iMac - Několik začátečnických HW dotazů...

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
dsvatos
Příspěvky: 2
Registrován: 06 dub 2019 15:42

iMac - Několik začátečnických HW dotazů...

Příspěvek od dsvatos » 06 dub 2019 21:25

Dobrý den vespolek, pánové..

Před nedávnem jsem po 20-ti letech otravování se s Widlama pořídil MacBook Aluminium 2008 a MacMini 2011. S Miníkem spokojenost, ale přecijenom pošilhávám po iMacu..
Nemám nijak vysoké nároky na HW.. Domácí použití - takže kancelářské apky, internet, filmy, fotky, občas nějaká stupidní gamesa.. Měl bych pár začátečnických dotazů..

Od kterého roku funguje AirDrop i s mobilem (iPhone 7)?

Thunderbolt port - Dá se využít i k něčemu jinýmu než k ext. monitoru? Třeba ext. disk?

Jak je to s iMacy 21,5 (poř. 27) ohledně rozšíření o druhý disk? Na Miníkovi mám dva disky, SSD 128 na systém a programy, a plotnovej 750 na data. Rád bych ten svůj léty zavedenej dvoudiskovej systém zachoval. Dle pár videí by to mělo jít na iMacu rozšířit takovým tím SSD do konektoru na desce.. Jde to tak u všech od roku 2012? A pokud bude SSD na desce a plotna vedle, budou to dva disky, nebo se z toho stane Fusion? Nebo tam jde nějak nacpat klasicky dva disky?

Nepotřebuju nejnovější modely.. teoreticky by mi v poho stačil i iMac 2011, ale chtěl bych Mojave Dark Mode 8-) A AirDrop kompatibilní s mobilem..

Díky,David.

Odpovědět