MacBook - nejde zvuk

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
rrrr
Příspěvky: 2
Registrován: 19 dub 2014 16:51

MacBook - nejde zvuk

Příspěvek od rrrr » 19 dub 2014 16:57

Zdravím,
chtěl bych se zeptat: z ničeho nic mi nefunguje zvuk, při ovládání hlasitosti se zobrazuje toto:
http://oi60.tinypic.com/34s5qo9.jpg
Nevíte prosím někdo, čím to je?
Díky
rrrr

Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 500
Registrován: 03 čer 2013 17:48

Re: MacBook - nejde zvuk

Příspěvek od zelenac » 19 dub 2014 17:00

to mi udělalo před mesícem po aktualizaci OSX, zniceho nic...psal sme i na apple.com nakonec sem musel reinstal systemu ...možna budes mít víc stestí

tady je moje debata z apple.com doporucujou mi tam naky postupy jak to řešit:

https://discussions.apple.com/thread/5969027

hodne stestí
Od applu mam vse, poradim s cimkoli budu moct klidne piste zpravu***pisu jak prase, omlouvám se

Uživatelský avatar
Bufik
Příspěvky: 120
Registrován: 17 srp 2012 18:35

Re: MacBook - nejde zvuk

Příspěvek od Bufik » 20 dub 2014 08:26

Tak tohle se mi stalo asi před dvěma dny. Ikona reproduktoru v liště byla šedá a nešlo měnit hlasitost. Se sluchátky vše fungovalo normálně. Vlezl jsem do nastavení - zvuk a tam místo interní reproduktory bylo něco o optickém zvuku. Nepomáhalo nic tak jsem udělal reset MacBooku a vše bylo ok. Ještě jsem pro jistotu opravil práva a od té doby klid. Zajímavé že tato chyba se mi stala , když jsem hrál WOW se sluchátky a po ukončení hry a vytáhnutí sluchátek se to stalo.
MacBook Air 11" 2012 , i7, 8GB , 512GB SSD
Phone X 256GB
iPad mini 16GB WiFi
Apple watch 4

Uživatelský avatar
zelenac
Příspěvky: 500
Registrován: 03 čer 2013 17:48

Re: MacBook - nejde zvuk

Příspěvek od zelenac » 20 dub 2014 12:19

Bufik píše:Tak tohle se mi stalo asi před dvěma dny. Ikona reproduktoru v liště byla šedá a nešlo měnit hlasitost. Se sluchátky vše fungovalo normálně. Vlezl jsem do nastavení - zvuk a tam místo interní reproduktory bylo něco o optickém zvuku. Nepomáhalo nic tak jsem udělal reset MacBooku a vše bylo ok. Ještě jsem pro jistotu opravil práva a od té doby klid. Zajímavé že tato chyba se mi stala , když jsem hrál WOW se sluchátky a po ukončení hry a vytáhnutí sluchátek se to stalo.
tohle co popisujete vy se obcas stava (me se to jeste nestalo ale slyšel sem o te chybe) a mylím že stačí ani ne reset ale v monitoru aktivity ukončit "coreaudiod"
Od applu mam vse, poradim s cimkoli budu moct klidne piste zpravu***pisu jak prase, omlouvám se

rrrr
Příspěvky: 2
Registrován: 19 dub 2014 16:51

Re: MacBook - nejde zvuk

Příspěvek od rrrr » 21 dub 2014 21:13

Díky za rady, zkusím upgrade systému a pak se podívám na ty rady z us fóra.
r

vladimirpick
Příspěvky: 272
Registrován: 11 zář 2013 16:45

Re: MacBook - nejde zvuk

Příspěvek od vladimirpick » 05 říj 2018 15:52

Podobný problém - při ovládání zvuku tlačítky Fn+F11,F12 se objevil stejný obrázek.
Nakonec se ukázalo, že jde o mechanickou závadu zdířky - stačilo půjčit si jacka a od té doby je vše zase v pořádku.
Zdravím
Vladimír
MacBook Air 2019, Sonoma 14.2,
128 GB, 8 GB
iPhone 12 mini, iOS 17.2 64 GB

vladimirpick
Příspěvky: 272
Registrován: 11 zář 2013 16:45

Re: MacBook - nejde zvuk

Příspěvek od vladimirpick » 06 dub 2019 08:58

Tak ještě jednou:
Po čtyřech měsících zničehonic opět přestaly jít reproduktory a konektor nepomáhal.
I zkusil jsem velice opatrně párátko - a opět se rozběhly. Zřejmě se do zdířky dostala špína.
Vláďa
Vladimír
MacBook Air 2019, Sonoma 14.2,
128 GB, 8 GB
iPhone 12 mini, iOS 17.2 64 GB

k-ooo-k
Příspěvky: 1
Registrován: 08 srp 2019 18:39

Re: MacBook - nejde zvuk

Příspěvek od k-ooo-k » 08 srp 2019 18:46

Ahoj všem, mám také problém s tím, že mi nefunguje zvuk.
Mám MacBook Air model z roku 2015 a poslední dobou se mi stává, že najednou přestane fungovat zvuk.
Můžu normálně ovládat hlasitost, ale žádné zvuky nevychází (ani z reproduktoru, ani ze sluchátek). V samotném konektoru problém nebude, protože po restartu vše funguje.
Všiml jsem si jedné věci: vždy když přestane zvuk fungovat, zároveň mi přestanou jít přehrávat videa v Safari (YouTube, iVysílání, prostě cokoliv) - netuším, jestli to může mít souvislost.
Jsem laik, zatím jsem zkoušel upgdradovat na aktuální iOS a úplně odinstalovat FlashPlayer. Potíže ale trvají. V současnosti mi zvuk přestane fungovat i 4krát denně, takže pořád restartuju...
Kdybyste měli jakékoliv tipy, co by mohlo pomoct, budu za ně rád. Předem díky :-)

Odpovědět