hraní na OS X

Příspěvek od controller » 19 pro 2013 20:28

Ahoj, prosím o radu co se týká hraní.
Nejsem každodenní hráč, ale občas bych vyzkoušel, co iMac zvládne (3,5GHz i7, 16GB RAM, GTX 780). Proto jsem stáhnul zkušební verzi VMWare Fusion6, nainstaloval čistou verzi Win Pro 8.1 a zkusil nainstalovat některé své starší hry (tzn. žádné ultra novinky), ale ani s tim si neporadil a žádnou hru nemůžu rozběhnout. Opravdu se jedná o klasiky typu GTA4 apod.
Přidělil jsem virtuální jednotce přesně půlku výkonu iMacu, což by mělo být dostatečné.
Bohužel nespustím nic, pokaždé mi to hlásí nějakou chybu s knihovnami, ovladači apod. Může to být tím, že ve správci zařízení je vše jako VMWare (např. "Grafický čip VMWare" apod.)?
Dělám něco špatně? Nebo je na hraní lepší Parallels Desktop?
Díky moc za jakoukoliv radu!

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: hraní na OS X

Příspěvek od MichalM.Mac » 19 pro 2013 20:54

Cau. Tohle vlákno patří do herní sekce a pravděpodobně to tam bude přesunuto.

Nejprve otázka. Uvažoval si o instalaci Windows na samostatný oddíl? (BootCamp) Jde do toho bootovat i případně i pak virtualizovat ve VMware.

VMware ani Parallels nejsou IMHO vhodná řešení na hraní her typ GTA IV (Port z konzole pro PC, ve své době hodně kritizovaný (bugy/náročnost)). Některé starší hry v tom fungovat budou a třeba i dobře, ale nemusí nutně všechny. + je Win 8.1 ve VM vhodný systém pro hraní starších her? Někdo mi teď tvrdil, že zpětná kompatibilita je horší než u Win 7 (nevim, Win nejsou moje parketa).

Pokud to vyloženě chceš hrát pod OS X, můžeš ještě experimentovat s různými odrůdami Wine
–> http://www.codeweavers.com (komerční)
–> http://portingteam.com (free)
-> http://winebottler.kronenberg.org, http://wiki.winehq.org/MacOSX (Do It Yourself)
Dělám něco špatně?
Ujisti se, že máš zapnutou 3D akceleraci pro virtuální stroj a ve Windows je nainstalovaný odpovídající DirectX.
http://www.microsoft.com/en-us/download ... aspx?id=35
http://support.microsoft.com/kb/179113
Screen Shot 2013-12-19 at 20.34.24 .png
Nebo je na hraní lepší Parallels Desktop?
Parallels ve srovnávacích testech vychází na 3D o něco málo lépe, ale zase to neni nic zásadního. Parallels narozdíl od VMware nově podporuje DirectX 10. Pro starší hry to není tolik podstatné. Na hraní her imho vyjde lépe Parallels, ale opět stejná poznámka jako o několik odstavců výše.

controller
Příspěvky: 10
Registrován: 02 pro 2013 18:37

Re: hraní na OS X

Příspěvek od controller » 30 pro 2013 09:55

Díky moc za rady a tipy.
Ani s Fusion6, ani s Paralllels9 jsem nebyl schopný přesvědčit systém, že je v tom správná grafická karta.
Vytvořil jsem tedy přes bootcamp partition na disku a nainstaloval čistou verzi Win8.1, kde jsem rozchodil všechny ostatní hry, kromě GTA IV. Po pár dnech zápasení a zkoušení se dostávat do bootcampu rovnou z Parallels (což mi dělalo stejný problém s grafikou jako bych to přes bootcamp ani neměl) jsem ten boj vzdal, vytáhl jsem letité DVD s Win7, nainstaloval GTA IV a hraju vše, jak jsem chtěl.
Jen musím kvůli hraní restartovat do druhého systému. To sice není optimální, ale vzhledem k frekvenci s jakou hraju to není tak zásadní a budu doufat, až vyjde GTA V najednou pro PC a MAC :)
Ještě jednou díky za pomoc!

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: hraní na OS X

Příspěvek od MichalM.Mac » 31 pro 2013 14:08

Nz

Když máš něco v Paralels, je jedno jestli Win jsou v souboru nebo na oddílu (bootcamp). Možnosti grafiky jsou stejné.

Uživatelský avatar
petr.sybol
Příspěvky: 559
Registrován: 22 led 2013 14:58
Bydliště: Praha

hraní na OS X

Příspěvek od petr.sybol » 04 bře 2014 00:58

MichalM.Mac píše:Nz

Když máš něco v Paralels, je jedno jestli Win jsou v souboru nebo na oddílu (bootcamp). Možnosti grafiky jsou stejné.
Je to markantni rozdil, jelikoz Parallels vyuziva graficky ovladac z OS X v upravene forme, kdezto v Bootcampu pristupuje system nativne k ovladaci se vsemi serepetickami, nemluve o aktualnejsi verzich Win ovladace grafiky, ktere jsou zpravidla vykonejsi a vychytanejsi, nez ty v OS X.
| iPhone 12 Mini 64GB |
| iPad Pro M1 2021 | Apple TV 4K 2022 |

Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 500
Registrován: 03 čer 2013 17:48

Re: hraní na OS X

Příspěvek od zelenac » 04 bře 2014 02:16

ma nekdo zkusenost z poustenim her přímo v OSX pres WINE bottler nebo WINESKIN případne jeste crossover ? ma to smysl ?
Od applu mam vse, poradim s cimkoli budu moct klidne piste zpravu***pisu jak prase, omlouvám se

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: hraní na OS X

Příspěvek od albertan » 04 bře 2014 04:12

To uz jsou lepsi ty Parallels ...
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: hraní na OS X

Příspěvek od MichalM.Mac » 04 bře 2014 07:11

petr.sybol píše:
Je to markantni rozdil, jelikoz Parallels vyuziva graficky ovladac z OS X v upravene forme, kdezto v Bootcampu pristupuje system nativne k ovladaci se vsemi serepetickami, nemluve o aktualnejsi verzich Win ovladace grafiky, ktere jsou zpravidla vykonejsi a vychytanejsi, nez ty v OS X.
Já ale mluvim o bootcamp oddílu nastartovaném v Parallels ne o Windows nabootovaných jako na PC.

Uživatelský avatar
petr.sybol
Příspěvky: 559
Registrován: 22 led 2013 14:58
Bydliště: Praha

Re: hraní na OS X

Příspěvek od petr.sybol » 04 bře 2014 10:22

Blbe ctu. Tak to souhlas :-)
| iPhone 12 Mini 64GB |
| iPad Pro M1 2021 | Apple TV 4K 2022 |

Uživatelský avatar
Shootercz
Příspěvky: 67
Registrován: 14 srp 2012 22:37

Re: hraní na OS X

Příspěvek od Shootercz » 19 bře 2014 23:01

Ahoj chci se zeptat jde na mac dostat do hry čeština? Díky
iPad 2 Wi-fi 3G 32GB Game Center: Shootercz
iPhone 5S 32GB Gameloft Live: Shootercz
iMac mid 2012

Uživatelský avatar
MichalM.Mac
Příspěvky: 3342
Registrován: 30 črc 2012 11:03
Kontaktovat uživatele:

Re: hraní na OS X

Příspěvek od MichalM.Mac » 19 bře 2014 23:15

Záleží na hře. Často stačí nahradit/přidat pár souborů. Většina lokalizací je však zabalena do nějaké formy instalátoru -> muselo by se to vybagrovat.

Odpovědět