Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
leonard
Příspěvky: 6
Registrován: 27 srp 2018 03:56

Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Příspěvek od leonard » 27 srp 2018 04:04

Surne prosim o pomoc.
Vcera som si chcel skopirovat zlozku fotiek z ext hdd do svojho macu ale skopirovalo mi len prazdnu zlozku. Na hdd boli stale tie fotky ale neslo ich otvorit a urobilo mi to aj na dalsie 2 zlozky. Na windovse och otvorim ale v mac os nie. Disk som uz aj naformatoval a vlozil som zalohu ktoru som mal vo windovse a tie fotky stale nejdu otvorit v macu vie mi prosiiiim niekto poradit? Disk som uz formatoval viackrat vlastnim aj paragon.

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Příspěvek od Honza.Mac » 27 srp 2018 06:54

Formát externího disku je exFAT, FAT32 nebo NTFS ?
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Příspěvek od ra3662 » 27 srp 2018 07:40

Jednou jsem se setkal s něčím podobným. Disk nebyl můj a potřeboval jsem něco překopírovat z Ext. disku NTFS na OS X 10,9.x a vůbec to nešlo ať jsem dělal co jsem dělal. Jako poslední možnost jsem zvolil přenos potřebného obsahu na flešku na Win a pak přenos z flešky na OS X. Jak jsem psal disk nebyl můj a obsahoval spoustu dalších dat, toto byl nejrychlejší postup. Co si ještě pamatuji, tak zajímavé bylo to že jsem viděl na Win spoutu složek navíc než na OS X. (nemyslím systémové, ale složky vytvořené uživatelem). Usuzuji že si asi někdo hrál s právy a trošku to překombinoval.

leonard
Příspěvky: 6
Registrován: 27 srp 2018 03:56

Re: Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Příspěvek od leonard » 27 srp 2018 10:27

Disk bol naformatovany na ntfs a rano som ho skusil naformatovat na exfat a zacal som kopirovat z windovsu veci a sam win mi vyhodil ze chcem presunut fotky ktore neobsahuju vsetky potrebne subory alebo nieco vtom zneni presne si to nepametam.. Ale ked som to skusal na flashke fat32 islo vsetko v poriadku ci uz kopirovnie z windovsu alebo otvorenie v macu... A skusal som uz aj to ze ten externy som naformatoval na HFP+ a ze si prekopirujem veci z win za pomoci ineho disku no gto ma zase v macu nepustilo

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Příspěvek od ra3662 » 27 srp 2018 10:52

Tak to neřeš přes disk, probaha připoj obraz zálohy (sám si psal že ji máš) a láduj to na tu flešku.
Pokud jsou ta data nutná.
Pokud ne, tak otestuj nejdříve jiný disk, pokud se jedná o disk v boxu tak jiný box. :lol: :lol: :lol:

leonard
Příspěvky: 6
Registrován: 27 srp 2018 03:56

Re: Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Příspěvek od leonard » 27 srp 2018 11:05

Lenze 700gb dat prenasat flashkou nieje ktovie co😪

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Příspěvek od ra3662 » 27 srp 2018 11:26

A co když je disk v hajzlu, zbute ti jiné řešení? :o :o
Existuje mnoho jiných možností, z Woken přes jakékoli uložiště nebo FTP poslat na OS X. :lol: Nasdílet. :lol:
Těžko popsat, málo info na vstupu. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Příspěvek od Honza.Mac » 27 srp 2018 12:04

Já to vidím na odcházející ext HDD.
Co je to za disk ? Značka, typ ... ?
Jiný ext disk funguje ?
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Příspěvek od ra3662 » 27 srp 2018 12:36

Celou dobu ho tu na to připravuji a furt nechápe. Jsou to jeho data, potřebuje je on. Čím víc bude testovat a mazat a formátovat, tím dříve bude pohřeb. :lol: :lol: :lol:
Pak už nenakopíruje nic ani na tu flešku.

swenak
Příspěvky: 2217
Registrován: 03 kvě 2014 16:43

Re: Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Příspěvek od swenak » 27 srp 2018 16:13

Tak ale pokud soubory jdou z ext. hdd otevrit ve Windows a v macOS ne, tak chyba asi nebude v disku, ne? Nemají ty "vadné" složky nějaký příznak? Nebo, nejsou to třeba jenom shortcuty, nebo jinak provedené odkazy, které Win umí a macOS ne? Nebo třeba nějaka oprávnění, ač to asi ne, když Win a macOS nesdílejí stejnou politiku.

leonard
Příspěvky: 6
Registrován: 27 srp 2018 03:56

Re: Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Příspěvek od leonard » 27 srp 2018 16:24

Disk je wd 2tb kupeny asi pred 2tyzdnami.. Po dalsie tie subory o ktorych je rec mi predtym vedel otvorit aj mac..
Nevie ich orvorit odvtedy ako som chcel prekopirovat tu zlozku do macu ako keby nieco nastavilo na tie 3 zlozky a system ich stale vidi ze su zasifrovane tie fotky alebo co lebo realne tam su no ziqdny program ich neotvori lebo vraj mac os ich pouziva... Cize chyba je v mac os lenze ja mam mac len 2tyzdne poviem pravdu neviem nevyznam sa vnom poriadne este a nie este riesit taketo veci,😒 uz som rozmyslal ci by nepomohlo obnovenie macu alebo ja neviem oprava registrov ako vo windovse teda ak to mac ma.. Neviem chlapy prisiel som sem po radu a uz som zufaly
ra3662 píše:Celou dobu ho tu na to připravuji a furt nechápe. Jsou to jeho data, potřebuje je on. Čím víc bude testovat a mazat a formátovat, tím dříve bude pohřeb. :lol: :lol: :lol:
Pak už nenakopíruje nic ani na tu flešku.

leonard
Příspěvky: 6
Registrován: 27 srp 2018 03:56

Re: Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Příspěvek od leonard » 27 srp 2018 16:30

Napr teraz cerstvo sformatovany ext. Hdd na hfp+ cize s win uz nic spolocne otvorim si v tom externon nastavenia akcii priecinkov a hned tam vidim tu zlozku ktoru som kopiroval svietit na cerveno a pritom tam nieje cize podla mna ako by niekde vysel ten ukon alebo ta cesta ktomu vo vnutri systemu cize niak tu cestu vymazat a mozno to pojde lenze neviem ci je to mozne a hlavne ako

Uživatelský avatar
Honza.Mac
Příspěvky: 3016
Registrován: 11 kvě 2015 22:12

Re: Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Příspěvek od Honza.Mac » 27 srp 2018 17:35

Restartovat mac.
Připojit ext hdd.
Otevřít Finder.
Pravým klikem na ten ext hdd —> Informace o ...
Dole je zámek, kliknout na něj, zadat heslo admin účtu.
Dole byste měl vidět uživatele, u přihlášeného uživatele by tam mělo být write/read, pokud není tak nastavit.
Dále doporučuji vysypat koš hned po restartu macu.
Dále doporučuji nastartovat Diskovou utilitu, v ní zrušit doopravdy zrušit celý ext disk, tedy smazat na úrovni disku a ne oddílu a vytvořit tam jeden oddíl macOS žurnálovací nešifrovaný.
No a pak zkusit cokoli zkopírovat/přesunout na tento disk, pokud nebude fungovat, hoďte sem screenshoty vašeho postupu a podrobný popis vašich pokusů.
Honza.Mac
iPhone 8,8+,X 4dev
iPad Air 2 64 GB
Apple Watch Sport 42 mm
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/480GB SSD
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 4TB WD Red

leonard
Příspěvky: 6
Registrován: 27 srp 2018 03:56

Re: Chybné kopírovanie prosím o pomoc

Příspěvek od leonard » 27 srp 2018 18:09

Presne vsetko toto som skusil uz vcera este aj vtomto poradi problem stale pretrvava... Ale spravyl som to takto ze cely disk som naformatoval na hfp+ nastastie prave tie zlozky som mal este na sdkartach z fotenia supol som to na disk a vsetko ostatne mi zatial ide plus si preistotu tych najdolezitejsich veci vytvorim este zalohu na cloud...
Inak este predtym sami podarilo zmazat tu akciu priecinka ktory bol problem ale to nepomohlo.. Pomohlo iba priame natiahnutie fotiek z kariet... No bojim sa toho ze co ak sa mi stane podobna vec zas niekedy z fotkami ktore uz nebudu na karte ale iba na hdd pripadne na windovse druheho ntb a mac mi ich zas nebude vediet otvorit

Odpovědět