MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od treysand » 09 lis 2014 18:55

Kdo by měl nějaký dotaz na 15ctkovou retinu tak se klidně ptejte či na Mac OS X a alternativní software s windows.
Určitě se tady najde nějaká dobrá duše která bude zase odpovídat na problematiku 13ctkové verze.
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

trevor12
Příspěvky: 200
Registrován: 27 črc 2014 10:53

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od trevor12 » 09 lis 2014 21:20

mne by zajimalo jak moc je OK prace v ruznych win aplikacich v parallels desktop ve fullscreenu, jde mi o to, jak je ostry text, fonty, menu, ikony, layout ... ruznych win aplikaci atd ... jestli to os x (parallels) umej nejak skalovat nebo dokonce nejak inteligentne spoustet v retina rozliseni nebo jak moc jsou jednotlive zejm. ruzne 3rd party legacy programy holt zmrsene, nebo jestli aspon kdyz se snizi rozliseni z retiny na treba full hd je to OK, nebo co kde nastavit aby to bylo vsechno OK zobrazovano s primerenou velikosti vseho (ne miniaturni) jako kdyz si to spoustim na PC s windows ... uz jsem se jednou na tohle ptal petra sybola ale zajimala by mne i zkusenost dalsich lidi treba s jinymi aplikacemi ...

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od treysand » 09 lis 2014 21:42

Já mám bohužel stejnou skusenost ;-) proste windowa aplikace na HiDPI mód moc dobře nejedou :-) nejlepší je najít alternativu na Mac
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

P1x3L61
Příspěvky: 151
Registrován: 23 kvě 2014 20:54

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od P1x3L61 » 10 lis 2014 09:53

Používam Parallels s nainštalovaným Win 8.1 a po grafickej stránke sa windows zobrazuje nádherne, samozrejme mi zabralo pár minút všetko nastaviť, ale teraz vyzerá ostro, aj text, aj aplikácie.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od swenak » 10 lis 2014 10:43

Tak o tom bych s dovolenim pochyboval;) Spise nejste tolik narocny, nebo pouzivate par aplikaci, co si s HiDPI umi poradit. Na beznou dlouhodobou praci s beznymi splikacemi je to dost problematicke.

trevor12
Příspěvky: 200
Registrován: 27 črc 2014 10:53

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od trevor12 » 10 lis 2014 10:57

to je zvlastni dost si lidi stezujou ze vetsina windows aplikaci vypada na retine dost blbe - maji rozhozeny layout, roletove menu, mazlej text, fonty, ikony ... miniaturni velikost atd ...

Uživatelský avatar
golinho
Příspěvky: 286
Registrován: 30 črc 2012 12:21
Bydliště: Břeclav

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od golinho » 10 lis 2014 11:23

Tyjo chlapi, včera jsem se rozhodl, že si koupím Retinu a možná tam hodím i Wokna (jenom skrz školu) a vy na ni takhle :D
MacBook Pro Retina 2014 8GB 256GB
iPhone 5 16GB White
iPod Shuffle


trevor12
Příspěvky: 200
Registrován: 27 črc 2014 10:53

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od trevor12 » 10 lis 2014 12:45

jen pro zajimavost tady na tom videu na nem spustil cca 300 apps najednou a ani to nespadlo

cca od 6:30 min https://www.youtube.com/watch?v=goT3olU_sUo

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od swenak » 10 lis 2014 13:00

Tak pokud OSX funguje tak, jak jsem četl, tak to je v pořádku, protože pouze aplikace na popředí si bere prostředky. A taky je to takovej test, no, mírně nereálný :-)

P1x3L61
Příspěvky: 151
Registrován: 23 kvě 2014 20:54

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od P1x3L61 » 10 lis 2014 17:23

swenak píše:Tak o tom bych s dovolenim pochyboval;) Spise nejste tolik narocny, nebo pouzivate par aplikaci, co si s HiDPI umi poradit. Na beznou dlouhodobou praci s beznymi splikacemi je to dost problematicke.
Myslím si že som dosť náročný. Študujem programovanie takže Windows používam hlavne na Office, Visual studio a programy na prácu s obvodmi, ktoré rozhodne nie sú HiDPI a zobrazujú sa ostro.
S dovolením pochybujem o tom, že ste sa pozerali niekedy do nastavení Parallels a rozlíšenia Windows a windows scaling :)

tommy89
Příspěvky: 12
Registrován: 04 lis 2014 15:15

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od tommy89 » 10 lis 2014 18:28

Ahoj,

přemýšlím o koupi macbooku, ale nevím, který vybrat, tak doufám, že zde najdu nějakou dobrou duši, která mi poradí :)

Rozhoduji se mezi:
MBA 13" 1,4GHz dvoujádrový Intel Core i5, Turbo Boost až 2,7 GHz, Intel HD Graphics 5000, 4 GB paměti, 256GB SSD

a

MBP 13" 2,6GHz dvoujádrový Intel Core i5, Turbo Boost až 3,1 GHz, 8 GB paměti 1600 MHz, 256GB flashové úložiště, Intel Iris Graphics

Nejsem žádný náročný uživatel, MB potřebuji hlavně na práci do školy, takže office, powerpoint nebo jejich applovské kunkurenty, dále na občasné úpravy fotek ve photoshopu a hraní her jako jsou hearthstone nebo world of warcraft. Ve hrách nepotřebuji jet na ultra detaily, ale zase nechci hrát na low při 20FPS.

Nejsem úplný pc analfabet, ale nevím, jestli je rozdíl v taktu procesoru u obou MB's natolik velký, že by to významěji ovlivňovalo jejich výkon při výše uvedených potřebách. To samé platí u velikosti RAM. Vím, že se všude píše, že čím více RAM, tím lépe, ale opět nevím, jestli by 4gb navíc v případě MBP udělalo tolik rozdílu, aby to stálo za to si připlatit 6500,- Kč. Co se týče grafiky, tak jsem koukal na notebookcheck.net a jestli má MBP Intel Iris Graphics 5100 (nevím, všude je napsáno jen Intel Iris Graphics), tak zde jsou FPS u her hodně podobné, ale v recenzi píší, že by 5100 měla být o 20% výkonější oproti té, která je v MBA.

Je mi jasné, že je MBP co se týče výkonu lepší, ale to pouze v případě, že potřebuji celý jeho výkon a ten si myslím, že já osobně nepotřebuji, a proto se obracím s radou na Vás, zkušené apple usery, kteří věřím, že mi dobře poradí, který z výše uvedených strojů zvolit :)


PS: Windows nechci, protože si chci propojit celou domácnost přes AirPlay a využívat dalších výhod apple eko systému.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od swenak » 10 lis 2014 18:44

PC analfabet možná ne, ale téma je o retinách a ne výběru, na to je tady dost témat.

tommy89
Příspěvky: 12
Registrován: 04 lis 2014 15:15

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od tommy89 » 10 lis 2014 19:07

Ok, díky za radu :-)
Můžete to smazat.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od swenak » 10 lis 2014 19:19

P1x3L61 píše:
swenak píše:Tak o tom bych s dovolenim pochyboval;) Spise nejste tolik narocny, nebo pouzivate par aplikaci, co si s HiDPI umi poradit. Na beznou dlouhodobou praci s beznymi splikacemi je to dost problematicke.
Myslím si že som dosť náročný. Študujem programovanie takže Windows používam hlavne na Office, Visual studio a programy na prácu s obvodmi, ktoré rozhodne nie sú HiDPI a zobrazujú sa ostro.
S dovolením pochybujem o tom, že ste sa pozerali niekedy do nastavení Parallels a rozlíšenia Windows a windows scaling :)
Zase toľko tam toho nie je. Technicky to nie je riešiteľné, takže proste je to fakt, ktorý riešia tisíce iných. Už je to pár mesiacov, ale problém bol v alikáciach ako Skype, Viber, starší Office 2007, AcdSee, účetní systém Altus Vario, ETKA, VCDS, miranda, RDP na externom monitor a ďalšie a ďalšie aplikácie. Problém je v tom, že niekedy sa scaluje len časť aplikácie. Podľa toho, akou cestou sa človek rozhodne ísť (zmena rozlíšenia vs zmena DPI) je buď písmo tučné, grafika je rozmazaná, štvorčeková a podobne. Pravdou je, že pod Parallels to vyzerá trošku inak, ale aj tak to nie je dobre.

Dokonca ani pod ISX to niektoré aplikácie nezvládajú a niečo majú štvorčekové, ale to je lepšie, ako to, čo predvádza Windows (hlavne 7).

Samozrejme, možno som teda extra náročný, keď Vy ste dosť náročný a je to pre Vás OK :-)


EDIT: Ešte doplním, že som to riešil týždne (mesiace), viz odkazy, čo som uvádzal. Dokonca so menil fonty systému a skúšal som aj extrémnosti, ako je kompletná náhrada služby na renderovanie fontov pod Windows a ich customizáciuv (antialiasing a podobne).

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od Hajnejch » 11 lis 2014 08:05

Swenku Vy píšete slovensky?

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od swenak » 11 lis 2014 08:29

Když reaguju na Slováka a uvědomím si to, tak ano:)

Edit: Snad to nevadí a je to čitelné:)

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od treysand » 11 lis 2014 09:39

swenak píše:Když reaguju na Slováka a uvědomím si to, tak ano:)

Edit: Snad to nevadí a je to čitelné:)
Určitě to nevadí :-D jenom jsi právě tady všechny retinisty, asi překvapil :-D

Každopádně pro HiDPI mod není připravena většina aplikací pro windows ... a pod parallers se to chová sice opravdu trošku jinak tak ikdyž jsem prošel všechna nastavení nikdy to nebylo to stejné jako na Mac OS X kde 99 procent mojich aplikací už je na retinu připravená. To jedno procento je pár aplikací na konvertování videa a pár utilitek do menubaru.

Největší problém windowsu je nejspíš ten, že furt 95 procent notebooku nemá HiDPI displaj ... a těch 5 procent co ho mají stojí přes 30 tisíc korun a to už se člověk rozhoduje i mezi macbookem :-)
Naposledy upravil(a) treysand dne 11 lis 2014 09:44, celkem upraveno 1 x.
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od swenak » 11 lis 2014 09:42

Myslíš všechny 3? :-)))

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od treysand » 11 lis 2014 09:48

swenak píše:Myslíš všechny 3? :-)))
Tak vím, že 3 jsme 15ctkový retinisti :-D ale nevím jak to bude s ostatníma kdo má nemá 13ctku či 15ctku ...

Já pro změnu jsem si dal za cíl zjistit vytížení grafiky pod OSX při HiDPI modu ... zatím teda nic moc ... Řeším to kvůli tomu, že pod Iris Pro se na vyšším rozlišení než "Best of Retina" kouše třeba mission control ... a čím vyšší rozlišení tím víc ... a pod GT750m která není o tolik výkonější ani záškub ... Zatím jsem jenom zjistil to, že pokud běží Iris Pro tak je nejspíš nastavená tak aby co nejméně spotřebovávala energie na úkor kvality. Bohužel není žádný pořádný program na detekci vytížení GPU.. zatím jenom istat :-)
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

Layo
Příspěvky: 389
Registrován: 29 dub 2013 19:28

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od Layo » 11 lis 2014 18:57

U mojí 15tky retiny mi teď začalo nějak cvakat na jednej straně zespoda, máte to někdo taky? Když na to lehce zatlačím někam ke středu, tak se to prohne a na něco to narazí, neumím to moc popsat, ale dřív to nedělalo.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od swenak » 11 lis 2014 19:01

Ano, měl jsem to taky :-( U 2014 údajně je toto vyřešeno, jak je psáno v jiném vláknu.

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od Hajnejch » 11 lis 2014 19:57

swenak píše:Když reaguju na Slováka a uvědomím si to, tak ano:)

Edit: Snad to nevadí a je to čitelné:)
Ne, naopak, jen mě překvapila tak bravurní slovenština

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od swenak » 11 lis 2014 22:35

Bravurní jistě nebude, ale to by asi poznal jen někdo znalý, jako třeba má učitelka slovenčiny, pokud ještě žije:) Ta by jistě chyby našla a řekla, že jako Slovák bych se měl stydět:)

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od treysand » 09 pro 2014 10:04

Ještě by mě zajímalo jestli má někdo problémy s USB porty ... já už druhý týden zjištuju že mě blbne levý konektor .. největší ironie je ta že když udělám PRAM reset tak to zase funguje ... nevím jestli to je na reklamaci nebo néé ... každopádně na reklamaci půjde kvuli tomu poškrábanému displaji
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od swenak » 09 pro 2014 10:11

Pokud to bylo na mně, tak nemám, protože ho již měsíce nemám :-) Teď si stavím doma takové kočkopsa, HTPC/GamePC/NAS/PC v "malém" a opticky komplatkním a hezkém boxu :-)

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od treysand » 09 pro 2014 10:43

swenak - spíš jsem myslel tak všeobecně ... nejspíš si pujčím PCčko a dám to na reklamaci příští týden ... ještě zkusím přeinstalovat yosemite ... jestli to v něm něco nedělá...
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od swenak » 09 pro 2014 10:46

Nevybavuju si problém s USB, ale já tak byl zahleděn do toho špatného dispalye, že bych si nevšimnul ani scházející klávesnici :-)

Uživatelský avatar
iginoz
Příspěvky: 41
Registrován: 01 črc 2014 21:53
Kontaktovat uživatele:

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od iginoz » 09 pro 2014 11:11

ja by som sa chcel opytat na kolko som to tu nikde nenasiel ako riesite udrzbu baterie, respektive je lepsie vzdy nabit a uplne vybit alebo kludne nehat pripojeny na siet pocas celej prace? ide mi o to aby mi povodna kapacita baterky vydrzala co najdlhsie. dakujem za rady

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od swenak » 09 pro 2014 11:34

Osobně neřeším nijak, ono to nějak dopadne a při ceně 65tis bych neměl chuť se chovat jinak, než mi aktuálně je příjemné jen proto, aby baterka vydržela v rozmné kapacitě ne 3, ale 3,5 roku. Ono se o to elektronika nějak postará a když tak se koupí nová baterie.

Jo a asi jsi tedy špatně hledal, jelikož o baterii a chování se k ní je tady témat hodně;)

Uživatelský avatar
treysand
Příspěvky: 735
Registrován: 06 led 2013 03:27
Bydliště: Teplice

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od treysand » 09 pro 2014 11:39

iginoz píše:ja by som sa chcel opytat na kolko som to tu nikde nenasiel ako riesite udrzbu baterie, respektive je lepsie vzdy nabit a uplne vybit alebo kludne nehat pripojeny na siet pocas celej prace? ide mi o to aby mi povodna kapacita baterky vydrzala co najdlhsie. dakujem za rady
Mě se poměrně osvědčil tento způsob. Už ho praktikuju rok na tomhle retina macbooku a ještě rok a pul předtím na macbook pro 15 bez retiny.

Kdykoliv kdy je možnost ho mít na nabíječce tak ho dám na nabíječku. Když ho přenáším někam na delší vzdálenost například - Práce - Domov tak ho úplně vypínám. Jednou za měsíc ho nechám úplně vybít a úplně nabít. Dneska mám 100 procent kapacity baterie při 38 cyklech. Z původních 104 procent kapacity. U starého macbooku to bylo velice podobné. Takže ať vám říká kdo chce co chce, že se baterie nabíjením a vybíjením neničí a že to je jedno jak ho nabíjíte tak to není pravda ... Nejhorší, že mě to tvrdil vysokoškolský profesor z oboru IT z UJEPu .... Respektivě mému nevlastnímu tátovi a trvalo mě asi 2 hodiny ho přesvědčit o opaku. Tenhle postup, který jsem já zde napsal je výhodný v tom, že se baterie komplet nabije a macbook jí pak odstřihne od napájení, takže se pozvolna sama vybíjí a pak při 95 procentech se začne zase nabíjet, ale hlavně není furt v provozu :-)

Samozřejmě to neplatí úplně vždycky ... nebudu vytahovat nabíječku když hodinu budu něco dělat v kavárně.. ale když přijdu do kanceláře a vím, že tu budu 6-7 hodin tak tu nabíječku vytáhnu... Na stůl mám vyvedenou dvoulinku takže jenom píchnu a už se nabíjí :-)
 Macbook Air 13 2016
 Magic Keyboard
 Magic Mouse 2
 iPod Classic 7th 160GB
 iPad Air - 32GB Wifi
 iPhone 7 Plus Black - 128GB
 AppleTV 4 64GB
 Time Capsule 8TB

Uživatelský avatar
iginoz
Příspěvky: 41
Registrován: 01 črc 2014 21:53
Kontaktovat uživatele:

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od iginoz » 09 pro 2014 12:53

Diky moc za radu presne radu tohto tipu som potreboval :)

edyssssss
Příspěvky: 111
Registrován: 27 srp 2013 17:34
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od edyssssss » 10 pro 2014 22:24

treysand píše:
iginoz píše:ja by som sa chcel opytat na kolko som to tu nikde nenasiel ako riesite udrzbu baterie, respektive je lepsie vzdy nabit a uplne vybit alebo kludne nehat pripojeny na siet pocas celej prace? ide mi o to aby mi povodna kapacita baterky vydrzala co najdlhsie. dakujem za rady
Mě se poměrně osvědčil tento způsob. Už ho praktikuju rok na tomhle retina macbooku a ještě rok a pul předtím na macbook pro 15 bez retiny.

Kdykoliv kdy je možnost ho mít na nabíječce tak ho dám na nabíječku. Když ho přenáším někam na delší vzdálenost například - Práce - Domov tak ho úplně vypínám. Jednou za měsíc ho nechám úplně vybít a úplně nabít. Dneska mám 100 procent kapacity baterie při 38 cyklech. Z původních 104 procent kapacity. U starého macbooku to bylo velice podobné. Takže ať vám říká kdo chce co chce, že se baterie nabíjením a vybíjením neničí a že to je jedno jak ho nabíjíte tak to není pravda ... Nejhorší, že mě to tvrdil vysokoškolský profesor z oboru IT z UJEPu .... Respektivě mému nevlastnímu tátovi a trvalo mě asi 2 hodiny ho přesvědčit o opaku. Tenhle postup, který jsem já zde napsal je výhodný v tom, že se baterie komplet nabije a macbook jí pak odstřihne od napájení, takže se pozvolna sama vybíjí a pak při 95 procentech se začne zase nabíjet, ale hlavně není furt v provozu :-)

Samozřejmě to neplatí úplně vždycky ... nebudu vytahovat nabíječku když hodinu budu něco dělat v kavárně.. ale když přijdu do kanceláře a vím, že tu budu 6-7 hodin tak tu nabíječku vytáhnu... Na stůl mám vyvedenou dvoulinku takže jenom píchnu a už se nabíjí :-)

Zase s tim odstrihnutim bych to tak super nevidel, jelikoz kdyz odpojis nabijecku tam mb se ti nevypne :) (ikdyz asi ano Apple to bude mit trosku lepe vyreseno - u stareho Asusu jsem to delal tak, ze kdyz jsem baterku nepotreboval vytahnul jsem ji a taky vydrzela jen 3 roky, takze clovek se s tim jeste stresuje a vysledek je mozna stejny ) jelikoz u mba ukazuje ssd pokazde jinak zaplneny prostor (ted nemyslim ze tam neco doinstaluju nebo odinstaluju) tak bych zase tak 100% nevtrdil kolik mam kapacity v baterce(je to jen program a ten uakze cokoliv). Spise jak pise swenak moc nad tim nepremyslet, ale pokud delam neco co ten stroj vybije za 3 hodiny tak je dobre kdyz je moznost ho pripojit k siti.
www.AlesHavranek.cz - Tvorba a správa PPC reklamy

Uživatelský avatar
Kobra23
Příspěvky: 1607
Registrován: 19 bře 2013 09:59

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od Kobra23 » 11 pro 2014 04:20

Lidi neblaznete. Pokud nechcete resit baterku, tak si kupte stolni pocitac :-) V mem 4 roky starem Macbooku je puvodni baterie, ma pres 700 cyklu a pres 80% kapacity. A pokud nezapnu v PD Win, tak vydrz pres 4 hodiny. To mi nikdy nevydrzel ani novy notebook s Win. Nabijim a vybijim bez premysleni.
Mac mini Late 2012 s BenQ 32" a Fujitsu 23", Macbook Late 2013 Retina, iPhone XR 64GB, iPad mini 2 32 GB LTE, Apple TV 2 i 3, Airport Time Capsule, Airport Express, Parrot Bebop Drone,

lipon
Příspěvky: 1620
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: MacBook Pro Retina - Vše kolem(problémy,zkušenosti atd.)

Příspěvek od lipon » 11 pro 2014 07:53

re Kobra23 - do kamene tesat ...

Odpovědět