MacBook Air - omezená rychlost WiFi

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
LiboRAPTOR
Příspěvky: 27
Registrován: 15 srp 2012 15:44

MacBook Air - omezená rychlost WiFi

Příspěvek od LiboRAPTOR » 21 pro 2012 13:51

Na svém Airu jsem zaznamenal sníženou rychlost internetového připojení. Pokud testuji přes ethernet dosahuji na 12Mb optice krásných 11,3 Mb. Přes WiFi je to od 0,5 do 3,0 Mb. Routerem to není, protože vedle ležící iPhone 5 naměří 10Mb. Poradíte prosím někdo jestli to jde nějak ošetřit v systému, nebo je to problém HW. Měření provádím na speedtest.net

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: MacBook Air - omezená rychlost WiFi

Příspěvek od tlacenka » 21 pro 2012 14:00

mate zapnuty bluetooth na macbooku ? pokud ano, vypnete ho a zkuste ten test znova...
zkuste restartovat ten wifi AP, pripadne se podivat jestli neni novy firmware pro vas model

dalsi vec : jedete pres adsl? zkuste zmenit MTU, zkuste obnovit dhcp a ujistete se, ze mate povoleno IPv4 a ne IPv6 (vse v nastaveni site)
MTU:
Udelejte zalohu pres time machine
vypnete wifi
zkusil bych jablkomenu system preferences/network sekce hardware, date configure na manually a MTU zmente na
1453

pokud to nepomuze, finder cmd shift g /library/preferences/systemconfiguration
Smazte adresar systemconfiguration, dejte heslo a restartujte macka,nezapomente jeste vysypat kos
-tim smazete kompletni nastaveni a musite to nastavit znova, obcas to pomaha

LiboRAPTOR
Příspěvky: 27
Registrován: 15 srp 2012 15:44

Re: MacBook Air - omezená rychlost WiFi

Příspěvek od LiboRAPTOR » 21 pro 2012 14:22

Jedu na optice.

MTU a smazání složky /systemconfiguration jsem už provedl (všimnul jsem si vašeho příspěvku v jiném vlákně).
Vypnutí bluetooth trochu pomohlo, ale zapnuté být musí (myš, klávesnice apod.)

Momentálně jsem na 6,6 Mb, takže posun, ale není to 11 :(

Uživatelský avatar
filiphovorka
Příspěvky: 98
Registrován: 31 črc 2012 08:27
Bydliště: Spain, Empuriabrava

Re: MacBook Air - omezená rychlost WiFi

Příspěvek od filiphovorka » 21 pro 2012 14:43

podrzet alt a kliknout na ikonu wifi a podivej se kolik to pise transmit rate.. tim bych zacal, jestli se treba nepripojuje jen v "G" rezimu.
je v domacnosti jeste jiny pocitac na kterem to bezi prez wifi rychlosti plnou?
iPhone 6 128GB
MacBook Pro 15" 2.2 i7 late 2011, 16GB, 512GB ssd, 500GB HDD
MacBook Pro 15" 2.4 c2d 2008
MacBook Air 13" 1.8 i5 2012
iPad 3 64GB LTE ,iPod nano 3g, iPod nano 5g
Airport Extreme, iTV 2g

tlacenka
Příspěvky: 8064
Registrován: 09 zář 2012 17:48

Re: MacBook Air - omezená rychlost WiFi

Příspěvek od tlacenka » 21 pro 2012 14:51

hloupy dotaz: mate pustene jenom safari a v nem jedno okno a v nem ten speed test, ze ano ? zadne jine dalsi aplikace vyuzivajici net ne ? typu adium, ichat, rss, mail.... jinak zkuste to safari vypnout a zapnout a pak spustit, vim, ze nekomu pomohlo nahrat kext (kernel extension ze snow leoparda), ale rekneme si uprimne - to si na triko nevezmu ;) vic reseni me nenapada...vseobecne je problem s wifi a mountain lionem (pomaha cista instalace, pokud jste tedy upgradoval), hodne pomaha take reset toho wifi routeru), jinak opravdu uz moc nevim co s tim delat... mozna zkusit reset SMC...ale nemyslim si, ze by to melo vliv

edimer
Příspěvky: 1
Registrován: 16 dub 2015 20:44

Re: MacBook Air - omezená rychlost WiFi

Příspěvek od edimer » 16 dub 2015 20:46

Ahoj, přesně tohle jsem taky u routeru řešil díky za informace.A ještě mě zajímalo jak rychle router dokáže přenášet v domácích podmínkách internet. Asi takhle? viz:

https://youtu.be/WfUJqm4PycE

Odpovědět