Apple do skoly

Apple vždy věnoval velkou pozornost školství a MacOS X a iOS nabízí tisíce aplikací pro studenty i učitele. Zde se na ně můžete zeptat.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser

Odpovědět
Uživatelský avatar
honza.svasek
Příspěvky: 371
Registrován: 15 črc 2012 22:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Apple do skoly

Příspěvek od honza.svasek » 23 srp 2012 06:14

Blíží se nám novy školní rok a já musím hledat alternativu za iStudiez. Aplikace je to bezesporu úžasná, ale chybi ji jedna podstatná věc: integrace do iCalu. Jakožto na život si vydělávající student nemám jen skolu každodenním chlebem, ale potřebuju mít zároveň přehled o schůzkách, plánech, no zkratka chci svůj čas využit k maximalni efektivitě a vědet kdy a co přesně mám udělat a to jak do skoly, tak do pracovního zivota. Jasně, ze iStudiez ukazuje věci z iCalu, ale nejde to obráceně. Já potřebuju, aby nástroj, který hledám, mi vytvořil úkol/poznámku a hodil ji do iCalu, jez používám jako primární nástroj společně s Things na plánování svého času.
Zároveň bych uvítal verzi jak pro iPhone, iPad, Mac a jakožto milovník všeho cloudoveho i tuto úžasnou vlastnost automatického sychronizovani.
Co od aplikace potřebuju:
- integrace do iCal
- dobré grafické zpracování a uživatelské prostředí
- podrobné funkce tipů zadávání učebny, vytvoření rozvrhu do skoly
- vytváření domácích úkolu (k ty prave potřebuju vidět v iCal)
- verze pro iPhone, iPad, Mac
- cloud sychronizace

Hledám i nejaký vhodný nástroj na psaní poznámek. Ale s příchodem ML to asi vidím na pages.
Budu rad za každy typ!
Nejsem jen sarkastický...taky spím.

Tomas
Příspěvky: 88
Registrován: 31 črc 2012 17:11

Re: Apple do skoly

Příspěvek od Tomas » 26 srp 2012 16:00

s pricohdom noveho ML by som to asi, ako som uz spominal v inej teme, nechal na calendar a reminders :)

Uživatelský avatar
honza.svasek
Příspěvky: 371
Registrován: 15 črc 2012 22:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple do skoly

Příspěvek od honza.svasek » 26 srp 2012 17:06

Využívám Things a Calendar...asi to tak nechám...
Nejsem jen sarkastický...taky spím.

Uživatelský avatar
lesator
Příspěvky: 25
Registrován: 30 črc 2012 15:45

Re: Apple do skoly

Příspěvek od lesator » 28 srp 2012 14:12

Co já vím, tak iStudiez je ale do iCalu integrováno. Pokud vytvoříš událost v iStudiez, tak se ti objeví i v iCal :). To samé se bohužel nedá říct o úkolech, ale to je, dá se říct, pochopitelné:

Když používáš jen iCal, tak v něm taky vytváříš jen události, nikoli úkoly (na to máš dejme tomu Reminders, když zůstaneme u nativních aplikací). Takže ony úkoly v iStudiez jsou pouze přidanou hodnotou, se kterou si iCal neporadí (je to app na události), obzvlášť když k tomu přičteš to, že úkoly z iStudiez by měly být vázány na předměty. A btw, úkoly z Reminders se ti taky nezobrazují v iCalu, nebo se pletu? Tím si teda nejsem zcela jist, protože jsem je používal jen chvíli a nezobrazovaly se mi tam.

Takže čistě teoreticky by ti stačila jen tahle jediná aplikace - iStudiez, protože i na poznámky bys mohl používat tu funkci úkoly (do pole "popis" se vejde přibližně 1000 znaků) ;)
iMac 21.5" (mid 2011), Macbook Air 11" (mid 2013), iPod Touch 32GB (late 2012), iPod Classic 160GB, iPhone 5S 16GB

Uživatelský avatar
honza.svasek
Příspěvky: 371
Registrován: 15 črc 2012 22:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple do skoly

Příspěvek od honza.svasek » 29 srp 2012 15:23

iStudiez opravdu nepodporuje integraci do iCal. Lze sice vidět věci z iCal v iStudiez, nicméně obráceně to možné není :)
Nejsem jen sarkastický...taky spím.

Uživatelský avatar
lesator
Příspěvky: 25
Registrován: 30 črc 2012 15:45

Re: Apple do skoly

Příspěvek od lesator » 30 srp 2012 12:43

Já když vytvořím událost (ne úkol) v iStudiez, tak se mi zobrazí i v iCalu.
iMac 21.5" (mid 2011), Macbook Air 11" (mid 2013), iPod Touch 32GB (late 2012), iPod Classic 160GB, iPhone 5S 16GB

Uživatelský avatar
honza.svasek
Příspěvky: 371
Registrován: 15 črc 2012 22:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple do skoly

Příspěvek od honza.svasek » 31 srp 2012 23:33

Ano, ale vytvoř si událost i Studiez, ať se jedna o úkol či test, tak se ti v iCalu nezobrazí. To znamená, ze když přijdu ze skoly, tak musím používat 2 aplikace - istudiez a iCal. To znamená, ze platí, co jsem výše zmínil. Istudiez ti zobrazí věci z iCal, ale obráceně to nejde!
Nejsem jen sarkastický...taky spím.

Uživatelský avatar
honza.svasek
Příspěvky: 371
Registrován: 15 črc 2012 22:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple do skoly

Příspěvek od honza.svasek » 31 srp 2012 23:39

Vyjádřil jsem se nepřesně. Vytvoř si například zkoušku...to co chci vytvořit v istudiez a vidět v iCal...to je pro mě věc, kterou tam potřebuju vidět...
Nemyslím, ze vytváříš typickou cal událost jen v icalu..to funguje...
Nejsem jen sarkastický...taky spím.

Uživatelský avatar
lesator
Příspěvky: 25
Registrován: 30 črc 2012 15:45

Re: Apple do skoly

Příspěvek od lesator » 01 zář 2012 08:32

Samozřejmě, že ti to úkol/zkoušku a další věci typický pro iStudiez nezobrazí v iCalu. To jsem se snažil vysvětlit v tom předešlém příspěvku - iCal je pouze na události, úkoly z Reminders se ti v iCalu taky nezobrazí. To není chyba iStudiez :). Pokud chceš aplikaci na všechno, tak tou je iStudiez - můžeš vytvářet události, zkoušky, úkoly a připadně taky ty poznámky ;). Ale pokud to všechno chceš ještě vidět i v iCalu, tak takovou aplikaci asi seženeš těžko, imho.
iMac 21.5" (mid 2011), Macbook Air 11" (mid 2013), iPod Touch 32GB (late 2012), iPod Classic 160GB, iPhone 5S 16GB

Uživatelský avatar
honza.svasek
Příspěvky: 371
Registrován: 15 črc 2012 22:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Apple do skoly

Příspěvek od honza.svasek » 05 zář 2012 12:59

iHomework umí:)
Nejsem jen sarkastický...taky spím.

Odpovědět