Problém s displayem u Macbook Air 13" - čím to může být?

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
TomasGazur
Příspěvky: 8
Registrován: 22 pro 2013 22:55

Problém s displayem u Macbook Air 13" - čím to může být?

Příspěvek od TomasGazur » 03 říj 2014 20:57

Ahoj,
poslední dobou mám problém u Macbooku Air (model 2011). Párkrát se mi stalo že nefungoval display (nezapnul se a nebo byl jen našedivělý). Myslel jsem si že prostě odešel, ale při zavření víka a znovu otevření opět naskočil a fungoval takhle měsíc, potom to samé. Došlo mi že se to stává jen když se zavírá/otevírá a to jen občas.

Vzal jsem ho do servisu a bylo mi řečeno že je potřeba kompletně vyměnit celé horní víko za 12 tis.?

Nepříjde mi že by bylo potřeba měnit komplet víko. Předpokládám že bude někde jen špatný kontakt nebo kabel?

Stalo se vám něco podobného? Případně pokud toto čte někdo kdo se živý opravou Apple notebooku, prosím o PM s cenou opravy a případně se domluvíme.

Děkuji moc za tipy a rady :)

Tomáš

Uživatelský avatar
Zen
Příspěvky: 35
Registrován: 04 srp 2012 14:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s displayem u Macbook Air 13" - čím to může být?

Příspěvek od Zen » 05 říj 2014 17:56

Ahoj,

nejdriv se podivej do ceho pujdes a zda-li mas potrebne nastroje na diagnostiku. Vetsinou staci lupa.

Doporucuji si nejprve nastudovat iFixIt https://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Ai ... ement/6361
Obrázek

TomasGazur
Příspěvky: 8
Registrován: 22 pro 2013 22:55

Re: Problém s displayem u Macbook Air 13" - čím to může být?

Příspěvek od TomasGazur » 05 říj 2014 19:04

Díky za odkaz. iFixit znám a koukal jsem se na to. Mají i videa. Bejt to například špatný display, tak vím co to přesně je a vyměním si to, takhle je problém že přesně nevím co tu chybu způsobuje.

Snad se najde nějaký servis, který by to dokázal za rozumnou cenu opravit. Při nejhorším ho hold otevřu a budu doufat že problém uvidím.

Odpovědět