iMac - pokažený FusionDrive

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Mach
Příspěvky: 6
Registrován: 31 črc 2012 07:42

iMac - pokažený FusionDrive

Příspěvek od Mach » 06 pro 2018 15:11

Dobrý den, flash disk ve Fusion Drive v iMacu (21,5", late 2012) hlásil nějakou SMART chybu, nešel nainstalovat OS Mojave, v servisu diagnostikou zjistili, že je opravdu vadný. Nový by se prý musel nechat poslat z USA (nebo tady u origo Apple, ale to je prý zbytečně drahé) a i s výměnou by to stálo cca 7000 Kč. Potřeboval jsem pár dní fungovat, tak jsme se domuvili, že fyzicky tam ten flash disk nechali (aby se zbytečně nemusel iMac otevírat), ale funguje už jenom ta mechanická plotna, se kterou je stroj katastrofálně pomalý. V mezičase jsem si koupil nový iMac a má otázka zní – jak nejlépe naložit s tím starým? Nechci si ho v postatě držet jako záložní, i když i tato varianta je malilinko ve hře, ale raději bych ho prodal. Jenže v tom stavu, jak je teď si myslím, že moc prodejný není. Ale zase nechat zprovoznit Fusion Drive za sedmičku... to mně přijde už docela dost... předpokládám, že za víc jak 10–12k bych ho pak stejně neprodal. V železe se vůbec nevyznám – neměl by tedy prosím někdo radu na nějaké zajímavé řešení situace? Resp., jak byste v této situaci postupovali vy? Předem moc děkuji za názory a rady.

Mach

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: iMac - pokažený FusionDrive

Příspěvek od ra3662 » 06 pro 2018 16:19

Odebral bych špatné SSD a místo HDD vložil normální SSD a nainstaloval nový systém.
Bude šlapat dobře a ještě poslouží dlouho.

Odpovědět