Škola a App

Apple vždy věnoval velkou pozornost školství a MacOS X a iOS nabízí tisíce aplikací pro studenty i učitele. Zde se na ně můžete zeptat.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser

Odpovědět
Saimonex
Příspěvky: 81
Registrován: 16 črc 2012 07:35

Škola a App

Příspěvek od Saimonex » 19 črc 2012 16:19

Ahoj jsem student vysoké školy a určitě doporučuji app iStudies na organizaci celého semestru nebo roku (rozvrh, zkoušky, knížky, učebny, připomínky, poznámky, upozornění a mnoho dalších vychytávek, které mi hodně zjednodušují každý den). Dále určitě různé druhy scanerů a office (jak na editaci tak na prohlížení).


Ale chci se zeptat na App pro iPad konkrétně. Viděl jsem na webu Applu, že používají lidé v US ty knížky iBooks textbooks myslím. A zaujalo mě to že v těch knížkách jsou videa, 3D objekty, dělení buněk při pohybu prstu, kostry s možností tapu na její části apod. Což mi příjde hodně moc užitečné. Ale nenašel jsem kde se to dá stáhnou. Pouze z appstore jsem si stáhl app na vytváření těchto knih --> iBooks autor.

Konkrétně toto: http://www.youtube.com/watch?v=Z6HeyTldraw


Nevíte o tom víc někdo?

Děkuji
Apple iPhone 4 16G/white - Vodafone, iOS 7
Apple Macbook Pro 15 Quad-core i7 2.4 GHz/16 GB/120 SSD+750 GB/HD 6770M/C/Mountain Lion (late 2011)
Apple iPad 3.generace 64Gb WiFi white iOS 7

Saimonex
Příspěvky: 81
Registrován: 16 črc 2012 07:35

Re: Škola a App

Příspěvek od Saimonex » 19 črc 2012 16:46

Teď jsem našel dobrý tutorial na dělání 3D --> http://www.youtube.com/watch?v=4rsNA04e ... re=related
Apple iPhone 4 16G/white - Vodafone, iOS 7
Apple Macbook Pro 15 Quad-core i7 2.4 GHz/16 GB/120 SSD+750 GB/HD 6770M/C/Mountain Lion (late 2011)
Apple iPad 3.generace 64Gb WiFi white iOS 7

MartinZajicek
Příspěvky: 9
Registrován: 15 črc 2012 20:21
Bydliště: Praha

Re: Škola a App

Příspěvek od MartinZajicek » 19 črc 2012 18:48

Textbook, ktery jsi videl na Keynote se da stahnout z iTunes store. Nejlepe pres iBooks, knizka se pak jmenuje E.O. Wilson’s Life on Earth ;)

Uživatelský avatar
honza.svasek
Příspěvky: 371
Registrován: 15 črc 2012 22:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Škola a App

Příspěvek od honza.svasek » 02 srp 2012 01:10

Saimonex píše:Ahoj jsem student vysoké školy a určitě doporučuji app iStudies na organizaci celého semestru nebo roku (rozvrh, zkoušky, knížky, učebny, připomínky, poznámky, upozornění a mnoho dalších vychytávek, které mi hodně zjednodušují každý den). Dále určitě různé druhy scanerů a office (jak na editaci tak na prohlížení).


Ale chci se zeptat na App pro iPad konkrétně. Viděl jsem na webu Applu, že používají lidé v US ty knížky iBooks textbooks myslím. A zaujalo mě to že v těch knížkách jsou videa, 3D objekty, dělení buněk při pohybu prstu, kostry s možností tapu na její části apod. Což mi příjde hodně moc užitečné. Ale nenašel jsem kde se to dá stáhnou. Pouze z appstore jsem si stáhl app na vytváření těchto knih --> iBooks autor.
Děkuji

Ahoj, víš jak zobrazit události z iStudiez v iCalu?
Nejsem jen sarkastický...taky spím.

Wamer
Příspěvky: 118
Registrován: 30 črc 2012 15:16
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škola a App

Příspěvek od Wamer » 03 srp 2012 00:47

Jde ti o to takové knihy vytvářet, nebo chceš jen získat nějaké pro studium?

Mě příjdou TextBooks naprosto úžasné. Škoda je pouze, že Apple (snad zatím) neuvedl verzi prohlížeče pro Mac a případně by nebylo na škodu i Windows. Věřím, že by se něco takového dostalo do mas po celém světě.
Zdeněk Topič - Stormio - vývoj kvalitních iOS aplikací

Wamer
Příspěvky: 118
Registrován: 30 črc 2012 15:16
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Škola a App

Příspěvek od Wamer » 03 srp 2012 12:41

honza.svasek píše:
Saimonex píše:Ahoj jsem student vysoké školy a určitě doporučuji app iStudies na organizaci celého semestru nebo roku (rozvrh, zkoušky, knížky, učebny, připomínky, poznámky, upozornění a mnoho dalších vychytávek, které mi hodně zjednodušují každý den). Dále určitě různé druhy scanerů a office (jak na editaci tak na prohlížení).


Ale chci se zeptat na App pro iPad konkrétně. Viděl jsem na webu Applu, že používají lidé v US ty knížky iBooks textbooks myslím. A zaujalo mě to že v těch knížkách jsou videa, 3D objekty, dělení buněk při pohybu prstu, kostry s možností tapu na její části apod. Což mi příjde hodně moc užitečné. Ale nenašel jsem kde se to dá stáhnou. Pouze z appstore jsem si stáhl app na vytváření těchto knih --> iBooks autor.
Děkuji

Ahoj, víš jak zobrazit události z iStudiez v iCalu?
http://istudentpro.com/index.html, na stránkách mají že to podporují, je to ve spodní části, tak doporučuji projít si nastavení. Pokud se to teda nepodporuje pouze Pro verze.
Zdeněk Topič - Stormio - vývoj kvalitních iOS aplikací

Uživatelský avatar
honza.svasek
Příspěvky: 371
Registrován: 15 črc 2012 22:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Škola a App

Příspěvek od honza.svasek » 05 srp 2012 11:25

Mám PRO verzi, ale prostě mi to nejde :/ :D
Zobrazuje to věci z iCalu v kalendáři v aplikaci, ale já potřebuju, aby věci, které vytvořím v aplikaci byly vidět v nativním kalendáři...
Nejsem jen sarkastický...taky spím.

Saimonex
Příspěvky: 81
Registrován: 16 črc 2012 07:35

Re: Škola a App

Příspěvek od Saimonex » 17 srp 2012 13:21

To jsem ani nezkousel teda vyzkousim a dam vedet.


Jinak TextBooks: No vytvářet taky klidně, protože jsou pouze v Angličtině a když je to odborný text tak si myslím že 89% lidí to je na prd. Takže spíš tvořit i české no. Studuji konstrukce, dřevostavby a nábytek. Tak se pokusím něco udělat :). Hlavně mě to strašně baví jak si můžeš otáčet ty 3D objekty a pouštět videa --> Geniálnost prostě!!!!!!!!!
Apple iPhone 4 16G/white - Vodafone, iOS 7
Apple Macbook Pro 15 Quad-core i7 2.4 GHz/16 GB/120 SSD+750 GB/HD 6770M/C/Mountain Lion (late 2011)
Apple iPad 3.generace 64Gb WiFi white iOS 7

Uživatelský avatar
honza.svasek
Příspěvky: 371
Registrován: 15 črc 2012 22:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Škola a App

Příspěvek od honza.svasek » 23 srp 2012 05:59

Tak co? Nejde viď?
Nejsem jen sarkastický...taky spím.

Saimonex
Příspěvky: 81
Registrován: 16 črc 2012 07:35

Re: Škola a App

Příspěvek od Saimonex » 23 srp 2012 21:53

no asi ne no
Apple iPhone 4 16G/white - Vodafone, iOS 7
Apple Macbook Pro 15 Quad-core i7 2.4 GHz/16 GB/120 SSD+750 GB/HD 6770M/C/Mountain Lion (late 2011)
Apple iPad 3.generace 64Gb WiFi white iOS 7

Uživatelský avatar
marekpiggy
Příspěvky: 229
Registrován: 31 črc 2012 20:51
Bydliště: Hradec Králové

Re: Škola a App

Příspěvek od marekpiggy » 22 zář 2012 15:04

Tak jsem si chvíli pohrál s iStudiez Pro na iPhonu a vypadá to zatím moc dobře. :)
Editor, korektor a redaktor magazínu Appliště.cz

Obrázek

Odpovědět