MAC PRO mid 2010 černá obrazovka

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
snas
Příspěvky: 4
Registrován: 03 led 2019 11:06

MAC PRO mid 2010 černá obrazovka

Příspěvek od snas » 03 led 2019 11:10

Ahoj, prosím o radu.
Už opravdu nevím co, zkoušel jsem google, ale nenašel jsem.

Systém běžel na os 10.13 High Sierra s tím, že jsem používal grafickou kartu PC GeForce gtx 1070 (původní radeon mám stále a pro servis je zapojen právě ten). Řešil jsem upgrade systému na 10.14 a kdosi mi poradil, že by upgrade měl proběhnout bez problémů.

Firmware pro grafické metal prostředí se zapsal. Následně jsem spustil isntalaci Mojave a po restartu už vidím jen černou obrazovku. Zkoušel jsem nabootovat z usb disku, nedostal jsem se ani k výběru z čeho nabootovat.
Zkoušel jsem zapojit i původní amd kartu, ale stále po zapnutí vidím jen černou obrazovku.


Nedostanu se ani k možnosti nabootovat z usb a udělat čistou instalaci.

Předpokládám, že problém bude někde v tom, jak ten firmware funguje?
Prosím o rady nebo pomoc, děkuju.

Uživatelský avatar
ra3662
Příspěvky: 4643
Registrován: 14 srp 2012 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: MAC PRO mid 2010 černá obrazovka

Příspěvek od ra3662 » 03 led 2019 11:57

snas píše:
03 led 2019 11:10
a kdosi mi poradil, že by upgrade měl proběhnout bez problémů
A ten kdosi neví jak dál?

snas
Příspěvky: 4
Registrován: 03 led 2019 11:06

Re: MAC PRO mid 2010 černá obrazovka

Příspěvek od snas » 03 led 2019 12:21

ne.

no co mám povídat. za blbost se platí (mám teď na mysli tu moji).

rudo.ba
Příspěvky: 138
Registrován: 10 srp 2012 12:04

Re: MAC PRO mid 2010 černá obrazovka

Příspěvek od rudo.ba » 03 led 2019 22:25

Neviem si predstaviť, ako sa vám vôbec podarilo upgradnúť firmware a nainštalovať Mojave:

- ku GTX 1070 nie sú v Mojave ovládače, takže nemôže fungovať (ani upgrade firmwaru by nemala umožniť, ale nemám skúsenosť)

- pôvodný Radeon je predpokladám 5770 alebo 5870, s tým by sa nemal dať upgradovať firmware lebo nepodporuje Metal (ale čítal som že ak sa nainštaluje do už upgradnutého počítača s Mojave, tak vraj to funguje, len bez akcelerácie).

Ale ak ste už (netuším ako) úspešne upgradli firmware, toto by nemalo spôsobovať žiadny problém nabootovať z USB s High Sierrou a preinštalovať späť na 10.13.6. USB musíte pripájať do niektorého z originálnych USB 2 portov, nie do prípadne dodatočne inštalovanej USB 3 karty. Pri štarte podržte Option (Alt) a malo by to ponúknuť boot z USB (s inštalovanou 5770 grafikou).

Na Silvestra doobeda som úspešne nahodil Mojave na mid 2010 s flashnutou gtx 680 (nie čistá inštalácia, len ako upgrade, bo som čítal že pri čistej inštalácii je nejaký bug s gtx 680), prebehlo v poriadku (síce pri upgrade firmware neukazoval žiadny priebeh ako pri predošlých upgradoch, ale to je predpokladám nejaká novinka lebo už to funguje aj s neflashnutými podporovanými PC grafikami, tak asi prestali zobrazovať priebeh pri všetkých kartách).

snas
Příspěvky: 4
Registrován: 03 led 2019 11:06

Re: MAC PRO mid 2010 černá obrazovka

Příspěvek od snas » 09 led 2019 11:01

Ano, máš pravdu (snad nevadí tykání, neb na fóru jsme si všichni rovni:) ).

Uděal jsem chybu, že jsem se nechal opít rohlíkem a vůbec do toho šel.
Co se týče Mojave: na nějaký čas jsem to odložil a počkám, ja kse to vyvine skrze ty ovladače.
I kvůli monitoru jsem vázaný na gtx, tak zatím běžím na high sierra s gtx 1070.

A jak jsem to nakone rozběhal:
už jsem byl dost zoufalý, nevěděl co a jak, tak jsem zkusil vytáhnout i systémový disk a to pomohlo!
Nakonec počítač naběhl z bootovací usb a ukázal obraz.
Systém jsem pak nainstaloval na ten systémový ssd disk, ale který jsem musel dát přes usb jako externí, jinak ho počítač vůbec neviděl.
Po nainstalování systému jsem to vypl, disk vsunul do slotu a běží to.

Odpovědět