Výběr vhodného Macu + příslušenství

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
bella
Příspěvky: 22
Registrován: 16 led 2017 10:13
Bydliště: všude jsem doma

Výběr vhodného Macu + příslušenství

Příspěvek od bella » 08 dub 2017 23:48

Ahoj rádcové, Mac mi docela sedl na práci i když na několik činností svým výkonem vůbec nestačí a musím pouštět výkonou mašinu s Windows/Linuxem.
K Macu už jsem si objednala box na externí grafickou kartu a ještě box na další periferie.
Nyní bych k Macbooku dokoupila ještě monitor, protože když pracuji doma tak je ta třináctka no... bolí z ní krk.
Včera jsem se byla podívat v iStyle a vyzkoušela si příslušenství, o které bych chtěla jablečnou rodinku rozšířit. Tak a teď k jádru pudla ;)

V iStyle ČM byli všichni opravdu velmi milí a nechali mě všechno si v klidu vyzkoušet:

Klávesnice
Tak klávesnice mi vůbec nesedla, vlastně obě. Pracovat na tom 12 - 16 hodin denně, tak mi za chvilku umře zápěstí. :) Pátrala jsem ještě na internetu po jiné klávesnici, která by měla klávesu command ale v čechách jsem žádnou nenašla (Alza, CZC, Heuréka). Máte tip na nějakou s malinko vyšším profilem (né někde 2 cm :D )? Mou bezdrátovou BT klávesnici Logitech s profilem asi 0,7 cm Mac bohužel nerozpozná. Tedy klávesnici jako takovou rozpozná ale nedokáže detekovat klávesy jako je shift, ctrl atd.

Magic Trackpad 2 & Magic Mouse 2
Tak ten mi určitě skončí doma, ale občas k práci potřebuji klasickou bezdrátovou myš, což Magic Mouse 2 rozhodně není.

Monitory
Jsem zvyklá na dva monitory. Na stolním pc mám 1x 28" a 1x 34", oba v rozlišení 3840 x 2160. Na MB je určitě nepřipojím, nemá pro ně porty ani ovladače.
Rozpočet: 80,000 Kč

Napadla mě ještě varianta iMac 27" s 5K v nejvyšší konfiguraci s 32 GB ram a 1 TB flashovým úložištěm, + Magic Mouse 2 a Trackpad 2, který by vyšel asi na 120 000 (dle Apple.cz) a kdyby měl xeon, tak by to byla bomba. K tomu jeden monitor tak 32 - 34", ale co pak s Macbookem?
Nebo
ještě Mac Pro, který je téměř stejně výkoný jako moje mašina s Windows - ta verze s 12 core, 64 GB ram a základní grafikou a 1 TB flash za 215 590. Potřebuji spíš výkon než grafiku. Protože vyvíjíme velmi specifický a na výpočetní výkon opravdu velmi náročný SW. Více říct nemůžu.

No bude to těžké rozhodování. Počkám na vaše vyjádření co mi doporučíte. Celkový rozpočet 250 000 Kč.

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Výběr vhodného Macu + příslušenství

Příspěvek od albertan » 09 dub 2017 01:28

Monitory jsou v pohode pres redukci - ovladace nejsou potreba - ja pouzivam 34" Dell a 32" Benq.

Mys a klavesnice? To je podle kazdeho jine - ja ted pouzivam Logitech K780 (keyboard) a Logitech M720 Triathlon a to hlavne proto, ze jdou parovat a prepinat mezi 3 zarizenima - 2 PC + 1 Mac (pro Mac musim pouzivat Unified connector jelikoz BT padalo, PC jsou v pohode s BT).
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
Hajnejch
Příspěvky: 2576
Registrován: 10 říj 2013 07:17
Bydliště: Všude zdejší

Re: Výběr vhodného Macu + příslušenství

Příspěvek od Hajnejch » 09 dub 2017 09:06

Klávesy na vaší současné klávesnici by měli jít přemapovat podle toho jak potřebujete.

Něco málo je tady je to sice starší článek ale třeba pomůže.

http://www.mujmac.cz/rubriky/tipy-a-tri ... vy-54746cz

Co se upgradu Macu týče pokud si to na sebe vydělá během dvou let tak to neřešte a pořiďtě si to nejlepší železo co jde. Pokud ne tak zvažte nějaké prozatímní řešení a do dvou let by měl vyjít nový Mac pro a pak si pořiďte ten.

Tady máte nějaké dockovací stanice třeba vám to pomůže s výběrem

http://thewirecutter.com/reviews/best-thunderbolt-dock/

Isp0
Příspěvky: 8
Registrován: 04 dub 2017 12:03

Re: Výběr vhodného Macu + příslušenství

Příspěvek od Isp0 » 09 dub 2017 12:39

Tož, on ten imac nemá moc smysl, páč ti to bude sedět na stole, ale nelze ho moc upgradovat. Mac Pro mi dává větší smysl, jenže dlouho neprošel evolucí. Počkaj na další mac pro a používej nadále stanicu, tobě by sa hodil dualxeon s velkým PCI SSD úložištěm a rychlými RAM.

Monitor doporučuji BenQ PD3200U.
Dell Inspiron 13z 5378
Huawei A P6
ipad 128gb
macbook pro 15 mid2k12 i7, 8gb ram, 480gb ssd
custom amd8350, amd990fx, HyperX 3k, gtx760,
fury blue 8gb, velociraptor 600gb, ssr-650rm, redpro 2tb

Layo
Příspěvky: 389
Registrován: 29 dub 2013 19:28

Re: Výběr vhodného Macu + příslušenství

Příspěvek od Layo » 09 dub 2017 15:08

Mac Pro bych vyhodil úplně z výběru, monitory připojíš přes redukci vpohodě a jelikož máš rozpočet a chceš vyšší klávesnici, doporučím jen mechanickou, je jich víc co dokáže pracovat na mac os, já už jinou než mechanickou nechci.

haluska
Příspěvky: 245
Registrován: 09 úno 2012 19:27

Re: Výběr vhodného Macu + příslušenství

Příspěvek od haluska » 09 dub 2017 22:33

Ahoj, já řeším jen monitor domů. V práci mám tu klasickou Apple 27" original USB klávesnici i myš. Z toho mi plyne, že doma chci monitor s minimálně stejným rozlišením, velikostí a alespoň 3 USB, kam strčím klávesnici, myš a alespoň jeden port zbude. Rád bych taky vestavěné repro a ideáln+ 1 Gbps ethernet- Prostě bych rád přišel zapnul ntb a dál se o nic nestaral.

Nevím, zda chci zakřivený nebo ne. Většinu času je web, konzola, mail, office. Asi taky nechci o moc větší, abych nepřišel do práce a nenadával.

Dáte někdo doporučení jaký a proč?

Uživatelský avatar
albertan
Příspěvky: 1857
Registrován: 30 črc 2012 15:08
Bydliště: Calgary, AB, Canada

Re: Výběr vhodného Macu + příslušenství

Příspěvek od albertan » 10 dub 2017 03:34

Benq 32" - uz ho mam vic jak dva roky - plna spokojenost.

Kód: Vybrat vše

https://www.amazon.ca/BenQ-BL3200PT-32-Inch-Designer-resolution/dp/B00ITORMNM
iPhone 6S 128GB Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Gear S3 Frontier
iPad Pro 10.5 512GB LTE
Apple TV 4 & 3
MB Pro Retina 15 i7 2.7 GHz 16GB 768GB 2012
MB Air 13 i7 1.7 GHz 8GB 512GB 2013
MS Surface Book i7 with Performance Base 16GB 512GB
2x MacMini

Uživatelský avatar
MAF
Příspěvky: 164
Registrován: 08 lis 2013 19:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodného Macu + příslušenství

Příspěvek od MAF » 10 dub 2017 10:24

Souhlasím s tím, že pokud si na sebe stroj do dvou let vydělá, tak bych se nebál jít do Macu Pro. Pokud ne, tak bych ho rozhodně nekupoval, protože je docela starý už je ohlášený nový, ale ten bude až v roce 2018 (podle mě až na podzim).

Rád bych nabídl malou alternativu. Když jsem přecházel na Mac, tak mě trápil přesně ten stejný problém s výkonem a navíc jsem chtěl něco, kde nebudu muset používat tolik redukcí. Koupil jsem si použitého Maca Pro z roku 2010, kterého jsem upgradoval, tak abych měl SATA 3 pro připojení SSD (dají se dát i SSD do sběrnice, které používá Apple v Macbooku), přidal jsem i USB 3.0. Protože jsem měl pouze základní 12-jádrovou verzi, tak jsem si koupil na ebay výkonnější procesory. Co se týká grafické karty, tak s dají objednat z USA snad všechny GTX řady 900 flashnuté pro Maca. Jedinou věc, kterou nemůžete mít je Thunderbolt, ale otázkou je jestli ho u tohoto stroje vůbec potřebujete. Nicméně nevím co přesně děláte, takže nemůžu říkat přesné specifikace.

Jediný háček je v tom, že nevíme, jak dlouho Apple zachová podporu macOS. Nicméně se dá koupil model z roku 2012, který je téměř totožný s modelem 2010. Tam by Apple mohl nechat podporu déle.

Podle mě má starší Mac Pro stále co říct a pořád to jsou výkonné mašiny, i když jsou už docela staré. Výhodou je pořizovací cena, protože Mac Pro už po upgradu se dá koupit za cca 60 000 Kč a jedná se mnohdy o nejvyšší možná upgrade.

Něco málo o tom, jak probíhal můj upgradu jsem napsal na svůj blog. http://imaf.cz/mac-pro-mid-2010-v-roce-2016/
MacBook Pro 16" M1 Pro 32 GB UM
Mac Pro mid 2010 2 x 2.93 GHz, 32 GB RAM, AMD VEGA 64
iPhone XS Max 256 GB
iPad Pro 12,9" 256 GB

Odpovědět