MacBook Pro 13" - koupit, nebo čekat?

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Voojtaa
Příspěvky: 13
Registrován: 20 srp 2012 11:08

MacBook Pro 13" - koupit, nebo čekat?

Příspěvek od Voojtaa » 12 lis 2012 19:26

Ahoj,
jsem na střední škole ve čtvrtém ročníku a používám už více jak dva roky MacBook White, který mi teď ale pomalu přestává stačit. Začal jsem tedy uvažovat o MacBooku Pro, který by mi nadále vydržel na celé studium na vejšce.

Mám ale dilema, jestli kupovat Pro teď, nebo čekat na konec školního roku a pořídit ho až na vysokou školu. Jde mi hlavně o to, že nemám moc přehled o tom, jak často se modely MacBooků Pro updatují a chtěl jsem se vás tedy zeptat, jestli nemáte ponětí zdali se někdy v budoucnu (během půl až tři čtvrtě roku) očekává nový model a má cenu ho teď nekupovat a počkat, nebo jestli dosavadní model zůstane ve stávající konfiguraci.

Díky moc všem za odpovědi.

Uživatelský avatar
casey
Příspěvky: 3156
Registrován: 30 črc 2012 16:56
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: MacBook Pro 13" - koupit, nebo čekat?

Příspěvek od casey » 12 lis 2012 19:33

Čekat nemá cenu, to by člověk pořád čekal na nový a lepší model za lepší peníze (a to budou vždycky) a nikdy si nic nekoupil. Můj druhý digitální fǒták měl celé dva megapixely a stál mě 40 tisíc... Ale kdybych se vrátil v čase, stejně bych si ho koupil zase :lol:

ondrapisa
Příspěvky: 26
Registrován: 16 srp 2012 06:57

Re: MacBook Pro 13" - koupit, nebo čekat?

Příspěvek od ondrapisa » 13 lis 2012 08:02

Neni to tedy nejpresnejsi urceni, ale update 13'' rady bych ocekaval v rozmezi brezen - zari 2013 :-). A souhlasim s nazorem vyse, dle meho nema cenu cekat, protoze by si clovek nekoupil nic a cekal by neustale.

Cekani me IMHO smysl, pokud behem te doby chceme jeste neco dovydelat a pozdeji koupit lepsi model (ve smyslu vyssi rada, nikoliv novejsi model stejne rady) :-). Coz by u 13" retiny rozhodne davalo smysl ;-)
iPhone 5s
iPad 4gen
Retina MacBook Pro 15''

Uživatelský avatar
pekros
Příspěvky: 173
Registrován: 15 črc 2012 20:21
Kontaktovat uživatele:

Re: MacBook Pro 13" - koupit, nebo čekat?

Příspěvek od pekros » 13 lis 2012 20:11

Nečekejte, kupujte. Nová řada macbooků pro vyšla nedávno. Možná bych ale popřemýšlel o macbooku Air... nevim jestli jen ke studiu neni PRO zbytečná investice... Air je skvělý přenosný počítač :) pro studenta to nej. O Retině nemůže být ani řeč... to je předražený počítač pro profesionály co to rozlišení opravdu využijí ;)

Uživatelský avatar
Alisczech
Administrátor
Příspěvky: 1902
Registrován: 11 črc 2012 14:34
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: MacBook Pro 13" - koupit, nebo čekat?

Příspěvek od Alisczech » 13 lis 2012 22:20

Upgrade MBP se letos už čekat nedá. Proběhl nedávno
 Certified Trainer, ACE, fotograf a žurnalista
http://jbrezina.cz http://ilumio.cz http://4foto.cz http://fripito.com

Uživatelský avatar
comatory
Příspěvky: 267
Registrován: 30 črc 2012 19:07

Re: MacBook Pro 13" - koupit, nebo čekat?

Příspěvek od comatory » 14 lis 2012 09:57

Me kdyz prestal stacit Macbook Pro 13" tak sem zjistil ze to je nejvice procesorem. Pokud na tom budes delat neco narocneho, zacni si setrit na 15". Ale je pravda ze pokud mas Macbook white tak i ty nove 13" budou oproti tomu o dost rychlejsi.

Uživatelský avatar
marekpiggy
Příspěvky: 229
Registrován: 31 črc 2012 20:51
Bydliště: Hradec Králové

Re: MacBook Pro 13" - koupit, nebo čekat?

Příspěvek od marekpiggy » 14 lis 2012 22:29

Měl jsem MBP 13" ještě s C2D procesorem a přechod na 13" s core i5 byl hodně markantní rozdíl ve výkonu. Určitě bych pořídil základní MBP 13" než základní MBP 15".
Editor, korektor a redaktor magazínu Appliště.cz

Obrázek

murmak
Příspěvky: 16
Registrován: 23 zář 2012 09:02

Re: MacBook Pro 13" - koupit, nebo čekat?

Příspěvek od murmak » 15 lis 2012 22:05

Cekani obecne moc smyslu nema s vyjimkou konkretnich pripadu. Ted cekat na dalsi generaci MBP 13" ma pouze v pripade, ze by ti graficky vykon soucasne generace nestacil. Pristi totiz bude mit graficky vykon 2x vetsi nez soucasna. Nicmene vykon procesoru se zmeni minimalne, na to nema smysl cekat.

Odpovědět