Macbook Pro - zásek po upgradu

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: Renik, MichalM.Mac, Unreed, Macforum_Admin

Odpovědět
Klara321

Macbook Pro - zásek po upgradu

Příspěvek od Klara321 » 10 led 2019 09:49

Ahoj,

potřebovala bych poradit s následujícím problémem. Mám v práci jako druhá NTB Macbook Pro, přesněji model A1286, Apple MacBook Pro "Core i7" 2.0 15". Vždycky šlapal bez problémů, včetně všech updatů apod. Je mu už 8 let, takže už jich pár zažil. Včera jsem odklikla update MacOs High Sierra a začal dle mého standardní update, akorát velmi zdlouhavý. Cca 30 minut to tvrdilo, že poběží ještě 45 minut, další cca půlhodinu 44 minut, pak 43 minut. To už to běželo v tu chvíli cca hodinu. A pak se vypnul. Pokračování jsem si tedy nechala na dnešek.

A teď po startu nahodí hlášku s několika jazycích, že se posledně vypnul nestandardně a teď bude restartovat. A po restartu naskočí obrazovka viz screen v příloze. Chvíli si tam visí, pak zase naskočí hláška o restartu, restart, a zase ten screen. Tohle si zopakuje několikrát, aˇž skočí obrazovkou s piktogramem ala "zákaz stání" - víte, co myslím a pak se vypne.

Nedávno měl tento mac potíže s touchpadem. Takže byl na opravě a při té příležitosti ho převáděli pod náš útvar půjčovny. Sice si to nemyslím, ale nemohu vyloučit, že tam třeba byl nainstalován nějaký doplněk bránící uživatelskému updatu, to fakt nevím. Doteď mi všechny updaty vždy proběhly zcela bez problémů. Ale než to tedy budu řešit zase přes naši slavnou opravnu, což je záležitost nejméně na měsíc, chtěla jsem se napřed poptat raději tady u vás, jestli náhodou někdo nevíte o cestě, jak z toho ven. Díky.
Přílohy
20190110_090340.jpg

Klara321

Re: Macbook Pro - zásek po upgradu

Příspěvek od Klara321 » 10 led 2019 10:34

A tedy abych byla zcela přesná, tak jsem napřed hledala i na netu a našla jsem u stejného problému tento návrh řešení:

Start computer and insert Installation Disk provided when the computer was purchased;
Restart computer and boot to disk by holding down 'C' whilst booting;
Run Disk Utility from top meu and erase hard drive;
Restart computer - booted to CD straight away for me;
Reinstall Mac OSX;
During reinstallation select to restore from Time Machine backup.

Ale je to postup z roku 2011 a mne tam docela děsí to mazání hard disku. Prostě se to bojím zkusit, ale zdá se, že instalační DVD mám. Tedy přesněji jsem v krabici našla 1x Mac OS X Install DVD, 1x Applications Install DVD a 1x prázdný obal od DVD, ve kterém nevím, co bylo, protože ten Macbook jsem podědila po svém předchůdci a za cca 5 let jsem ta DVD prostě nikdy nepotřebovala.

Odpovědět