Macbook air přehřívání

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Sarfias
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2019 08:48

Re: Macbook air přehřívání

Příspěvek od Sarfias » 26 pro 2019 16:10

Díky moc, to me uklidnilo. No, ty teploty jsou, když jsem měla puštěný internet (několik karet), do toho jsem měla opuštění Word.
Já vím, že Air je slabší, takže se rychleji zadýchá. Spíš mě to překvapilo, protože si nepamatuji, že by se mi tak moc zadýchával ten původně půjčený 2015 Air model. Tak mě to vylekalo.
Nezvyk navíc, že ta horní část (nad klávesnicí) je tak teplá. Jako začínajícího jablíčkáře mě to prostě děsí.

Jinak jsem s ním naprosto spokojená. Ta krása, že člověk zvedne víko a může pracovat, to neznám ani z nových notebooků s widlema. Tam se vždy něco načítalo a pořád řešilo. Takže fakt maximální nadšení. A doufám, že mi fakt dlouho vydrží. Nestál málo peněz a chci ukázat hlavně rodině, že ty peníze nejsou jen za to, že je to hezké a moderní, ale hlavně za to, že to něco vydrží a nezklame.
Zatím mám mnohaleté zkušenosti jen s iPadem. Jeden mám 4 roky a pořád jede naprosto stejně jako na začátku, jen už nevydrží pár dní nabitý, ale jen třeba den až dva v závislosti na tom, co na něm dělám.

Ještě poslední otázku si dovolím - antivir ano nebo ne? Já ho na půjčeném Macu neměla. Pak jsem zkusmo nainstalovala Avast a našel nějaký malware. Teď antivir zatím nemám a nevím.. ano, ne?

Ještě jednou díky moc!

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Macbook air přehřívání

Příspěvek od sallvator » 26 pro 2019 19:22

antovir nee je to horsi nez lepsi. K tem teplotam starsi air mel vetsi telo a vetsi chladic takze mohl trochu lepe chladit v urcitych situacich.

Sarfias
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2019 08:48

Re: Macbook air přehřívání

Příspěvek od Sarfias » 27 pro 2019 09:13

Aha, děkuji :-)
No, u staršího Macbooku jsem měla po čase nainstalovaný i antivir (Avast) a popravdě i našel i nějaký ten malware (a to nechodím na žádné pofidérní weby i když je pravda, že si občas pustím nějaký film nebo seriál online, kde by teoreticky mohl být nějaký balast).

Ještě jednou moc děkuji!

sallvator
Příspěvky: 1030
Registrován: 28 úno 2013 17:29

Re: Macbook air přehřívání

Příspěvek od sallvator » 27 pro 2019 10:29

Ze vam to našlo malware je na macu v 90% fake jen aby se nreklo a aby vás to vyplašilo. Mě osobně se povedlo zavirovat maca za 10let 1x a to chodim uplně všude a všech zákoutí intenetu a stahuju uplně ze všech možnejch míst, vubec si nedávám pozor a i tak s mi to povedlo jednou jedenkrát a to až potom co sem si to rucne nainstaloval a vše tomu malweru otvrdil (byl to fake progam který se musel nainstalovat a vše se mu povolit).

Jen tak ze stahování nebo online sledování se vám do macu nic nedostane.

Sarfias
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2019 08:48

Re: Macbook air přehřívání

Příspěvek od Sarfias » 27 pro 2019 11:53

Fakt? Tak to je mazec. To jsem nevěděla. Tak já se zkusím nebát a bez Avastu to vydržet :-)

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Macbook air přehřívání

Příspěvek od MichalJ » 03 led 2020 14:40

S tím že antivir na Macu/Linuxu je blbost bych byl optarný. Dneska už antivir není jenom antivir, skenuje například mailové přílohy, malware z webu atd.

Zkušený uživatel s dostatečnou sebekontrolou ho nepotřebuje, u laika může dost věcí zachránit.

Odpovědět