Nafouklá baterie MacBook Pro 15 mid 2014

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
Borivas
Příspěvky: 121
Registrován: 01 srp 2012 07:08

Nafouklá baterie MacBook Pro 15 mid 2014

Příspěvek od Borivas » 23 pro 2018 17:53

Ahoj všem.
všiml jsem si, že mi jde poslední dobou špatně mačkat Trackpad. Myslel jsem, že se do spár dostaly nečistoty. Dále jsem zpozoroval, že se macbook na rovném stole houpe. To mě začalo znepokojovat. Přece mi nikde nespadl a nic mechanicky jsem s ním neprováděl. Sundal jsem spodní víko a ejhle. Jednotlivé články baterie vypadaly jako polštářky viz foto. Přitom baterie nevykazuje žádný problém. Má 95 cyklů a výdrž je cca 7 hodin. Máte někdo TIP kde a jestli origo nebo ne baterii? Já se přikláním k originálu. Na druhou stranu se mi nechce posílat někam macbook a být bez něj, protože ho potřebuji. Našel jsem tuto : https://www.maczone.cz/apple-original-b ... 10223.html, ale výměnu provádějí jen u nich.
Přílohy
IMG_1454.jpg

pajasXS
Příspěvky: 31
Registrován: 13 pro 2017 16:54
Bydliště: Slaný

Re: Nafouklá baterie MacBook Pro 15 mid 2014

Příspěvek od pajasXS » 27 pro 2018 09:22

Výměna baterie jde zvládnout za jeden pracovní den, ráno MacBook přidáte do servisu a odpoledne si jej vyzvednete. Samozřejmě záleží na kapacitě servisu.

Pokud vyzadujete originální baterii nejjistější bude navštívit autorizovaný servis, doporučuji Český servis. Nicméně nevím v jakem časovém horizontu dokážu baterii vyměnit.

Osobně bych se nebál nejoriginálnější baterií. Pokud je baterie kvalitní dosahuje stejně výdrže jako originál (kapacita je také totožná).

Pokud by jste se rozhodl pro opravu můžete výměnu provést u nás https://www.idirection.cz/apple-servis/ ... a-15-2012/

Standardně používáme baterie z druhovýroby, nicméně pokud mate zájem tak můžeme objednat i originál.

Ať už půjdete kamkoliv tak s tím rozhodně nečekejte dlouho. Baterie se bude narušovat stále více a muže poškodit například Trackpad nebo Topcase. A ceny za výměnu jsou pak vysoké.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook PRO 13'' (mid 2011, High Sierra, 2,3 GHz i5, 8 GB RAM, SSD Samsung 250GB)
iPhone 6S (iOS 12, 64GB)
Apple Watch 42mm Series 2

MichalJ
Příspěvky: 1053
Registrován: 31 črc 2012 14:16
Bydliště: Slezsko

Re: Nafouklá baterie MacBook Pro 15 mid 2014

Příspěvek od MichalJ » 27 pro 2018 10:26

Já osobně bych u rozumně starého Macbooku o jiné než originální barerii neuvažoval. Navíc je to o něco složitější, jediný Applem uznávaný způsob výměny v autorizovaných servisech je výměna celého top case, ne jenom baterie.

Odpovědět