New Macbook 12inch + Iphone 6S plus - práce s foto a videi

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Czert82
Příspěvky: 7
Registrován: 07 lis 2015 15:19

New Macbook 12inch + Iphone 6S plus - práce s foto a videi

Příspěvek od Czert82 » 07 lis 2015 15:29

Ahoj,

Rád bych slyšel vaše názory na kombinaci nového Macbooku 2015 (12inch) v kombinaci s mým Iphone 6s plus.
Jde mi o to, že si chci konečně pořídit i NTB od Applu a mám fakt dilema. Nový Macbook je fakt pecka a na moje každodenní brouzdání po netu, sledování filmů, nebo hudby to uplně musí stačit, ale otázka je jak to bude umět pracovat s velmi jednoduchým zpracováním fotek či videí z mého Iphone 6s plus?
Četl jsem o tom počítači fakt kvanta recenzí a všude varují, že na práci s fotkama (photoshop) nebo větší editaci videí to není. Ani jedno nedělám, ale mírné úpravy videa či fotek bych asi občas dělal, ale opravdu žádné těžké a složité věci.
Je tu ještě možnost klasického Macbook Pro a tam nebude problém, ale já bych chtěl jít cestou minimalizace už jen kvůli cestovnímu pohodlí s novým Macbookem.

Co si myslíte?

PatkaJR
Příspěvky: 813
Registrován: 30 bře 2014 12:49
Bydliště: Praha

Re: New Macbook 12inch + Iphone 6S plus - práce s foto a vid

Příspěvek od PatkaJR » 07 lis 2015 22:14

O MacBookAir jste neuvažoval? Sice nemá retinu, ale příjde mi skoro ve všem lepší než nový MacBook.
Macbook Air 2014, 4GB RAM, 128GB SSD, i5 - macOS Sierra
Apple iPhone 6S Plus 16GB - iOS 10
iPhone 4 16GB White - iOS 7.1.2
Beats SOLO 2 Wireless
🔜Apple Watch Gold

Křemíkové nebe:
iPad 2 16GB
iPhone 5 16GB

brco
Příspěvky: 22
Registrován: 30 črc 2012 17:55

Re: New Macbook 12inch + Iphone 6S plus - práce s foto a vid

Příspěvek od brco » 07 lis 2015 22:25

Pouzivam Macbook 12 par tyzdnov a co je nesmierne dolezite, pod novym Mas OS El Capitan je to uzasne. Striham video tyzdenne v iMovie a uplne v klude, ziadne sekanie, vsetko plynule, robim s Full HD videom. Bezna agenda cez mail, web, kalendar a dalsie PIM aplikacie ide ako vino. Upravy foto robim iba cez default prehlidac fotiek, robim upload na Photos a opat bez najmensieho problemu. Mal som Aira 13, ale absencia retiny je pre mna dnes uz neprekonatelna. Treba si to vyskusat na tyzden a k Airu by som sa kvoli tomu hroznemu displeju uz nevratil.
Macbook 2015

Czert82
Příspěvky: 7
Registrován: 07 lis 2015 15:19

Re: New Macbook 12inch + Iphone 6S plus - práce s foto a vid

Příspěvek od Czert82 » 07 lis 2015 23:06

PatkaJR píše:O MacBookAir jste neuvažoval? Sice nemá retinu, ale příjde mi skoro ve všem lepší než nový MacBook.

Macbook Air nezvažuji kvůli absenci Retina displeje. Chci si koupit již něco, co je dnes standart. Kdyby byl AIR s Retina displejem, neřeším a kupuji AIR.
Takto musím zvolit kompromis, buď lehce "neohrabaný" MC PRO nebo méně výkonný MC "12".

Jinak co se týče mé editace videa a fotek. Fotky víceméně upravovat ani neumím, tam se jedná spíše o nějakou celkovou správu fotografií, ale co se týče videí z Iphonu, tak tam jedu převážně 1080p při 60 snímcích za sekundu.
Pokud by s tímto formátem videa neměl Macbook 12 problém, tak jdu 100% do něj.

brco
Příspěvky: 22
Registrován: 30 črc 2012 17:55

Re: New Macbook 12inch + Iphone 6S plus - práce s foto a vid

Příspěvek od brco » 08 lis 2015 06:54

Dolezite je, v com to video budes strihat. Ak pod iMovie tak to zvladne v pohode. Profi nastroje na strih ako je final cut uz nie
Macbook 2015

Czert82
Příspěvky: 7
Registrován: 07 lis 2015 15:19

Re: New Macbook 12inch + Iphone 6S plus - práce s foto a vid

Příspěvek od Czert82 » 08 lis 2015 13:03

brco píše:Dolezite je, v com to video budes strihat. Ak pod iMovie tak to zvladne v pohode. Profi nastroje na strih ako je final cut uz nie
Asi určitě v iMovie, jednoduchý editace, nic složitýho, na to ani nemám čas. Hmm no nechá tomu chvilku a rozhodnu se.

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: New Macbook 12inch + Iphone 6S plus - práce s foto a vid

Příspěvek od sallvator » 08 lis 2015 17:04

Na tve potřeby bude stačit 12"

Jinak ono u toho airu, jeho výhoda a to třeba proč ho používám já raději než pročko je prváě to nízké rozlišení které mu dává lepší výkon, ta retina je 4x náročnejí na grafiku a ty integrovky zatím furt lepe šlapou na menším rozlišení...střih videa, grafika i hry mi jedou lepe na airu než na retině v nativním rozlišení...

Pohocpitelně retina je krásná, já se těším na den kdy integrovky budou dost výkone aby jim vysokke rozlišení něják nevadilo...

brco
Příspěvky: 22
Registrován: 30 črc 2012 17:55

Re: New Macbook 12inch + Iphone 6S plus - práce s foto a vid

Příspěvek od brco » 08 lis 2015 18:46

Pozri, ak to ozaj budes pouzivat tak, ako pises MacBook 12 ti bude plne stacit. Iba daj pozor aby si dobre zvazil, ci sa nechystas nieco narocnejsie robit v buducnosti. Aby si nemusel predavat potom :)
Macbook 2015

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: New Macbook 12inch + Iphone 6S plus - práce s foto a vid

Příspěvek od MichalJ » 08 lis 2015 20:18

Czert82 píše:buď lehce "neohrabaný" MC PRO nebo méně výkonný MC "12".
V čem je Macbook pro neohrabaný? Půdorysně je dokonce menší než Air, a ta o trochu větší váha stojí za konemtoiry a výkon navíc. Macbook bych nekpupil už jenom proto že "verze jedna" jsou u Apple zpravidla tragické.

Odpovědět