Lacna eGPU pre novy Mac Mini

Řešíte problém s výběrem nebo provozem počítačů od Applu? Pomůžeme Vám.

Moderátoři: MichalM.Mac, Renik, zmiy, dandas, Macforum_Admin, Unreed

Odpovědět
Uživatelský avatar
mudrnudl
Příspěvky: 30
Registrován: 26 pro 2015 20:08

Lacna eGPU pre novy Mac Mini

Příspěvek od mudrnudl » 15 čer 2019 17:03

Zdravim,

chcem sa opytat, ci ste niekto riesili eGPU k macu.
Cital som nejake clanky a pozeral navody na youtube, ale vsetky rady viedli k utrateniu priblizne 400-500 eur.
Viete o nejakej lacnejsiej alternative?
Nejako ma nezaujima vzhlad, chcem len navysit vykon kvoli strihu videa a utratit co najmenej.

Diki za pomoc.

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: Lacna eGPU pre novy Mac Mini

Příspěvek od chodec » 10 črc 2019 16:08

Našel jsi něco? Také něco hledám a našel jsem tři možnosti:
a) koupit samotné PCB (např. ADT-Link R43SG-TB3, Aliexpress), k tomu zdroj a GPU. Cena toho PCB je ale nesmyslně vysoká (cca 280 € + zdroj + GPU)
b) koupit hotový box bez GPU, např. Razer Core X (cca 300 € + GPU)
c) koupit hotové řešení s integrovanou grafikou (cca 500 €)

Zatím mi nejlíp vychází varianta B, ale i tak je to docela "darda".
Naposledy upravil(a) chodec dne 11 črc 2019 07:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mudrnudl
Příspěvky: 30
Registrován: 26 pro 2015 20:08

Re: Lacna eGPU pre novy Mac Mini

Příspěvek od mudrnudl » 10 črc 2019 17:11

Mal som stastie a na bazare som nasiel chlapika, ktory za 300 predaval uz hotove riesenie.

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: Lacna eGPU pre novy Mac Mini

Příspěvek od chodec » 12 črc 2019 17:18

Gratuluju ;-).

Pro ostatní: zkuste mrknout na tento web https://egpu.io, je tam toho o tomto tématu hodně.
Mají tam i pěknou sumarizaci dostupných egpu řešení, link zde. V sekci "BUILDS" si vyberete svůj HW a vypadne vám soupis lidí s tímto HW a jakou egpu používají. Někteří mají i pěkně popsané řešení, problém či postup instalace atd.

Uživatelský avatar
chodec
Příspěvky: 97
Registrován: 04 čer 2013 15:30

Re: Lacna eGPU pre novy Mac Mini

Příspěvek od chodec » 23 srp 2020 01:12

S dovolením oživím tento thread. Rok se sešel s rokem a ceny některých řešení klesly na rozumnou úroveň.
Vzhledem k mým potřebám a požadavkům jsem měl na výběr tři cesty
a) koupit hotové řešení, např. CoreX, vyměnit ventilátory (hlavně zdroj) a doufat, že to bude trochu tiché (cca 8k Kč).
b) koupit Asus XG Station Pro a užívat si klidu a ticha (ve 2D pasivní řešení, externí pasivní zdroj...). Bohužel ta cena (cca 12k Kč).
c) jít, v předchozích postech zmíněnou, cestou samostatného PCB (R43SG) + M.2 redukce na TB3 + Dell zdroj, které za tu dobu dost padlo na ceně (cca 4500 Kč). Kdo má v počítači volný M.2 slot, tak to celé může připojit přes M.2 a získá ještě vyšší rychlost než při připojení přes TB3.

Vydal jsem se třetí cestou. Řešení není vhodné pro esteticky citlivé osoby anebo osoby, které neumí namodelovat kryt a nechat si ho vytisknout :-).
Bonusem tohoto řešení je ale cena a (ne)hlučnost. Ve 2D jede grafika pasivně, ve 3D má rozumnou hlučnost.

Přídavkem jsem si na externí SSD nainstaloval Windows, takže pokud chci hrát hry, připojím SSD, připojím eGPU, restartuju Maca a na monitoru vyberu druhý vstup. Po restartu automaticky naběhnou Windows spolu s eGPU. Až mě to omrzí, restartuju Windows, odpojím SSD/eGPU a přepnu vstup na monitoru. Naběhne MacOS.
Pokud potřebuji eGPU v MacOS, za běhu systému připojím eGPU, přepnu vstup na monitoru a klávesovou zkratkou přepnu přiřazení primární plochy (aby bylo vše co spustím automaticky akcelerované). Zní to možná složitě, ale jednodušeji to už udělat nejde.

Jen pro porovnání: WoT na MacOS: 40-60 fps při fullHD a médium detailech, WoT na Win10: 140 fps při fullHD a vysokých detailech

Fready_IV
Příspěvky: 1
Registrován: 27 dub 2021 15:39

Re: Lacna eGPU pre novy Mac Mini

Příspěvek od Fready_IV » 27 dub 2021 15:48

Ahoj,
mam docela podobnou sestavu. ADT-Link R43SG a jako zdroj Dell DA-2 220W PSU GPU RX 580 8GB a Mac mini 2018. Taky mam na externim SSD win.
Uz rok mi to slape bez problemu. Tak mesic zpatky jsem na tom par dni tezil bitcoin. Kdyz jsem si ale prestehoval nabytek a prepojil napajeci kabely tak od te doby se mi samovolne odpojuje GPU. Nesetkal jste se s necim podobnym? Myslite ze to muze byt statickou elektrinou? nebo jsem tezenim odvaril tu GPU? Nejdriv se to odpojovalo jednou denne. Pak to ale uz bylo kazdych 5 minut. Myslel jsem si jak jsem vse skvele vyresil a byl jsem rok maximalne spokojenej. Ted me sere ze nerozumim elektrine. Prtedem dekuju za odpoved.

Odpovědět