Politá nabíječka a nefungujicí baterie v macbooku pro 13 mid 2012

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Grommi1
Příspěvky: 200
Registrován: 30 črc 2012 11:34
Bydliště: Přerov

Politá nabíječka a nefungujicí baterie v macbooku pro 13 mid 2012

Příspěvek od Grommi1 » 16 pro 2018 13:28

Zdravím

asi si řeknete co to dělám za hovadiny. Ale musel jsem.
Do tašky se mi vylila ústní voda. Postihlo to pouze kapsu kde byla magsafe nabíječka. Potřeboval jsem notebook používat a tak jsem nabíječku osušil ručníkem a připojil. V tu chvíli dioda nepravidelně svítila zeleně/vůbec (oranžová ne). Takto se macbook dobíjel do 100% vpohodě akorát magsafe konektor byl stále nezvykle horký. Je to teď 5 dní a mac os mi píše: Stav baterie: Nutná výměna, baterie se nedobíjí, zdroj: adaptér. Je to prosím shoda náhod, nebo může mít přímou příčinu politá nabíječka? Prosím o vynechání názoru, že jsem kokot :) :-D. Vím, že jsem neudělal asi správnou věc. Hledám teď ale řešení.Koupit novou nabíječku? Vyměnit baterii? Děkuji všem a fajn neděli.
MBA 2020, iPhone 14 Pro, AW7

Uživatelský avatar
Mironet
Příspěvky: 1383
Registrován: 02 říj 2012 13:22

Re: Politá nabíječka a nefungujicí baterie v macbooku pro 13 mid 2012

Příspěvek od Mironet » 16 pro 2018 13:59

Tvl, neřeš nic na fóru a odnes to hned to servisu. Co jako čekáš, že tady zjistíš? Jasně, je to náhoda, že ti baterka začne selhávat pár dní po použití promočené nabíječky... :roll:

dave.5
Příspěvky: 92
Registrován: 02 pro 2013 08:19

Re: Politá nabíječka a nefungujicí baterie v macbooku pro 13 mid 2012

Příspěvek od dave.5 » 17 pro 2018 03:40

Asi bych v tom náhodu úplně taky nehledal... On stačí malý zkrat a nadělá hodně paseky. Zkusil bych každopádně před výměnou baterky nabít jinou, zdravou nabíječkou, tím asi nic nezkazíš, pokud bude na výměnu tak s tím stejně nic neuděláš, pokud bude nabíjení probíhat podivně, je možné že to odnesl dobíjecí konektor s deskou v MBP,.. Pokud konektor nabíječky byl horký, tak má nakročeno do křemíkového nebe (konektor můžeš zkusit vyčistit ipou, ale nejsem si úplně jistý, jestli bych jí ještě zkoušel používat...)

bradman
Příspěvky: 223
Registrován: 04 srp 2012 07:52
Bydliště: Brno

Re: Politá nabíječka a nefungujicí baterie v macbooku pro 13 mid 2012

Příspěvek od bradman » 17 pro 2018 08:47

Raději co nejdříve zajděte do servisu ať zkontrolují alespoň zda-li nedošlo k protečení na základní desku, případně nechat vyměnit baterii. Dá se to v pohodě řešit, jen nečekat.

Odpovědět