Porucha Macbooku - nejde zapnout

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
fLoutek
Příspěvky: 112
Registrován: 30 črc 2012 14:34

Porucha Macbooku - nejde zapnout

Příspěvek od fLoutek » 11 lis 2018 19:49

Zdravím Vás,

obracím se na zdejší členy fora o pomoc a názor ohledně mé situace s Macbookem.

Vlastním 3. rokem Macbook Air 11 z roku 2015 8 GB Ram 256 GB. Před poruchou samotneho Macbooku jsem zpozorval ubytek výkonu celého Macbooku, resp. pri pouzivani nebyl plynulý jak drív, hodne casto se mi ukazovalo duhove kolečko i u tech nejmene narocnych operaci jako je třeba načítáni webovych stranek v aplikaci Safari. Take se mi za poslední pul rok náhodně vypinal a zapinal. Macbook jsem sem tam pouzival k DJingu na veřejných akcích, kde se tento problem projevil snad na 3 akcích behem meho hrani.

Po techto problemech jsem se rozhodl, ze MacOS preinstaluju, ale nez jsem se k tomu dostal, tak se při zálohováni dat Macbook seknul a vypnul se na dobro. Zkoušel jsem ho zapnout pres veskere navody a tipy, ktere jsem na googlu našel. Nektére zpusoby Maca opet zapnuly, ale vždy se seknul pri nacitaní a opet se vypnul. Po nekolika pokusech se už Mac nezapnul vubec.

A tak jsem ho poslal do servisu, kde zjistili, ze doslo ze zkratu na desce. Podotýkám, že Macbook neprisel do kontaktu s zadnou kapalinou, a byl napajen z orignalniho kabelu. Pri otevreni Maca tyto fakta servis potvrdil. Momentalne uz v tom servisu leží měsíc, a závada neni stale opravena. Ted v patek jsem tam volal a sdelili mi, ze to potrva jeste 2 tydny (to same mi rekli 2 tydny predtim), protoze se nasly zkraty i na procesoru...

Nemáte prosím nekdo podobnou zkusenost? Resím ted dilema, zda ten Mac ma cenu vubec opravovat. Odhad ceny opravy je cca 6000 - 9000 Kč. Ještě mě napadlo ten Mac poslat do jineho servisu, kde by si s tim mozna poprali rychleji.

Předem díky za Vaši odezvu.
iPhone 5s 32GB Gold
iPad mini 32GB White
Macbock Air 11' 128GB
Hackintosh Yosemite - intel i5 / 16GB RAM / nVidia GTX 660Ti 2GB DDDR5

skyppy2000
Příspěvky: 534
Registrován: 23 pro 2014 10:35
Bydliště: Cabo de Gata, Almería, Andalusia, Spain

Re: Porucha Macbooku - nejde zapnout

Příspěvek od skyppy2000 » 11 lis 2018 19:59

A je to urcite skrat? Ty projevy mi na to nejak nesedi... Mne jednou v autorizovanem servisu ve Spanelsku rekli neco podobneho. Projevy dosti podobne a byl z toho nakonec jenom vadny SSD disk. Taky to jelo, bylo dost casto duhove kolecko a pak jsem ho ani nezapnul. Vymenil jsem disk a pocitac nabehnul v pohode. Navic jednou se mi vyskratovalo SONY Vaio a to se vyplo ihned po skratu. Taky byl napajen originalnim adapterem. Takze byl to urcite skrat? Nejedna se nahodou jen o problem SSD disku? Casove to odpovida, me presne 3 roky vydrzel disk v Macbooku Pro 13" a 15" Retina oba Late/Mid 2012
iMac 5K - 27'' (2020) - 3,6 GHz Intel Core i9 - 128 GB 2666 MHz DDR4 - Radeon Pro 5500 XT 8 GB - 4 TB SSD

Macbook Pro 16" - 2,3 GHz Intel Core i9 - 64 GB 2666 MHz DDR4 - AMD Radeon Pro 5500M 8 GB GDDR6 - 8 TB SSD

iPhone 13 Pro 256 Mountain Blue

fLoutek
Příspěvky: 112
Registrován: 30 črc 2012 14:34

Re: Porucha Macbooku - nejde zapnout

Příspěvek od fLoutek » 12 lis 2018 08:14

Mám informaci, ze Macbook se při bootu z externiho zarizeni spusti bez problemu. Dokonce mi v servisu nabidli, ze data z SSD vytahnou na externak ba dokonce to SSD mohou dat do nejakeho prenaseciho boxu, aby se dal pouzivat na jinem zarizeni. Tak nevím. Kazdopadne váš tip beru v potaz a pri dalsim telefonatu s technikem se zkusim zminit.
iPhone 5s 32GB Gold
iPad mini 32GB White
Macbock Air 11' 128GB
Hackintosh Yosemite - intel i5 / 16GB RAM / nVidia GTX 660Ti 2GB DDDR5

Odpovědět