MacBook pro 13” energia v spánku

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
slacho
Příspěvky: 488
Registrován: 19 srp 2012 18:17

MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od slacho » 11 led 2019 08:17

Ahojte zaznamenal som zvýšenú spotrebu energie v spánku menil som ssd za Samsung EVO 970 a spotreba sa pohybuje cca 8h v spánku 20-30% tak netuším či to môže spôsobovať nový disk alebo niečo iné batéria ma 180 cyklov
MacMini
MacBook Pro retina 13” 2020 M1
iPad Pro M2 11” 256gb
iPhone 13 Pro 256gb
Airpods
Apple Watch 6
Apple TV

slacho
Příspěvky: 488
Registrován: 19 srp 2012 18:17

Re: MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od slacho » 11 led 2019 15:44

Tak zatiaľ som zistil ba zahraničných fórach že je problém pravdepodobne v samotnom systéme a zostava pripojený na net aj po zatvorení MBP aj keď je power nap vypnuté pri batérii mal by to vyriešiť prikaz TCPKeepAlive 0 takze ho skúsim a dám vedieť ako to dopadlo ak by mal niekto podobný problém
MacMini
MacBook Pro retina 13” 2020 M1
iPad Pro M2 11” 256gb
iPhone 13 Pro 256gb
Airpods
Apple Watch 6
Apple TV

Adam.H
Příspěvky: 32
Registrován: 07 pro 2018 13:53

Re: MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od Adam.H » 12 led 2019 16:57

Podobná věc se nedávno řešila zde viewtopic.php?f=1&t=30017

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od vztekloun » 27 led 2019 01:00

slacho píše:
11 led 2019 15:44
Tak zatiaľ som zistil ba zahraničných fórach že je problém pravdepodobne v samotnom systéme a zostava pripojený na net aj po zatvorení MBP aj keď je power nap vypnuté pri batérii mal by to vyriešiť prikaz TCPKeepAlive 0 takze ho skúsim a dám vedieť ako to dopadlo ak by mal niekto podobný problém
Ahoj, vyřešil jsi to nějak? pomohlo TCPKeepAlive 0 ?

Merlin_CZ
Příspěvky: 259
Registrován: 02 srp 2012 21:21

Re: MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od Merlin_CZ » 28 led 2019 09:33

me to pise command not found :/

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od vztekloun » 28 led 2019 21:36

tak jsem zkusil příkaz "sudo pmset -b tcpkeepalive 0"
Výsledkem je za 20 hodin úbytek pouze 2% !!!
Bomba, tak snad to bude držet. Jen mi to hodilo hlášku, že tímto bude vyřazena ve spánku funkce "najít můj Mac". Z toho předpokládám, že to byla tato sužba, která čerpala ve spánku tolik baterie. A jestli ne, tak je mi to vcelku jedno, konečně se můžu (doufám) spolehnout na to, že neotevřu macbook s vybitou baterkou a o to tu jde:-)

Merlin_CZ
Příspěvky: 259
Registrován: 02 srp 2012 21:21

Re: MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od Merlin_CZ » 28 led 2019 22:40

parada, diky moc jdu hned vyzkouset. obcas se stane ze macbook dva dny nezapnu a uz je vybity, coz je docela na pikacu :(
byl jsem zvykly ze baterka drzela docela dlouho a dobre. tak snad to bude zase ok.

update :
tak včera večer jsem příkaz použil, dneska v 10:00 jsem macbook otevřel a baterka ma 100% takže to funguje stopro :D
parada.

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od vztekloun » 21 dub 2019 08:22

po nějaké době musím konstatovat, že mi to sejně přestalo fungovat a opět jsem přišel přes noc klidně o 30%.

nyní jsem objevil v jedné diskuzi toto a vypadá to zatím, že to funguje:
------------------
sudo pmset -a hibernatemode 25 (já použil 3)
sudo pmset -a standby 1
sudo pmset -a standbydelaylow 60
sudo pmset -a standbydelayhigh 60

autor příspěvku ještě píše:
hibernatemode nastaveno místo 25, 3. Štvalo mě dlouhé čekání při otevření .. time out na hibernaci jsem nastavil na 30 minut (30x60) a funguje super ... když mám notebook zavřený víc jak hodinu jde do hibernace a přes noc ani procento ...
------------------

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od vztekloun » 08 kvě 2019 21:56

Tak že opět po nějaké době zkoušení můžu uzavřít tuto anabázi takto:

Macbook Pro 15 Mid 2015 dokázal spotřebovat za noc ve spánku tak cca 1-7% (podle stavu nabité baterie), u něj stačilo nastavit:
sudo pmset -b tcpkeepalive 0

A nyní přes noc neubyde ani procento (jediné co ma toto za následek je to, že se Macbook nebude ve spánku probouzet kvůli službe "Najít můj Mac"

Macbook Pro 13 Early 2015 spotřebovával za noc klidně 10-40% (asi podle nálady bez ohledu na nabití baterie) a zde jsem toho musel použít víc:
sudo pmset -b tcpkeepalive 0
sudo pmset -a hibernatemode 3
sudo pmset -a standby 1
sudo pmset -a standbydelaylow 60
sudo pmset -a standbydelayhigh 60

A i zde nyní neubyde ani procento!

Mám to tak již delší dobu, Jen to pak nechce šahat do nastavení úspory energie v předvolbách systému a doporučuji nemít zapojené žádné USB. Já nakonec po spoustě různých pokusů raději odpojil i USB přijímač Logitech Unifying k myšce a spároval jí přes BlueTooth.
Kdyby ani toto nepomohlo, tak ještě zapnout funkci "nerušit" pokud je monitor v režimu spánku (v oznámení v předvolbách systému) a jako poslední monožnost zakázat probouzení počítače přes BlueTooth v pokročilých volbách v BT (třeba na MBP15 mám probouzení přes BT zapnuto a vše jede, u MBP13 mám probouzení přes BT vypnuto)

howg

consul
Příspěvky: 9
Registrován: 14 lis 2016 20:43

Re: MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od consul » 15 lis 2020 19:46

Takže ja mám nasledujúcu skúsenosť:

Používal som Macbook pro MID 2014 - 6 rokov, vacsinou home office praca, pocet cyklovbaterie 330. Tento macbook nikdy nebol vypnuty, vzdy ho davam len do rezimu spanku a to tym ze ho proste len vecer zavriem a rano alebo o 20 hod otvorim a je pokles baterky cca 3-4%.

Kupil som si posledny Macbook Air 2017 pri ktorom mozem vymenit SSD disk, takze som siahol po 128gb, v servise mi ho otvorili hned novy mekač, vymenili mi povodny SSD disk (Samsung 128gb) za Transceend 1TB (960 GB), par dni hned po vymene som si vsimol ze bateria ma obrovsky pokles 30-40% za 24 hod. Nebol som na to zvyknuty tak som kontaktoval servis kde mi to menili, nevedeli odpovedat. Kontaktoval som apple servis nakolko mekac je v zaruke ale zamlcal som skutocnost vymeny disku. Poslali mi reset taky aj reset onaky, vsetko som vyskusal a nic. Vymenil som SSD disk za povodny preinstaloval uplne nanovo system a nepomohlo. tak som mekac dal na reklamaciu, po 2 tyzdnoch mi ho vratili s tym ze mam vymenenu bateriu.

Hovorim si ok, bola to baterka. 4-5 cykly nabitia islo vsetko ako ma, za noc pokles max 1-2% baterky. Tak som vymenil SSD disk opat, vybral som stary Samsung 128 a zapojil novy Transcend 1TB a drb, problem, hned rano pokles 30% baterky! Ok, dal som naspat original SSD Samsung naspat hned druhy den a som v tom opat, nic som neporiesil, macbook vkuse vybija a som z toho zufali. Proste nechapem ako to moze robit, ci ma nejaku ochranu na doske alebo co.. Cital som na vsetkych forach, aj zahranicnych ale nenasiel som odpoved. Nepomaha ani vypnutie Find my macbook, ani ostatne prikazy ktore uvadzate cez terminal, proste nic.

Musi sa vyjadrit niekto zo servisu apple, kto vie ked im taky macbook prinesu, co s tym urobia. Ci to ma nejaky setup zakladny kde sa to musi nastavit, ako v normalnom notebooku bios ci nieco take, fakt nerozumiem...

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od vztekloun » 15 lis 2020 20:29

a zkusil jsi výše uvedené nastavení? mě fungovalo právě i s Transcend 960GB JetDrive 855

consul
Příspěvky: 9
Registrován: 14 lis 2016 20:43

Re: MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od consul » 16 lis 2020 10:09

Dnes som dal do MBAir disk Samsung 512gb z MBP a cez terminal zadal vsetky horeuvedene prikazy, vypol som moznost zobudit ked je v rezimu spanku, vypnute mam vsetky BT appky. Zatvaram MB a uvidim vecer.

PS: v pročku mam momentalne disk z Airka (128 gb), kebyze donho vlozim ten transcend 960Gb, moze sa mi to iste stat s pročkom? Ze ho bude takisto vybijat a nedam rady..? :oops:

vztekloun
Příspěvky: 91
Registrován: 29 lis 2018 19:51

Re: MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od vztekloun » 16 lis 2020 10:32

možné je vše a pravdou je, že jsem pořídil MacBook Pro 15 Mid 2015 s originál diskem 1GB a ten běží jak má a nemusel jsem nic nastavovat. A nejvíce mě také zlobil MBP 13 s tím Transcendem, ale jak jsem již psal, nastavení mě fungovalo i s ním, jen se to muselo po každé aktualizaci OS nastavovat znova a nějak mě to přestalo bavit a MBP jsem prodal a Transcend jsem si nechal jako externí disk

consul
Příspěvky: 9
Registrován: 14 lis 2016 20:43

Re: MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od consul » 16 lis 2020 20:46

Tak večer som mal pokles len o 1% :) chyba predchadzajuceho pokusu bola ta, ze ked som zadal tie prikazy, nasledne som upgradoval OS. Teraz som vymenil disk z povodneho samsung na 960Gb transcend a idem to vyskusat opat.

consul
Příspěvky: 9
Registrován: 14 lis 2016 20:43

Re: MacBook pro 13” energia v spánku

Příspěvek od consul » 19 lis 2020 21:14

Niekolko dni som s tym bojoval. Vysledok je nasledovny:

Transcend TS960GJDM825 960GB v MacBook Air som nedokazal rozchodit. Vzdy mi vybijal MCBA. Prikazy som skusal zadavat vsetkymi sposobmi, zakazdym restartovat mac a nepomohlo.

Nasledne som dal povodny disk 128GB, ten som mal problem tiez aby nevybijal. Prisiel som na to, ze najprv som zadal prikaz "sudo pmset -b tcpkeepalive 0", restart, potom som zadal ostatne prikazy

sudo pmset -a hibernatemode 25 (já použil 3)
sudo pmset -a standby 1
sudo pmset -a standbydelaylow 60
sudo pmset -a standbydelayhigh 60

restart - a vysledok je ze macbook zavrety v rezime spanku po 24 hod. neubral ani 1%!!!!

(neviem ci to ma suvis s tym, ale ked som zadal vsetky prikazy naraz s tym "tcpkeepalive" tak stale mi to neprijalo a vybijalo

Trancend 960GB som teda skusil vlozit do MacBook Pro a po zapnuti mi mac ukazoval ze chyba disk. Otvoril som ho - vybral - vlozil - a stale ukazoval bez disku. Vlozil som povodny 512 GB a funguje, nevybija.

Transcend vlozim do krabicky, normalne ho cez thunderbold macbook nacita.

Takisto transcend pouzijem uz len ako zalozny disk. Škoda ze Airko som kupil nove so 128Gb lebo som si myslel ze pamat rozsirim a nefunguje to. Musim ho predat. Procko ma sice "len" 330 cykly baterky (v spanku za noc vybije 4-6% baterky), ale trosku mi vynechava klavesnica - by som ho predal tiez, no mam tam 512tku co mi staci na zalohy iphonu a beznu pracu.

Do takeho rozsirenia disku uz by som nesiel, avsak v novych macoch to uz ani nie je mozne

Odpovědět