MacBook Air 13" A1466 max. CPU a ventilátor

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
braburcik
Příspěvky: 3
Registrován: 29 led 2018 22:52

MacBook Air 13" A1466 max. CPU a ventilátor

Příspěvek od braburcik » 24 dub 2019 16:31

Zdravím všechny uživatele a příznivce jablek.
Dostal se ke mě již zmíněný laptop se zvláštní závadou (alespoň pro mě).
Nově instalovaný systém (při původním za z ničeho nic začala závada projevovat), otáčky ventilátoru jsou na maximum (spustí se už při zobrazování loga Applu), zatížení CPU na maximum ihned po spuštění systému na plochu (Kernel_task). Počítač je tedy nepoužitelný, jelikož se na něm nedá normálně pracovat (rychlost šneka). Při instalaci aplikace třetí strany na ovládání otáček CPU odkliknu senzor na CPU a otáčky klesnou. Jejich regulace pak probíhá tak jak má. Vytížení CPU je ale stále maximální právě kernel_task. Už jsem i vyměnil desku kde je napájecí konektor apod. jelikož by tam prý měl být také nějaký senzor. Ani to ovšem nepomohlo. Má někdo s touto závadou zkušenosti? Podotýkám, že nejsem úplný HW laik a tak reset veškerých čipů a pamětí který Apple podporuje jsem již provedl.

bradman
Příspěvky: 223
Registrován: 04 srp 2012 07:52
Bydliště: Brno

Re: MacBook Air 13" A1466 max. CPU a ventilátor

Příspěvek od bradman » 25 dub 2019 15:01

Může to být cokoliv, klávesnice, touchpad nebo závada na desce. Může být po polití, opravdu cokoliv. Chce to zkusit jiné komponenty a případně proměřit desku.

braburcik
Příspěvky: 3
Registrován: 29 led 2018 22:52

Re: MacBook Air 13" A1466 max. CPU a ventilátor

Příspěvek od braburcik » 25 dub 2019 15:05

Deska politá nebyla. Měl jsem jí celou venku a koukal pod mikroskopem. Zkusím teda postupně odpojovat a měnit komponenty.. dilky

kamil_m
Příspěvky: 52
Registrován: 21 říj 2014 11:06

Re: MacBook Air 13" A1466 max. CPU a ventilátor

Příspěvek od kamil_m » 25 dub 2019 20:03

Dobrý den, stejně se nám projevoval iMac late 2013 s i7, nakonec se to vyřešilo výměnou základní desky ...

Odpovědět