Grapher app - problém

Apple vždy věnoval velkou pozornost školství a MacOS X a iOS nabízí tisíce aplikací pro studenty i učitele. Zde se na ně můžete zeptat.

Moderátoři: MichalM.Mac, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Carlooser

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachtan1
Příspěvky: 150
Registrován: 30 črc 2012 21:53

Grapher app - problém

Příspěvek od Lachtan1 » 13 říj 2013 22:14

Ahoj, mám takovej problém. Udělal jsem graf v aplikaci Grapher (nativni app na grafy v utilitách). Už jsem skusil snad všecko a sem na pokraji rozmlácení počítače. Hodnoty na ose y jsou přesně na ose - osa prochazi prostředkem čísel. Nevíte jak ty hodnoty/čísla nastavit aby se ukazovali nalevo/napravo od osy? Mě by to tam nevadilo ale učitelé by mě ukřižovali a excelu bych se rád vyhnul (ikdyž jej mám). Diky moc za rady !! :)

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4638
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Grapher app - problém

Příspěvek od ra3662 » 14 říj 2013 06:45

Nehledáš dobře kolego, takže:
formát/osy a mřížky
Kartézká soustava (je potřeba si zjistit rozsah os)
Osa x/upravit/pozice/vlastní (a zadám zjištěnou hodnotu, pokud je osa y -5, tak zadám -5,3 asi, tím se dostanu textem pod graf)

Snad je to popsané srozumitelně.

Uživatelský avatar
Lachtan1
Příspěvky: 150
Registrován: 30 črc 2012 21:53

Grapher app - problém

Příspěvek od Lachtan1 » 14 říj 2013 12:13

Jak dorazím domů vyzkouším. Diky moc :)

Update: Boužel.. Nekde to. Možna sem to blbě napsal. Dám sem foto co myslím. To co popisuješ nezabírá. Ale i tak díky

https://www.icloud.com/photostream/#A5Gf693ZJINaxC

Mám na mysli ty hodnoty. Ne popis osy. To sem jenom zapomel posunout
Naposledy upravil(a) Lachtan1 dne 18 říj 2013 18:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Lachtan1
Příspěvky: 150
Registrován: 30 črc 2012 21:53

Re: Grapher app - problém

Příspěvek od Lachtan1 » 18 říj 2013 18:02

Pro ty co mají stejnej problém sem to vyřešil tak, že sem klikl na inspektor. Po tom co se zobrazil sem klikl na osu kterou sem chtěl upravovat a inspektor se změnil. Tam sem už nastavil co sem potřeboval. Nebylo to nic těžkyho jenom mě nenapadlo ještě s otevřenym inspektorem kliknout na osu.

Odpovědět