WIFI UPC

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

WIFI UPC

Příspěvek od abiba » 08 pro 2012 15:39

Mám internet od UPC a stává se mi že mi přestane fungovat wifi, kolikrát za den. Přitom na iphonu funguje. Zkusím se i připojit na jiný router k sousedům a wifi funguje, mají též intenet od UPC. Mám Aira, tak to nemohu zkusit přes ethernet.
Zkoušel jsem i jinou volnu kanálu.
Nevíte co otestovat či zkusit přenastavit v Macu či routeru aby vše fungovalo jak má být? Mám pocit, že když změním kanál, tak vše funguje jak má, ale po minutě to začne zase zamrzat a je to stále horší a horší.

(vím že jsem tu nepopsal moc dobře závadu, ale nevím kde mám hledat příčinu)

Děuji.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: WIFI UPC

Příspěvek od tlacenka » 08 pro 2012 16:29

Udelejte zalohu pres time machine

Nejdriv bych zkusil "analyzovat"
Finder Command+Shift+G /System/Library/CoreServices/
“Wi-Fi Diagnostics” - tam je scanner wifi -uvidite co ukaze o vasi siti

neni problem v dhcp? Ve smyslu v nastaveni site je obnovit dhcp-obcas to blbne po uspani...

2) bych zkusil jablkomenu system preferences/network sekce hardware, date configure na manually a MTU zmente na
1453

3) pokud to nepomuze, finder cmd shift g /library/preferences/systemconfiguration
Smazte adresar systemconfiguration, dejte heslo a restartujte macka,nezapomente jeste vysypat kos

4)cista instalace mountain liona

Vic reseni me nenapada

Uživatelský avatar
Sandy
Příspěvky: 20
Registrován: 31 črc 2012 06:41
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: WIFI UPC

Příspěvek od Sandy » 08 pro 2012 16:54

Já osobně naštěstí problém nemám, ale napadá mě-a restart routeru nepomáhá? Nechat vypnutý delší dobu.
iPhone 4S
Ipad 1, iPad 4
MacBook Air 13" 2012

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: WIFI UPC

Příspěvek od abiba » 08 pro 2012 18:03

Router jsem samozřejmě restartoval, s tím že je často i vypnutý když jedu na delší dobu pryč.

Každopádně jsem Tlačenko udělal krok 2 a 3 a zatím to jede. Uvidíme a děkuji.

Často jsem měl i problém toho rázu, že když Air spí, tak po probuzení trvá x minut, že mi net najede, přitom v jiných wifi, funguje okamžitě.

Co se vlastně díky kroku 2 změnilo? Nerozumím tomu. V tom dhcp by problém mohl být, protože po probuzení to blblo často.

Děkuji

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: WIFI UPC

Příspěvek od tlacenka » 08 pro 2012 18:49

to MTU = Maximum Transmission Unit, v podstate cislo, ktere rika, jaky nejvetsi paket muze proletet siti. Pokud je ta velikost paketu vetsi nez to, co dokaze fyzicky sit zpracovat, tak to mac vyhodnoti jako ztratovy paket a zahodi to spojeni. Nejakym zpusobem je tech 1500 defaultne nastavenych nejak "agresivne", proto jsme to trosku ponizili .)
to je ten krok dva.
krok tri maze nastaveni wifi a spol a vytvori ho znova defaultne.
to dhcp je vetsinou problem v tom, ze se karta prepne o chvili pozdeji do online ze standby rezimu, ale mezitim uz system zada dhcp, to obnoveni dhcp je de facto docasne reseni... ale funguje, tak proc to nezkusit :)

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: WIFI UPC

Příspěvek od abiba » 09 pro 2012 14:48

Včera to pak už chodilo v pořádku, ale dneska pro změnu po probzení mi to nechce najít můj router, ale ihone je k němu normálně připojený. A když dám připojit k jiné síti, zadám ručeně hodnoty, tak mi to také nepomáhá.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: WIFI UPC

Příspěvek od tlacenka » 09 pro 2012 15:35

Vypnout zapnout wifi na booku nepomaha? Urcite pomuze bod 3) ale je to divny...

Uživatelský avatar
abiba
Příspěvky: 216
Registrován: 15 srp 2012 13:01
Bydliště: Praha

Re: WIFI UPC

Příspěvek od abiba » 09 pro 2012 15:46

vypínal jsem ji i předtím, tak jsem to zkusil ještě jednou pro jistotu a už to jde. divné

Uživatelský avatar
tom130
Příspěvky: 15
Registrován: 10 lis 2012 21:38
Bydliště: localhost

Re: WIFI UPC

Příspěvek od tom130 » 09 pro 2012 15:50

Nemáte možnost zkusit jiný router? Já bych hledal problém právě u toho. Doma mi to taky blblo a pak jsem přešel na mikrotik a nemůžu si stěžovat.

Jinak ještě k UPC, to že to tahaj ještě v dnešní době po koaxech mi hlava nebere. Bohužel občas jsou v dané lokalitě nejlepší...
iPhone 4S 16GB
Macbook Pro 13" mid-2010, 8GB ram, 128GB SSD

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: WIFI UPC

Příspěvek od tlacenka » 09 pro 2012 16:07

v nekterych lokalitach ani upc jeste neni vsude... :( (takze OuTu :/

Uživatelský avatar
Filip
Příspěvky: 53
Registrován: 26 črc 2012 13:23
Bydliště: Bradford, UK
Kontaktovat uživatele:

Re: WIFI UPC

Příspěvek od Filip » 13 pro 2012 21:01

Řešil jsem naprosto stejný problém s manželčiným MacBookem Air a UPC. Také jí několikrát za den z ničeho nic přestal fungovat net.
Zavolal jsem do UPC a modem nechal vyměnit. Od té doby naprosto bez problému.
Obrázek
iMac 27" Quad Core i7, 16GB RAM, 2TB - OS X ML
MacBook Pro 13" - OS X ML
iPhone 5S White 64GB - iOS 7
iPad 4 White 16gb Wifi+3G - iOS 7

neva
Příspěvky: 3
Registrován: 12 úno 2013 17:49

Re: WIFI UPC

Příspěvek od neva » 12 úno 2013 18:27

Dobrý den,
mám velmi podobný problém s MacBook Pro 15 . Dřív to normálně jelo, od jisté doby MacBook Pro vidí všechny Wi-Fi sítě sousedů kolem, jen ne tu moji (router ZyXel od O2). Zatímco Iphone a Ipad s touto wifi sítí nemájí žádný problém.

Zkusil jsem všechno, i všechny kroky popsané výše kromě čisté instalace Mountain Lion.

Chtěl bych se zeptat ještě na nějaká možná řešení, nebo nějaké konkrétní popsané výše, které pomohlo, než přistoupím k čisté reinstalaci OS.

Děkuji.

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: WIFI UPC

Příspěvek od tlacenka » 13 úno 2013 18:07

Restart zyxelu take probehl?

Uživatelský avatar
kocour
Příspěvky: 90
Registrován: 30 črc 2012 20:13
Bydliště: Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: WIFI UPC

Příspěvek od kocour » 13 úno 2013 23:51

MTU ani DHCP bych do toho nemotal

kazdy slusny tcp/ip stack ma implementovane Path MTU Discovery, takze je schopen si MTU podle potreby dynamicky menit a OSX ma stack z BSD takze nepochybne slusny je ;-) urcite bych ho rucne nemenil, neni k tomu zadny duvod

DHCP je sedma vrstva (L7), a obavam se, ze takhle daleko to jeste zdaleka nedoslo... podle ne uplne jasneho popisu mam dojem ze notas ani nevidi tu sit, natoz aby se do ni zacal pripojovat a konfigurovat si rozhrani... takze se to imho zaseklo hned na L1 a tipoval bych to na zarusene pasmo a nebo vadny hw (tezko rict, jestli router nebo sitovka)... zacal bych asi s pokusou vymenou routeru, idealne pokud mas moznost si pujcit a nejlepe dualband a otestovat 5GHz pasmo, zatim dualbandove routery nejsou tak rozsirene a pasmo byva jeste relativne volne

Pepig
Příspěvky: 1
Registrován: 14 úno 2019 09:02

Re: WIFI UPC

Příspěvek od Pepig » 14 úno 2019 09:08

Ahoj - volal jsem teď se stejným problémem na UPC a vysvětlili mi, že se jedná o problém s defaultním nastavením wifi. Zkopíruji níže vysvětlení a manuál, co je potřeba udělat. Snad pomůže tak, jako mě. :)
----------------------------------------------
Wi-Fi sítě se šíří v ČR na 13 vysílacích kanálech, přitom každá potřebuje pro svůj provoz průměrně 2-4 z nich. Vzhledem k narůstajícímu počtu používaných bezdrátových zařízení v domácnostech je vytížení vysílacího spektra zvláště v bytových domech velmi značné, a proto u Vás pravděpodobně dochází k tomu, že domácí Wi-Fi vysílá na společném kanále jako některé sousední ve Vašem okolí. Může tedy docházet k citelnému poklesu rychlosti i stability sítě a výpadkům. Doporučujeme tak pravidelně při potížích ověřit stav vysílání okolních Wi-Fi sítí a zjistit, který vysílací kanál je aktuálně nejméně obsazený.

Než začnete s ověřováním a nastavováním domácí sítě podle tohoto návodu, prosím, zkontrolujte, zda není modem umístěný v nábytku, na zemi nebo v rohu místnosti. Pokud ano, pokuste se jej přemístit tak, aby kolem něj v rámci možností nic jiného nebylo (ideálně na samostatnou polici nebo stůl).

Nejprve si stáhněte do Vašeho počítače program pro kontrolu vytíženosti jednotlivých Wi-Fi kanálů, například Wi-Fi Scanner: http://www.slunecnice.cz/sw/wi-fi-scanner/ . Výhodné je stáhnout aplikaci do mobilních zařízení (například pro Android OS libovolný Wi-Fi Analyzer), protože se můžete při analýze pohybovat, a sledovat tak, ve které místnosti je útlum okolních sítí nejvyšší.

Tímto programem zjistíte, který vysílací kanál je ve vašem okolí méně obsazený. Následně přenastavte na nejméně vytížený vysílací kanál podle postupu uvedeného níže.

Pokud jste do nastavení modemu dosud nezasahovali nebo jste provedli tovární nastavení, začněte podle postupu níže, v opačném případě následující odstavec můžete přeskočit.

Prvotní přihlášení do modemu:

Připojte koncové zařízení (notebook, stolní počítač) dodaným ethernetovým (síťovým) kabelem do některého z portů ETHERNET umístěných na zadní části našeho modemu.
Do adresního řádku Vámi preferovaného internetového prohlížeče (Internet Explorer/Firefox/Chrome apod.) zadejte IP adresu modemu – 192.168.0.1 (na stejné místo, kam zadáváte webovou adresu), případně rovnou klikněte sem: http://192.168.0.1/
Po chvíli se zobrazí stránka s výběrem jazyka. Zvolte Češtinu a potvrďte volbu tlačítkem Next.
Modem Vás vyzve k zadání PIN pro první nastavení, najdeme jej na štítku zespodu modemu. Pokud si nejste jisti, kde jej na zařízení najdete, klikněte na Ukázat, zobrazí se ilustrativní obrázek pro nápovědu.
Následuje obrazovka, která Vás vyzve ke změně přístupového hesla do modemu, jež jste právě opsali ze štítku. Vepište vlastní heslo a to si, prosím, poznamenejte a uchovejte pro budoucí přístup do zařízení ideálně poblíž modemu. Důležitá poznámka: heslo musí obsahovat minimálně 8 znaků a musí obsahovat alespoň jedno velké písmeno a jednu číslici.
Nastavování pokračuje promítnutím krátké prezentace modemu, vyčkejte, prosím, na její dokončení.
Prezentace skončí na obrazovce Přizpůsobte si Váš modem.
Již nyní lze změnit název Wi-Fi sítě a heslo k ní, napravo lze položky volbou změnit upravit, po dokončení změn klikněte na Pokračovat.
Prvotní nastavení modemu se zdařilo. Zobrazila se stránka s nadpisem Na shledanou. Dole uvidíte přehled s heslem do modemu, které jsme nastavili. Klikneme na Použít změny.
Bude potřeba se znovu přihlásit do modemu, v následující přihlašovací obrazovce zadejte heslo k přístupu do zařízení, vstupte do menu a pokračujte následujícím postupem:
Změna kanálu na modemu Compal

Zvolíme Pokročilá nastavení v levém menu, dále Bezdrátová nastavení, poté Bezdrátový Signál. V části Bezdrátová frekvence 2.4 GHz zaškrtneme položku Ručně, v tento okamžik dojde ke zrušení zašednutí pole Kanál (nyní lze vybírat z dostupné nabídky kanálů). Vyberte kanál, který je nejméně vytížený, podle výsledků z analyzačního programu (viz výše). Pokud je třeba, stejnou operaci lze provést na stejné stránce i pro frekvence 5 GHz.
Pro uložení nastavení stiskněte Použít změny.
Pokud stále dochází k výpadkům a na Vašem zařízení přijímáte bezdrátový signál prostřednictvím 5 GHz Wi-Fi, doporučujeme nastavit rozdílné názvy sítí (například UPC123456). Jestliže se názvy sítě (SSID) v nastavení 2,4 GHz a 5 GHz neliší, heslo se nastavuje v části 2,4 GHz. Pokud je SSID v části 5 GHz rozdílné, zruší se zašednutí pole pro zadání hesla k této síti. Můžete tedy nyní u sítě 5 GHz změnit heslo (musí obsahovat minimálně 8 znaků). Pro uložení nastavení stiskněte Použít změny. Z modemu se nyní můžete odhlásit volbou Odhlášení nahoře.
Názorný návod i s obrázky jsme také umístili na náš web:

https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/slu ... nce-wi-fi/


Hodně štěstí!

Pepa

mrzic
Příspěvky: 473
Registrován: 30 črc 2012 10:27

Re: WIFI UPC

Příspěvek od mrzic » 14 úno 2019 13:12

Díky, zkusím. Taky se s tím pořád peru. Přes kabel jede net krásně, přes wifi několikrát za den musím wifi zapnout/vypnout, aby net jel.
MacBook Air 15 M2
iPad Pro 11 M1, iPadOS 16
iPhone 12 Pro Max, iOS 16
Apple TV4

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: WIFI UPC

Příspěvek od vztekloun » 14 úno 2019 21:16

Mě v té samé situaci pomohl reset PRAM a SMC..

mrzic
Příspěvky: 473
Registrován: 30 črc 2012 10:27

Re: WIFI UPC

Příspěvek od mrzic » 14 úno 2019 21:42

Tak u mě to moc nepomohlo, wifi se pořád odpojuje. Zavolám infolinku UPC a nechám si vyměnit router. Mně se odpojují i ostatní zařízení jako iPhone a iPad
MacBook Air 15 M2
iPad Pro 11 M1, iPadOS 16
iPhone 12 Pro Max, iOS 16
Apple TV4

Uživatelský avatar
kmarty
Příspěvky: 117
Registrován: 08 srp 2012 20:19

Re: WIFI UPC

Příspěvek od kmarty » 18 úno 2019 14:32

No prichodem UPC Wi-Free (nebo jak se ten jejich nesmysl jmenuje), kdy kazdy UPC wifi router sviti tak, ze to tazne ptaky donutilo zmenit jejich letove drahy aby se u toho neupekly jak v mikrovlnce, to bude jen horsi a horsi.
Kazdy to pali takovym vykonem, ze se nakonec "prekrikuji" => kazdy z toho ma prd.

Mimochodem pri dostatecnem vykonu AP zacne byt problem i bez rusiciho souseda - jednoduse se prebudi prijimaci strana protoze signal je moc silny.

Uživatelský avatar
Worda
Příspěvky: 25
Registrován: 29 pro 2012 18:16

Re: WIFI UPC

Příspěvek od Worda » 19 úno 2019 08:30

Potvrzuji Wifi-Free od UPC dělá neskutečnej bordel. Dá se to nějak zrušit? V účtu to zrušené mám, ale router dál vysílá. V paneláku to je hrozné. Sice jedu na 5GHz, ale ne každé zařízení to umí.

lipon
Příspěvky: 1619
Registrován: 03 srp 2012 21:35

Re: WIFI UPC

Příspěvek od lipon » 19 úno 2019 15:18

Přihlásit do správy modemu a tam zrušit?

MICKI2701000
Příspěvky: 1771
Registrován: 11 čer 2013 10:43
Bydliště: Brno

Re: WIFI UPC

Příspěvek od MICKI2701000 » 20 úno 2019 11:17

obavam se, ze to zrusit nejde. ze proste to je jako sluzba UPC takze defacto kdyz si nekde jinde mimo domov a je tam jejich sit delana z uzivatelu co tma sou tak ty sosas jejich a zas naopak oni tvuj yvkon.
iPhone 5S 64 GB
Mobile JuicePack
MBA 13 1,7 I5, 8 GB ram 512 SSD
3 TB TimeCapsule
Airport Express
LifeProof Nuud
Aftershokz Sportz M2 Headphones
Plantronics Voyager Legend Bluetooth

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: WIFI UPC

Příspěvek od MichalJ » 20 úno 2019 14:02

Jde to zrušit úplně v pohodě, na druhou stranu když to zrušíte tak si v ničem nepomůžete, protože kolem je spousta dalších lidí co to nezrušili.

Odpovědět