Thunderbold 3 SSD jako butovací disk na iMac 27 2017

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Jean
Příspěvky: 7
Registrován: 17 lis 2013 12:29

Thunderbold 3 SSD jako butovací disk na iMac 27 2017

Příspěvek od Jean » 20 dub 2019 23:34

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo máte zkušenosti z fungováním systému s thunderbold 3 M.2 diskem.

Výměna disku u iMac 27 2017 je v originálním servise vzhledem k poklesu SSD disku nepřijatelná. Domácí rozmontování a náhrada disku je mimo moje technické možnosti a moc jsem nenašel někoho, kdo by to opravdu uměl (nahradil by oba dva disky HDD 1 TB i SSD 32 gb) Navíc koupit kompatibilní ssd, které není 2,5 je výzva. Buď sou předražené (owc) nebo nejasně definované ohledně kompatibility. Nebo se dá koupit m.2 redukce pro disky třeba samsung 970 Pro- jenže pokud by to nefungovalo dobře (přehřívalo se např.) remontáž je náročná - musí se rozebrat celý iMac.

Tak bych chtěl koupit SSD Samsung 970 pro a k tomu externí box i-tec thunderbold 3 a připojit jej externě a přilepit ze zadu na nohu iMacu. Mám ale otázky, na které jsem nenašel odpovědi:

1. Když nabootuji z tohoto disku, zůstanou mi vnitřní disky vypnuté (hlavně HDD, které mě štve, jak se točí?)
2. Bude fungovat např. power nap? Bude fungovat trim? Bude přes thunderbold 3 fungovat disk, jako by byl uvnitř počítače? To znamená, že půjde na dálku probudit ze spánku, nebo bude se normálně uspávat a probouzet jako interní disk?

Kdyby mi na tohle dal někdo aspoň částečné odpovědi, byl bych opravdu moc vděčný.

Odpovědět